• Головна
  • Скільки декларацій з лікарями підписано в області, створення невеликих центрів ПМСД та інші питання місцевого самоврядування – що обговорювали на регіональній платформі у Кам'янці
13:18, 17 травня 2018 р.
Надійне джерело

Скільки декларацій з лікарями підписано в області, створення невеликих центрів ПМСД та інші питання місцевого самоврядування – що обговорювали на регіональній платформі у Кам'янці

Скільки декларацій з лікарями підписано в області, створення невеликих центрів ПМСД та інші питання місцевого самоврядування – що обговорювали на р...

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич під час засідання регіональної платформи Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України розповів про актуальний стан впровадження заходів у рамках реформування системи первинної медичної допомоги, зокрема кампанії «Лікар для кожної сім’ї».

Він зазначив, що станом на 11 травня Волочиська, Наркевицька, Меджибізька, Чорноострівська ОТГ та місто Нетішин досі не підключені до електронної медичний системи, а тому не мають можливості укладати договори лікарів із пацієнтами – декларації. Проте в інших громадах області ситуація дещо краща. Загалом станом на 11 травня вже укладено 126 тис. декларацій, що складає 9,8 % від загальної кількості. Найкраще спрацювали у Віньковецькому районі, де укладено найбільше договорів, далі за рейтингом – Нова Ушиця, Деражня, Красилів. У Білогірському ж районі укладено усього 5 декларацій про надання медичного обслуговування.

Яків Миколайович наголосив, що підписання декларацій є дуже важливим кроком, оскільки вже з 1 липня розпочнеться перерахування коштів за обслуговування пацієнтів від Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Він зазначив, що розрахунок на одного пацієнта відбуватиметься за більшими ставками, ніж при розрахунку медичної субвенції. Якщо раніше на одного пацієнта ставка становила 240 грн., то з липня базова ставка складатиме 370 грн. на пацієнта з врахуванням відповідних коефіцієнтів:

  • Діти 0-5 років – коефіцієнт 4,0 (370*4=1480 грн.);
  • Діти 6-17 років – 2,2;
  • Дорослі 18-39 років – 1,0;
  • Дорослі 40-64 років – 1,2;
  • Дорослі віком 65 років і старші – 2,0;
  • Коефіцієнт для гірських територій складе 1,2 від базової ставки.

Ці кошти будуть використовуватися на розвиток Центру ПМСД, а також на виплати заробітної плати лікарям, медичним сестрам тощо.

Також було обговорено доцільністьстворення Центрів ПМСД на невелику кількість пацієнтів. Звертаючись до іноземного досвіду, Яків Цуглевич зазначив, що засновувати ЦПМСД, який охоплює 7-8 тисяч осіб нераціонально, оскільки вимагає великих витрат на утримання персоналу, ліцензування та інше. Найбільш доцільним є формування ЦПМСД с межах 50-100 тисяч осіб. Тоді такі центри будуть спроможними, забезпечать взаємозамінність лікарів та належне забезпечення закладів. Для маленьких ОТГ можливий вихід у підписанні договорів про співробітництво з містами, між собою на базі району тощо, щоб забезпечити високий рівень надання медичної послуги. У цьому контексті голова Маківської ОТГ Анатолій Кушнір звернувся до присутніх з проханням не спішити щодо створення власних ЦПМСД, а детально прорахувати доцільність та спроможність його існування, можливості надання допомоги та за можливості, укласти договори про співробітництво там, де це необхідно.

Додатково під час засідання розглядалось питання про резерви для місцевих бюджетів розповів начальник Волочиського відділення Красилівської ОДПІ Анатолій Саланський, який представляв позицію головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) України в Хмельницькій області та доповідав про налагодження співпраці органів місцевого самоврядування та ДФС для наповнення бюджету.

Він заначив, що до початку реформи децентралізації, пріоритетом роботи ДФС було виконання загального фонду показників держбюджету, а співпраця з органами місцевого самоврядування була не на найвищому рівні. Децентралізація дала змогу почати працювати більш плідно з ОМС, щоб забезпечувати наповнення місцевих бюджетів.

Анатолій Миколайович наголосив, що станом на сьогодні існує чимало резервів, які при системному підході дадуть змогу забезпечити зростання місцевих бюджетів. Серед них легалізація праці, реєстрація іногородніх юросіб як платників за неосновним місцем обліку, врегулювання орендних ставок та ставок земельного податку.

У продовження теми наповнення місцевого бюджету обговорили роль інспекторів з охорони праці, а також форми проколів засідань комісій щодо залучення суб ’ єктів господарювання до легалізації праці.

Закінчився візит екскурсією до новітньої ТЕС, відкриття якої незабаром планується у Кам'янці-Подільському.

Довідково:

У вівторок, 15 травня у м. Кам’янці-Подільському відбулося засідання регіональної платформи Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України на тему «Реформування місцевого самоврядування. Особливості надання медичних та освітніх послуг у нових законодавчих умовах у 2018 році». Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)», що реалізується ВАОМС Асоціація міст України за підтримки USAID , та пройшов у сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради.

На засіданні були присутні голови і ключові особи самоврядування міст та громад-членів Хмельницького регіонального відділення, заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич, головний лікар Центру ПМСД Хмельницького району Леонід Коцюба, представники Державної фіскальної служби, Держохонпраці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
На зовнішність
12,8%
На одяг та охайність
16,0%
На манеру спілкування та інтелект
51,7%
На почуття гумору
8,1%
На фінансові можливості
11,3%
#ОТГ #Сіра #Пульс #кошти #місцевесамоврядування #Цуглевич
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...