Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає"

Фото: НПП "Подільські Товтри"
Фото: НПП "Подільські Товтри"

Лише один раз в рік 14 серпня на православне свято семи святих мучеників Маккавеїв у Бакотському скельно-печерному монастирі XII ст., що розташований на території НПП "Подільські Товтри", відбувається святкове богослужіння. Бакотський скельний монастир – це давня пам’ятка печерних споруд і поширення християнства на Поділлі.

Православне свято Маккавеїв збирає віруючих християн різних конфесій з усіх куточків України. Започатковане богослужіння 14 серпня у Бакотському скельно-печерному монастирі ще у 1893 р. З того часу періодично заборонялось тодішньою владою (у зв’язку із проходженням границі поряд із с. Бакота; в радянські часи і т.д.). Повністю відновлене сучасне богослужіння 25 р. тому. Щороку на церковне богослужіння та освячення води в Бакотському скельно-печерному монастирі приходить близько 1000 прихожан. Уже третій рік церковне служіння проводять паралельно дві церкви: Українська православна церква (біля печер) та біля Хреста на верху монастиря Українська греко-католицька церква, повідомляє прес-служба НПП "Подільські Товтри".

Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-1 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-2 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-3 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-4 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-5 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-6 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-7 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-8 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-9 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-10 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-11 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-12 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-13 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-14 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-15 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-16 Один раз в рік Бакотський скельний монастир "оживає", фото-17

Фото: НПП "Подільські Товтри"

Печерний монастир знаходиться на скелях Бакотської затоки, яка є водно-болотним угіддям міжнародного значення, що охороняється Рамсарською конвенцією. Ця територія входить в зону регульованої рекреації НПП “Подільські Товтри”. Тому працівниками національного парку було здійснено заходи щодо організації та створення умов для безпечного перебування прочан під час паломництва та проведено еколого-освітню роботу серед відвідувачів. Під час заходу діяла ярмарка, на якій було представлено продукцію місцевих жителів. Подібний захід завдяки гармонійному поєднанню естетично-привабливих ландшафтів та таємничості давньої культової споруди сприяє духовному піднесенню та об’єднанню людей, що надзвичайно важливо у теперішній неспокійний час.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
479 переглядів в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073