• Головна
  • Зарплати, пенсії, субсидії: як формується бюджет українців
12:45, 17 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Зарплати, пенсії, субсидії: як формується бюджет українців

Зарплати, пенсії, субсидії: як формується бюджет українців

Тетяна Тищук, керівник і редактор проекту iMoRe 

Вже понад два роки Держстат звітує про зростання реальних доходів українців. За підсумками першого кварталу цього року вони стали заробляти на 26% більше, ніж в цей самий період минулого року.

Проте зарплати – далеко не єдине джерело їх доходів. VoxUkraine розібрався, з чого формується бюджет середньої української родини згідно з даними Держстату за підсумками 2017 року.

У середньому бюджет української родини у 2017 році складав 7,146 грн. Всього в Україні Держстат нарахував 15 тисяч домогосподарств, середній розмір яких складає 2.6 осіб. Кожна п’ята родина має дітей, в кожній п’ятій родині живе хоча б один пенсіонер. 

Бюджет домогосподарств у містах є суттєво більшим, ніж у селах. Якщо середньомісячний грошовий дохід родини у великому місті складає 7.9 тисяч грн, то в селі цей показник складає лише 6.5 тисяч грн.

Зарплата є найбільшою статтею доходів українців. Понад 70% українських родин мають таке джерело доходів у своєму бюджеті. Зарплата складає близько 60% від грошових доходів середньостатистичної родини та суттєво відрізняється у містах та селах. Зокрема, у великих містах частка зарплати у доходах складає майже 70%, у малих містах – 60%, а у селах – 50%.

Друге за значущістю джерело доходів українців – це пенсії. Вони складають 20% доходів бюджету українських родин. В селах пенсії мають більшу питому вагу, ніж в містах. Якщо у бюджеті селян пенсії складають 21%, то у великих містах частка пенсій є суттєво меншою – 16.8%

Доходи від підприємницької діяльності (ФОПи), в середньому, складають 5% від грошових доходів Українців. Найбільш підприємливими є мешканці малих міст – в таких населених пунктах ця стаття доходів складає 6.6% доходів Українців, а в великих містах та селах – в середньому 4.5%. Проте ця різниця у селах компенсується за рахунок ведення власного господарства. Майже 10% доходів селян – від реалізації сільськогосподарської продукції. 

Пільги та субсидії на сплату послуг ЖКГ люди не отримують безпосередньо "на руки", проте їх середня частка у бюджеті українців за підсумками 2017 року майже дорівнювала доходам від підприємницької діяльності. Такі субсидії отримає 52% українців.  У великих містах частка таких субсидій у бюджеті складає 3.8%, а у селах – 6.5%.

Дві з трьох українських родин отримають допомогу від родичів, в бюджеті домогосподарств така допомога складає приблизно 3-4%.

Накопичення поки не відіграють суттєву роль у доходах українців – лише кожен шостий українець отримує доходи від власності, зокрема, відсотки по депозитах у банках, а частка цих доходів складає лише 2%.

Ці дані свідчать, що добробут більшості українців суттєво залежить від держави. Більше половини людей отримує субсидії на сплату послуг ЖКГ, пенсії, інші види соціальних виплат. Напередодні виборів у діючої влади завжди є спокуса отримати лояльне ставлення виборців через збільшення такої підтримки. Це може стати жорстким випробуванням для державного бюджету та платників податків у найближчий рік.

Vox Connector, спеціально для "3849.com.ua" - Сайту міста Кам'янця-Подільського.

Читайте також: "Більше 37 тис. кам'янчан уклали договори з сімейним лікарем: найбільший середній показник в Україні"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Про відомих кам'янчан (письменники, художники, спортсмени, громадські діячі).
4,3%
Суспільні теми.
26,3%
Політична тематика.
2,6%
Спортивні теми (змагання, чемпіонати, турніри та інше).
8,6%
Культура (фестивалі, анонси подій, дозвілля міста).
23,7%
Кримінал (крадіжки, пограбування, розслідування, судові справи).
22,0%
Теми глобального масштабу.
10,3%
Релігія (релігійні заходи, свята, пам'ятні дати).
2,2%
#зарплати #пенсії #аналітика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...