Як ми ловили вітер над стінами Старого Замку, або Про міні-фестиваль "Повітряних зміїв" у Кам’янці-Подільському

5-6 травня у Кам'янці-Подільському проходив міні-фестиваль «Повітряних зміїв».

Почнемо з того, що були невеличкі казуси, які трохи нас налякали. Один із них – робочий день на 5 травня в суботу. Можна було б передбачити це, або перенести захід на інші вихідні, коли дізнались, але ми ризикнули і почали міні-фестиваль 5 травня.

Інший, вже передбачуваний момент – це фінансування. Його завжди бракує, та коли вирішили робити захід масштабнішим, то прорахували, що і ресурсів потрібно більше ніж попередніх років. Але коли почали робити міні-фестиваль, тоді й почали знаходитись ресурси, а під кінець, нам допоміг грошовим призом міський голова Михайло Сімашкевич. Цей приз ми трохи подрібнили і розподілили на усі перші призові місця. Ще один фактор який був дуже важливий – це інші, масштабніші фестивалі в місті у ці дати, де були задіяні і наші учасники, оскільки усі вони активні і десь виступали, навіть наша Лілейка, то витягнути їх до нас було непросто, але частину все ж змогли. Ще один важливий чинник, який нам міг підмочити захід – це звісно погода. В перший день, коли небо затягнули хмари і зірвався буревій, нас могло змити із Нового Замку, але вийшло так, як хтось із оргкомітету пожартував - «наші зв’язки із небом нам дуже допомогли, тому, все обійшло нас стороною».

За який кошт ми робили цей захід? Бюджет заходу

Частина ресурсів це ресурси організаторів – Пласт в Кам’янці-Подільському, Пласт в Хмельницькому, Пласт на Хмельниччині. Друга частина ресурсів – це наші партнери: готельний комплекс «7 Днів», Перша Подільська фермерська кредитна спілка, ресурс історичного музею-заповідника, міського відділу поліції, центру повітроплавців, ТМ «Моршинська», призові кошти на перші місця від міського голови, технічні ресурси міської ради, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, організаційна підтримка МОЗ України, фотографів, майстерні «Хата на Узвозі», ТМ «Ламбре», Інформаційна підтримка газети «Подолянин», «3849.com.ua», «Вдало.Інфо». Третя частина – ресурси наших волонтерів та благодійні внески на розвиток фестивалю від батьків та учасників. В загальному підсумку планували використати ресурсів оцінкою до 15 тис грн., в результаті все обійшлось в два рази більше, але воно того вартувало.

Програма та учасники

Свою програму ми побудували на основі залучення трьох секторів громадянського суспільства – Влади-Бізнесу-Громади. Так, це трохи пафосно і заїжджено може виглядати, але це реально дуже гарно спрацювало.

Влада

На початку потрібно було зареєструвати та погодити захід з представниками органів міської влади. Різні розпорядження, договори, погодження і ми це зробили. Погодили захід в міській раді та запросили їх до участі, у відділі поліції і їх теж запросили, підписали договори із музеєм-заповідником та домовились із їх участю, а точніше з музеєм і на території музею, запросили представників МОЗ України, до нас підключились представники управління молоді та спорту ХМР. Дуже дякуємо усім за допомогу.

Громада та ГО

Далі ми сформували форму реєстрації і поширили інформацію про можливість участі серед громади, але із умовою благодійного внеску. Перш за все це реально дисциплінує, по-друге ми вже знали приблизну кількість учасників, третє – ми бачили орієнтовані вікові категорії учасників.

Бізнес

Наступне це бізнес та інші організації. Оскільки захід не носив комерційного характеру і попередні заходи не мали якихось бізнесових вигод, то ми працювали із друзями та постійними партнерами, а саме «7 Днів», ТМ «Моршинська», ППФКС, Центр Повітроплавання, газета «Подолянин», інфоресурси «3849.com.ua» і «Вдало.інфо».

