Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення

Фото: Facebook Роман Байрак
Фото: Facebook Роман Байрак

Спецтема від "3849.com.ua" - "Знайомі незнайомці". Журналісти сайту будуть знайомити читачів із творчим масивом Кам'янця-Подільського, щоб імена тих, які відомі далеко за межами міста або й країни були відомі у рідному краї.

Володар казкового пензля кам'янчанин Роман Байрак розповів "3849.com.ua" про свої мистецькі пошуки, пошуки натхнення і методи самовдосконалення.

Я став художником відносно нещодавно. Почав малювати під час навчання. А навчався я на електрика, - каже Роман, - Закінчивши коледж, я відправився підкорювати університет ім. І. Огієнка. Тоді я і став на шлях художника-реставратора живопису.

Чи є у вашій родині хтось із художніми здібностями?

В моїй сім’ї немає художників і взагалі людей з мистецькими здібностями. Та й я не навчався ні в яких художніх школах. Починав малювати звичайними акварельними фарбами, під час навчання не мав жодної фори посеред інших студентів. Було важко, але щире захоплення мистецтвом сприяло навчанню.

Чим займаєтеся на даний момент?

Зараз займаюся реставрацією Домініканського костелу св. Миколая та роблю ілюстрації до дитячої книжки однієї з Кам’янецьких авторок Євгенії Заславської. Часом малюю портрети на замовлення, щоб не втрачати навичок.

Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-1 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-2 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-3

Фото: Facebook Роман Байрак

Чому надаєте перевагу: графіці чи живопису?

Картини малюю в звичайній техніці олійного живопису. Хоча останнім часом беруся за акварельні олівці, бо виходить швидше і не менш якісно. Намагаюся малювати щось добре, хороше і світле.

Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-4 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-5 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-6 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-7 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-8 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-9 Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-10

Фото: Facebook Роман Байрак

Раніше я виставлявся в одній із кав’ярень Кам’янця. Потім у Хотині, Одесі, Львові.

Яка найдорожча картина у вашому доробку?

Найдорожчі мої роботи – це серія картин чоловіків кожна від 6 тисяч гривень, невеликі картини 40*40 см. Також "У перервах на каву" розміром 45*45 продав за 14 тис. гривень.

Електрик з душею художника: Роман Байрак про творчі пошуки та методи самовдосконалення, фото-11

Фото: Facebook Роман Байрак

Що з'являється першим - малюнок чи назва?

Картина, і так завжди. Спочатку я бачу образ, а вже коли беру пензель в руки, то з'являються деталі, які і роблять картину повноцінною.

З електрика в художники - легко! Змінити професію, яка не до душі просто, і кам'янецький художник Роман Байрак яскравий тому приклад. В його картинах переважають пастельні тони, привітні і усміхнені тварини і люди. Солом'яні капелюхи надають образу святості, а деталі змушують затримувати погляд на картині.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
89 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073