• Головна
  • Вибори в ОТГ Хмельниччини під загрозою
09:36, 16 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Вибори в ОТГ Хмельниччини під загрозою

Вибори в ОТГ Хмельниччини під загрозою

Минулого тижня Центральна виборча комісія опублікувала шокуючу постанову №122, за якою, фактично, відмовилася призначати місцеві вибори.

Ця постанова містить звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законів про місцевий референдум та інших, а поки такого роз’яснення немає (може бути не раніше вересня у зв’язку з "канікулами" у ВР), ЦВК не буде приймати рішення щодо проведення в жовтні, а можливо, і надалі, місцевих виборів.

Таким чином, на Хмельниччині під загрозою опиняються вибори до Улашанівської ОТГ Славутського району, а також у тих громадах, стосовно яких є висновки ОДА: Ямпільської селищної ОТГ Білогірського району, Гуменецької ОТГ, яка приєднує Циківську сільську раду Чемеровецького району, та Полонської міської ОТГ, яка приєднує Воробіївську та Кустовецьку сільські ради.

Свою думку з цього приводу висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на сторінці у мережі Фейсбук:

Днями ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об'єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ.

Саме заради проведення децентралізації я прийшов у 2014 році працювати в Уряд, тому що був і залишаюсь переконаним: децентралізація - це шлях до створення якісних умов життя в кожному місті і селі України.

В ефективності цієї реформи переконались вже понад 6 мільйонів українців, які стали мешканцями об'єднаних громад і отримали повноваження, ресурси, а отже можливості - розвивати свою територію і покращувати добробут.

Дуже важливо, що об'єднання громад - це добровільний процес, ініціатива знизу. Вважаю, що перешкоджати прагненню громадян, які хочуть теж йти цим шляхом, створювати додаткові бар'єри на їхньому шляху - неприпустимо.

Тому я закликаю Центральну виборчу комісію переглянути своє рішення і знайти можливість сприяти проведенню виборів в тих громадах, де вони були заплановані. Децентралізацію не можна зупиняти!

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" також звернулася до ЦВК із проханням провести у п’ятницю засідання та призначити відповідно до звернень облдержадміністрацій перші та додаткові місцеві вибори в ОТГ, утворених за процедурою, визначеною спеціальним Законом.

"Посилаючись на Рішення Конституційного Суду України від 26 квітня 2018 року щодо визнання неконституційним Закону України "Про всеукраїнський референдум", ЦВК припускає, що зазначене Рішення відновлює дію Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", що втратив чинність на підставі Закону України "Про всеукраїнський референдум" і що в такому разі рішення про об’єднання територіальних громад мають прийматися шляхом проведення місцевого референдуму.

Водночас, на сьогодні призначення перших та додаткових місцевих виборів очікують близько 100 об’єднаних територіальних громад, які пройшли всю процедуру об’єднання, передбачену спеціальним Законом України "Про добровільне об’єднання територіальних громад". Він був прийнятий у 2015 році, і тому норми цього Закону, як спеціального, і як прийнятого Парламентом пізніше, мають пріоритет перед загальними нормами прийнятого у 1991 році Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", навіть якби зазначений закон відновив чинність.

У зв’язку з цим, Асоціація міст України вважає, що наразі відсутні правові підстави щодо не призначення  перших та додаткових місцевих виборів у ОТГ відповідно до наявних на сьогодні звернень обласних державних адміністрацій", - повідомляють в Асоціації міст.

Анна Сіра, консультант з комунікацій проекту "ПУЛЬС" при Хмельницькому РВ АМУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Про відомих кам'янчан (письменники, художники, спортсмени, громадські діячі).
4,3%
Суспільні теми.
26,3%
Політична тематика.
2,6%
Спортивні теми (змагання, чемпіонати, турніри та інше).
8,6%
Культура (фестивалі, анонси подій, дозвілля міста).
23,7%
Кримінал (крадіжки, пограбування, розслідування, судові справи).
22,0%
Теми глобального масштабу.
10,3%
Релігія (релігійні заходи, свята, пам'ятні дати).
2,2%
#вибори #отгхмельниччини #виборинаотг
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...