Особливістю програми було те, що ми додали частину програми для дорослих, де організували зустріч із такими представниками:

 • Речник МОЗ України Олександр Ябчанка – зустріч із дітьми та дорослими на тему «Здоров’я України».
 • Марія Жигурт - заняття для дорослих та дітей з ментальної арифметики.
 • Руслана Марчук із проектом для дітей та дорослих «Школа поліцейських».
 • Ірина Савель із проектом центру «Психолог і Я» на тему «Відверта розмова».
 • Ігор Стрільчук із центром Повітроплавання про «Польоти на повітряних кулях».

Усі хто бажав – міг спробувати кави із фірмовим сиром Cheesgard від нашого пластуна Павла Білоуса.

Для молодших учасників ми проводили майстер-класи від Аліна Андрєєва та центру моделювання. Додатково учасники могли брати участь у змаганнях з пілотування повітряних зміїв у номінаціях:

 • Зигзаг – на виконання фігурного руху із повітряними зміями.
 • Дуель – на швидкість запуску повітряних зміїв.
 • Витривалість – на вміння чим довше пілотувати повітряним змієм.
 • А також спільні сімейні змагання для дітей та дорослих у вмінні пілотувати повітряними зміями.

Усі, хто бажав – міг залишитись, або долучитись до нашої вечірньої програми із ватрою та піснями на Валах Замку після першого дня проведення заходу, а наступного дня пройтись екскурсією від братчика Вуха по Кам’янцю-Подільському.

Кількість учасників цього року значно збільшилась, тільки офіційно зареєстрованих було 97 учасників, близько 90 брали участь як вільні учасники, навчались запускати і запускали повітряні змії, але офіційної участі у змаганнях не брали. З кожним учасником був як мінімум один дорослий, а ще організатори, партнери та волонтери. Навіть без врахування туристів, які просто приходили на Новий Замок кількість присутніх була близько 460 осіб.

Зареєстровані учасники були з міст Кам’янець-Подільський, Київ, Хмельницький, Чернівці, Вінниця, Авдіївка, Староконстянтинів, Луцьк, Тернопіль. Географія значно розширилась порівняно з попередніми роками.

Організатори та волонтери

Організацією спочатку займався сам, а потім долучав інших бажаючих. Пласт в Кам’янці-Подільському - виховники та керівництво організації, Пласт в м. Хмельницький - виховники та керівництво. Усі спрацювали супер, за що дякую:

 • Ст. пл. прих. Годній Аліні.
 • Пл. сен. Романович Оксані.
 • Ст. пл. Процуну Олександру.
 • Пл. сен. Трасіуху Сергію.
 • Пл. сен. Трасіух Світлані.
 • Пл. сен. Красовській Нелі.
 • Пл. сен. Геншляку Володимиру.
 • Пл. сен. прих. Швабській Людмилі.
 • Ст. пл. Анрєєвій Аліні.
 • Ст. пл. Полевому Юрію.
 • Ст. пл. прих. Савчуку Дмитру.
 • Представнику Пластсприяту Сірі Анні.
 • Представнику Пластсприяту Шевчуку Миколі.

Подяка волонтерами:

 • Будурович Христині.
 • Будурович Михайлу.
 • Ст. пл. Мамчуру Олександру.
 • Дробот Марії.
 • Ст. пл. Марин Оксані.
 • Ст. пл. прих. Багнету.
 • Ст. пл. Чемерис Оксані.
 • Пл. прих. Колеснику Андрію.
 • Василюк Веронці.
 • Пл. прих. Янковоському Даниїлу.
 • Гладюк Марії.
 • Чорній Анні.
 • Кліщу Данилу.
 • Жмудовському Андрію.
 • Карнатовському Андрію.
 • Іванчук Оксані.

Та багатьом іншим, яких тут не загадли.

Подяка фотографам: Христина Будурович, Федорчак Марія, Полева Наталія.

