• Головна
  • Кам'янчанка подала до суду на роботодавця
10:07, 23 липня 2018 р.
Надійне джерело

Кам'янчанка подала до суду на роботодавця

Фото: мережа Інтернет

Фото: мережа Інтернет

До Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Д., якій при звільненні не компенсували витрат на відрядження. Завдяки діям юриста місцевого центру суд зобов’язав роботодавця виплатити колишній працівниці заборговані кошти.

Як пояснила клієнтка, під час роботи фельдшеркою-лаборанткою у Кам’янець-Подільській центральній районній лікарні вона проходила курси вдосконалення кваліфікації у Хмельницькому. Відрядження тривало 33 календарних дні, з 25 квітня по 27 травня 2017 року, однак витрати на нього працедавець їй так і не компенсував, мотивуючи своє рішення відсутністю відповідних видатків у кошторисі.

У січні 2018 року жінку звільнили з роботи у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників, проте й тоді не розрахувалися з нею за період перебування на курсах.

Начальник відділу представництва місцевого центру Ігор Рибак надав суду усі необхідні документи, які підтверджують перебування позивачки у відрядженні. Юрист наголосив, що в українському законодавстві є чітка вимога до роботодавця – в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Якщо ж працiвник в день звiльнення не працював, то зазначенi суми мають бути виплаченi не пiзнiше наступного дня пiсля пред'явлення звiльненим працiвником вимоги про розрахунок.

Відтак, врахувавши обставини справи та аргументи представника позивачки, 21 травня 2018 року Кам’янець-Подільський міськрайонний суд задовольнив вимоги громадянки Д. та зобов’язав стягнути з відповідача на користь клієнтки місцевого центру невиплачені кошти за відрядження у сумі 2250,74 гривень.

Довідково: Норми законодавства, використані для обґрунтування позову:

  • Кодекс законів про працю України, ч. 1 ст. 47, ст. 116 та ст. 121;
  • Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженанаказомМіністерства фінансів України № 59 від 13 березня 1998 року;
  • Постанова Кабінету Міністрів України № 98 від 02 лютого 2011 року "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів".

Історія розгляду справи

1. Після звільнення з Кам’янець-Подільської центральної районної лікарні у зв’язку зі скороченням чисельності та штату працівників громадянка Д. звернулася за вторинною правовою допомогою до Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД.

2. Наказом Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД № 104 від 21.03.2018 року представляти інтереси клієнтки призначили начальника відділу представництва Ігоря Рибака (довіреність № 57 від 22.03.2018 року).

3. Юрист, ознайомившись з матеріалами справи, склав та направив на розгляд суду позовну заяву про виплату клієнтці компенсації за витрати під час відрядження на курсах вдосконалення в м. Хмельницькому з 25 квітня по 27 травня 2017 р.

4. Керуючись статтями 116, 121 КЗпПУ, Постановою Кабінету Міністрів України № 98 від 02 лютого 2011 року «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів», статтями 260, 265, 141 ЦПК України, суд вирішив заяву громадянки Д. задовольнити.

З Рішенням суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74686822

Кам'янчанка подала до суду на роботодавця, фото-1

Фото: мережа Інтернет

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до Кам'янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адреса: м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. т ел. +380(3849)5-01-59 , моб. +38(097)894-49-00.

Читайте також:"Безоплатна вторинна правова допомога у Кам'янці-Подільському"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, я підтримую, діти повинні вчитись заробляти гроші.
90,8%
Ні, я категорично проти використання дитячої робочої сили.
7,2%
Мені байдужи, я не задумувався над цим питанням.
2,1%
#суд #правовадопомога #юрист #відрядження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...