• Головна
  • Гаряче водопостачання у Кам'янці використовує тільки 35% містян, - КП "Міськтепловодоенергія"
15:15, 11 травня 2018 р.

Гаряче водопостачання у Кам'янці використовує тільки 35% містян, - КП "Міськтепловодоенергія"

Гаряче водопостачання у Кам'янці використовує тільки 35% містян, - КП "Міськтепловодоенергія"

З усіх абонентів КП «Міськтепловоденергія», які під’єднані до централізованого гарячого водопостачання користуються ним всього 35%. Решта кам’янчан вже давно мають альтернативу послузі та користуються іншими джерелами підігріву води, зокрема бойлерами.

Фактично ними обладнані помешкання близько 65% споживачів підприємства. Більше того, 3115 квартир мешканців міста оснащені індивідуальним опаленням і лише 182 багатоповерхівки під’єднані до централізованого гарячого водопостачання.

Із 12 тисяч абонентів підприємства гарячу воду фактично споживають лише близько 5,5 тисяч. В середньому, відповідно до показників лічильників, вони щомісячно використовують близько 2 кубометрів гарячої води. В літній період ці об’єми й взагалі зменшуються до 1,16 «куба» гарячої води на місяць, що навіть нижче аніж соціальна норма. Адже гарячою водою в цей період припиняють користуватися у студентських гуртожитках, які порожніють на період літніх канікул та дитячих садочках, де зменшується кількість дітей. Крім того, покидають багатоповерхівки й чимало кам'янчан, які з настанням спеки від'їжджають на дачі чи відпочинок, повідомляє КП «Міськтепловодоенергія».

Щомісяця КП «Міськтепловоденергія» витрачає на надання гарячого водопостачання населенню 3,2 млн. грн., тоді як дохід від цієї послуги становить всього 1,8 млн. грн.. При тому майже всі абоненти, які споживають гарячу воду отримують субсидії і «живих» коштів фактично не сплачують. Витрати ж на надання цієї послуги (зокрема, витрати на придбання твердого палива) підприємство оплачує виключно «живими» коштами. Таким чином збиток від послуги гарячого водопостачання становитиме щонайменше 1,4 млн. грн. Відповідно, за п’ять місяців міжопалювального періоду збиток сягне 7,5 млн. грн.. Фактично це всі обігові кошти підприємства і якщо в літній період їх використати на надання гарячого водопостачання підготовка до наступного опалювального сезону опиниться на межі зриву.

Зважаючи на таку ситуацію, КП «Міськтепловоденергія» звернулося до міського голови та депутатів Кам’янець-Подільської міської ради з приводу виділення коштів необхідних для подачі гарячого водопостачання після завершення опалювального сезону або припинення подачі гарячої води. Після позачергової сесії міської ради, що відбулася 8 травня питання розглядала комісія міської ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності спільно з головами фракцій політичних партій. За підсумками засідання усі депутати, в тому числі й представники ВО «Свобода», одноголосно вирішили не виділяти КП «Міськтепловоденергія» коштів необхідних для подачі гарячої води.

Наразі, починаючи з 10 травня в місті призупинене гаряче водопостачання. Утім запитання чи матимуть кам’янчани гарячу воду влітку залишається відкритим. Наразі відповідь на нього залежить від рішення депутатів. Якщо вони погодяться покривати збитки на надання гарячого водопостачання у сумі 1,4 млн. грн. на місяць за рахунок фінансування з міського бюджету, КП «Міськтепловоденергія» готове надавати цю послугу навіть тому незначному відсотку споживачів, які ним користуються.

До слова, по всій Україні послугу гарячого водопостачання наразі надають лише 8% теплопостачальних підприємств. Проте всі вони отримують фінансову підтримку з міських бюджетів. Зокрема, в Луцьку для теплопостачального підприємства виділено більше 30 млн. грн., а в сусідньому Хмельницькому для фінансової допомоги підприємствам теплокомуненерго 2017 року було виділено 27 млн. грн.. Тоді як у Кам’янці-Подільському збиткову послугу КП «Міськтепловоденергія» увесь час продовжувало надавати без жодної допомоги з бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міськтепловодоенергія #гарячавода #бойлери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...