Оцінки проведення та плани на майбутнє

Дуже хотілося б, щоб наступного року ми організували повноцінний великий фестиваль сімейного відпочинку із повітряними зміями. Фестивалів повітряних зміїв у світі вистачає, але наш вирізняється особливістю локації та додатковою програмою сімейного відпочинку. Ми хочемо ще більше об'єднати дітей та батьків на нашому заході, бо не секрет, що сьогодні багато хто може знаходить в одній квартирі чи кімнаті, а насправді бути дуже далеко один від одного емоційно та психологічно. Планшети, телефони та інші гаджети дуже хороший і сучасний інструмент, але часом вони відволікають нас один від одного, тому завданням фестивалю є відновлення тієї ментальної і емоційної нашої єдності, нагадати нам про відповідальність один за одного.

Наступного разу маємо подбати про окрему фуд-зону, адже цього року ми пригощали гостей чаєм, печивом та булочками, в нас було багато питної води, але свіже повітря, сонце і вітерець забирають багато сил і багато хто готовий придбати собі смачну їжу, охолоджуючі напої чи морозиво. Ми можемо організовувати більше локацій для зустрічі із цікавими людьми, спілкуватись на важливі теми і більше гуляти по Старому місту і каньйону. Ми зрозуміли, що є багато бажаючих допомогти нам в розвитку фестивалю і маємо попрацювати над залученням більшої кількості партнерів та спонсорів.

Цього року ми змогли замовити футболки та відзначки із своїм логотипом, але можемо подбати про більшу кількість сувенірної продукції. Ми зрозуміли, що маємо хорошу підтримку від міста і бажання завітати до нас гостям та учасникам з інших міст, навіть цього року до нас хотіли приїхати учасники зі Львова, Києва, Івано-Франківська, але великі масові заходи та святкування дня народження деяких міст, їх дещо затримали. Нам обов’язково потрібно подбати про програму для найменших учасників, на міні-фестивалі їх вистачало і ще вдосконалити програму сімейних змагань, та повідомити про їх проведення наперед, щоб команди могли попередньо готуватись. Ми думали, що буде тільки кілька команд для участі в сімейних змаганнях, а їх вже на десятій хвилині реєстрації було більше тридцяти.

Щодо роботи оргкомітету та волонтерів – будемо думати про швидкий перекус, бо спека і драйв фестивалю відтягував усіх від їжі яку ми приготували, ніхто не спішив їсти аж до вечора.

Ну і звісно, потрібно підготувати більшу кількість повітряних зміїв і також повітряних зміїв із зображенням логотипу фестивалю, бо навіть звичайні туристи трохи швидше їх розібрали за учасників і на другий день, з обіду, ми шукали повітряні змії по усьому місту, а їх вже до того часу розкупили. Маємо подумати також і про іноземних гостей, бо цього року мали цікавий інцидент, коли до нас завітала група туристів з Туреччини, а ми їх довго не могли ідентифікувати, врешті решт знайшли спільну мову, але довго її шукали.

Самі по собі повітряні змії, це не якийсь символ, бренд чи щось надзвичайно особливе. Це всього лиш один із наших способів об’єднання. Усі ми хочемо жити в демократичному суспільстві, де будуть розуміти і поважати нас, де будуть миритись з нашими особливостями, любити нас таких які ми є, але в реальності не завжди так виходить. Чому так буває, тому що тут є один інгредієнт, який усе скріплює – відповідальність. Тому й наш захід став одним із способів нагадування про цю відповідальність для усіх учасників та присутніх на заході. Сподіваємось, що хоча б частинку місії нашого заходу, а саме об’єднання через відповідальність наша команда змогла донести. Ми бачили як діти відповідають за батьків, як учасники відповідально змагались і чесно поводились один з одних, ми бачили гордість і відповідальність батьків за свої команди, за свої дітей, ми відчували оцінку відповідальної праці наших волонтерів та партнерів. Ми Вас полюбили ще більше! Дякуємо за цю можливість гарно провести час та реалізувати свої можливості!

