• Головна
  • В Кам'янці відбулось "народне віче" щодо жорстокого поводження з тваринами
Частина 2
14:17, 27 серпня 2018 р.
Надійне джерело

В Кам'янці відбулось "народне віче" щодо жорстокого поводження з тваринами

Частина 2
Фото: "3849.com.ua"

Фото: "3849.com.ua"

Минулого тижня громадськість Камянця-Подільського активно обговорювала ситуацію на кінній фермі, що знаходиться у селі Камянка Камянець-Подільського району.

Забила на сполох падчерка власника коней (дочка дружини від першого шлюбу), яка 21 серпня опублікувала в мережі Facebook фото зморених тварин і прокоментувала ситуацію. Публікація дівчини у соціальній мережі викликала хвилю обговорень більшість обурило ставлення до тварин, але й були такі, які виступили на захист Миколи Рачковського, власника кінного господарства.

До прикладу, користувач Фейсбук – Ларіса Діновська розмістила безліч фото та коментар в якому пояснює, що ситуація не настільки критична, а ферма пана Миколи, це основа для кінного спорту на Камянеччині.

Для того, щоб не бути голослівними, журналісти сайту "3849.com.ua" долучились до громадськості, яка 23 серпня о 18:00 прийшла до господарства Миколи Рачковського, щоб поспілкуватись із власником та на власні очі побачити тварин, які так всіх схвилювали.

Але, швидше за все, власник був попереджений про прихід і ні його, ні коней дома не було.

Організаторами зібрання були дві пані Мирослава та Любов, які за день до цього вирішили впевнитись у правдивості публікації падчерки та відправились у село Камянка.

Я побачила фото і вирішила піти переконатись чи це дійсно так. З Любою ми не знайомі, ми вчора з нею познайомились. І з цього розпочались наші "хождения по муках". Він говорить, що любить людей та коней. Йому головне на сезон, щоб заробити якісь гроші.

Даний фермер катає людей та дітей в районі Подільського державно аграрного-технічного університету, може в Старому місті. Для платних послуг, він обирає кращих тварин, яких хоча б частково підгодовує.

Довкола ажіотажу зібрались й місцеві жителі, зокрема діти, які раніше займались верховою їздою у пана Миколи, вони допомагали віднайти захованих тварин, але це виявилось не так і просто.

У коментарі "3849.com.ua" місце жителі, два хлопці підлітки розповіли про пана Миколу:

Зараз він всіх вигнав і нема кому дивитись за кіньми. Йому пропонували здати коней, він відмовився. У нього вісім дітей, з сім’єю він не спілкується. Живе він з жінкою та з трьома дітьми. Постійно у нього жили три дитини, жінка та він. Зараз живе одна дитина жінка і він. Діти по сімї розійшлись, хто до тьоті, хто до дяді. Він їх бє. В нього був стався інсульт за те, що його дочка хотіла здати коней на бойню.

Також хлопці розповідають, що пам’ятають випадки, коли й швидка, і поліція приїжджала до їх двору, через побиття співмешканців пана Миколи.

Він буквально завів їх в стайню, коли взнав, що сюди приходять люди, два-три дні тому, а так вони стояли на вулиці і в грозу, і зимою на вулиці, на снігу прип’яті біля "жидівської бойні".

Сусіди, які межують з територією, де розташований хлів пана Миколи не дуже йдуть на контакт, намагались уникати спілкування, але прокоментували ситуацію:

Були випадки, що коні в город залазили, і скаржились… Нічого ви йому не зробите. Якби хтось реагував, то не було б такого. Тут реагуй, не реагуй, от якби забрали в нього тварин. Люди по відмовлялись від городів, чому не позасіював не позасаджував? Тут де стайня - це також не його територія.

З-поміж небайдужих активістів виділилась дівчина Ангеліна Стоцька, яка упродовж трьох років приходила підгодовувати тварин, по можливості. Старалась приходити, коли фермера на місці не було, якщо бачив міг нагнати.

Три роки допомагала годувала коней. Тут колись була тренер Любов Юріївна, тоді був більш-менш порядок. Це було десь роки 4 назад. Я особисто з нею знайома, навіть пару раз каталась з нею. Вона сама пішла, бо він мало платив, 50 гривень в день, а ти маєш працювати з дітьми.

Пані Ангеліна надала нам архівні фото, які вона зробила, коли приходила підгодовувати тварин.

Не залишились байдужими до ситуації з тваринами й ГО "Душа бродяги", які оглянули собак, котрих не сховали. Тварини залишились прив’язаними на території хліва, а організація прийняли рішення забирати тварин на лікування.

На подвірї Миколи Рачковського ще знаходилось багато собак породи мопс, які також у жахливому стані. Як кажуть місцеві жителі, які його знають, власник розводить їх для продажу, як чистокровних породистих псів.

До активістів приєднався і сільський голова села Камянка - Волощук Юрій Володимирович.

Вплинути не можу. Ситуація ось ця, для мене нова абсолютно, на теперішній момент. Вони по документах худобу всю здали, я маю на увазі яку: коні, кози, ветслужба це підтвердила. Це було в липні місяці, десь числа 10. Вони стояли в мене в кабінеті і просили підписати документи, що вони всю худобу здали. Я здивувався, але прочитав від жінки його заяву що вся худоба здана.

Через декілька днів Юрій Володимирович зустрів пана Миколу з конем і поцікавився, адже ніби здали всю худобу. На що отримав відповідь, що кози вони вирізають, а коней упродовж декількох днів у них мають забрати.

Також на початку літа була письмова скарга від місцевої жительки, що коні в город залізли та поїли й витоптали все.

Забрали в нього пасовиська, якщо так можна сказати, забрали привели до нормального стану, він тут користувався моментом на території аеропорту. Потім він мав їх забрати кудись на ферму біля бойні, там хлопці йому давали ферму, вона була в нормальному стані. Потримав їх там неділю чи дві і власники цієї ферми сказали, щоб забирав, бо люди складна не знаєш, що вона зробить наступної хвилини.

За документами із ветеринарної служби сімя Рачковських приблизно місяць тому здала 40 кіз та 33 коней.

Зі слів мешканців зрозуміло, що це проблемна сім’я.

Ми оглянули місце, де знаходились коні, стан хліва жахливий, про те, що там перебувають тварини свідчень товстий шар, далеко не чорнозему, в траві валяються конячі кістки, територія зовсім не облаштована для перебування тварин.

Громада має намір писати колективну заяву в поліцію та прокуратуру, тому слідкуйте за оновленнями.

Читайте також: "Кінна ферма на Кам'янці - сюжет для фільму жахів"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Про відомих кам'янчан (письменники, художники, спортсмени, громадські діячі).
4,3%
Суспільні теми.
26,3%
Політична тематика.
2,6%
Спортивні теми (змагання, чемпіонати, турніри та інше).
8,6%
Культура (фестивалі, анонси подій, дозвілля міста).
23,7%
Кримінал (крадіжки, пограбування, розслідування, судові справи).
22,0%
Теми глобального масштабу.
10,3%
Релігія (релігійні заходи, свята, пам'ятні дати).
2,2%
#коні #Кам'янка #ферма #собаки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...