Детальний фотозвіт від Христини Будурович - https://www.3849.com.ua/photo/96

Координатор міні-фестивалю повітряних зміїв у Кам’янці-Подільському, ст. пл. Віктор Годний, ОЗО
повітрянізмії фестиваль ПЛАСТ діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Освіта
Позашкільна освіта має потужний потенціал. Центр дитячої та юнацької творчості забезпечує реалізацію потреб, запитів та інтересів вихованців у самореалізації, професійному самовизначенні, розвитку творчих здібностей у сфері культури, мистецтва, наукових знань, техніки тощо. З метою забезпечення інтелектуального розвитку, виявлення та реалізації здібностей і талантів учнівської молоді працює заклад. Освітній процес здійснюється за двома напрямами позашкільн...
Аналітика
Упродовж останніх 6 місяців оголошено 23 198 закупівель загальною очікуваною вартістю 8,4 млрд грн. Поточна сума договорів – 4,5 млрд грн. 1 579 закупівель (6,8% від загальної кількості закупівель) – медичні, загальна очікувана вартість яких становить 353,2 млн грн. У звітному періоді успішно завершились закупівлі на суму 200,8 млн грн, загальна економія коштів у яких становить 5%. Середній рівень учасників на торгах становить 2,07. Третина оголошених заку...
Влада
12 вересня у міській раді продовжилося засідання 76-ї сесії міської ради, яке розпочалося у вівторок, 10 вересня. На порядок денний було винесено внесення змін та доповнень до міського бюджету. Станом на початок місяця маємо 105% перевиконання. Тож розподіляли 14,4 млн грн, повідомляє прес-служба міської ради. Так, у галузі освіти та науки: 110 тис. грн буде передбачено на ремонти у ЗДО №17, ДНЗ №20, 8; 85 тис. грн – поточний ремонт покрівель ЗОШ №11 та ЗО...
Суспільство
Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують доступ до мережі Інтернет. Разом із тим зростає кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі — онлайн-грумінг та вимагання. Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезп...
Культура
У п'ятницю, 13 вересня, у стінах Старого замку, в рамках III Міжнародного кінофестивалю "Бруківка, відбулась прем'єра грандіозного світлове 3D-шоу. О 22:00 на Кармалюковій башті відбулось театралізоване світлове 3D-шоу "Хроновояжер Леварій і проклята Аурінія" за участю театру "ЛІНК" та вогняного шоу. Вистава стала експериментальним поєднанням та взаємодією героїв 3D проекцїї з живими акторами. Над проектом працювали професійний віджей України Юрій Гурін, а...
Суспільство
13 вересня у Подільському державному аграрно-технічному університеті було проведено спеціальне тренування з цивільного захисту на тему: "Дії керівного складу, служб, формування цивільного захисту, персоналу і студентів університету при виникненні пожежі у головному корпусі, та ліквідації терористичної загрози (мінування приміщень) університету". Оголошено та проведено збір голів та членів комісії з питань НС (надзвичайних ситуацій), з питань евакуації, кер...
Пригоди
13 вересня рятувальники ліквідували пожежу допоміжної споруди житлового сектору в селі Кам'янка Кам'янець-Подільського району. До гасіння залучалось сім чоловік особового складу та дві одиниці спецтехніки, повідомляє прес-служба "Служби порятунку 101 Кам'янеця-Подільського". Травмованих та загиблих на пожежі не виявлено. Причина пожежі наразі встановлюється. Фото: "Служба порятунку 101 Кам'янець-Подільський" Читайте також: "У міст знову хочуть забрати пайо...
Влада
Парламент хоче скасувати пайову участь  - Асоціація міст України закликає не позбавляти громади важливого джерела доходів. Якщо відповідний законопроєкт буде прийнято у другому читанні, міста Хмельниччини втратять значні кошти. До прикладу, Кам’янець-Подільський може втратити більш як 2,7 млн грн, а Славута – понад 1,6 млн грн (на основі даних надходжень цього внеску до міського бюджету за 2018 рік). Голова Асоціації міст України Віталій Кличко у листі до...
Освіта
Суттєве значення в патріотичному вихованні має фізична підготовка молоді. День фізичної культури і спорту, який відзначається в другу суботу вересня покликаний засобами спортивно-масової та фізкультурної роботи виховувати молоде покоління національно-свідомими громадянами-патріотами. Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я. А кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Тому, напередодні Дня фізичної культури та спорту у бібліотеці-філ...