Як ми ловили вітер над стінами Старого Замку, або Про міні-фестиваль "Повітряних зміїв" у Кам’янці-Подільському

5-6 травня у Кам'янці-Подільському проходив міні-фестиваль «Повітряних зміїв».

Почнемо з того, що були невеличкі казуси, які трохи нас налякали. Один із них – робочий день на 5 травня в суботу. Можна було б передбачити це, або перенести захід на інші вихідні, коли дізнались, але ми ризикнули і почали міні-фестиваль 5 травня.

Інший, вже передбачуваний момент – це фінансування. Його завжди бракує, та коли вирішили робити захід масштабнішим, то прорахували, що і ресурсів потрібно більше ніж попередніх років. Але коли почали робити міні-фестиваль, тоді й почали знаходитись ресурси, а під кінець, нам допоміг грошовим призом міський голова Михайло Сімашкевич. Цей приз ми трохи подрібнили і розподілили на усі перші призові місця. Ще один фактор який був дуже важливий – це інші, масштабніші фестивалі в місті у ці дати, де були задіяні і наші учасники, оскільки усі вони активні і десь виступали, навіть наша Лілейка, то витягнути їх до нас було непросто, але частину все ж змогли. Ще один важливий чинник, який нам міг підмочити захід – це звісно погода. В перший день, коли небо затягнули хмари і зірвався буревій, нас могло змити із Нового Замку, але вийшло так, як хтось із оргкомітету пожартував - «наші зв’язки із небом нам дуже допомогли, тому, все обійшло нас стороною».

За який кошт ми робили цей захід? Бюджет заходу

Частина ресурсів це ресурси організаторів – Пласт в Кам’янці-Подільському, Пласт в Хмельницькому, Пласт на Хмельниччині. Друга частина ресурсів – це наші партнери: готельний комплекс «7 Днів», Перша Подільська фермерська кредитна спілка, ресурс історичного музею-заповідника, міського відділу поліції, центру повітроплавців, ТМ «Моршинська», призові кошти на перші місця від міського голови, технічні ресурси міської ради, управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, організаційна підтримка МОЗ України, фотографів, майстерні «Хата на Узвозі», ТМ «Ламбре», Інформаційна підтримка газети «Подолянин», «3849.com.ua», «Вдало.Інфо». Третя частина – ресурси наших волонтерів та благодійні внески на розвиток фестивалю від батьків та учасників. В загальному підсумку планували використати ресурсів оцінкою до 15 тис грн., в результаті все обійшлось в два рази більше, але воно того вартувало.

Програма та учасники

Свою програму ми побудували на основі залучення трьох секторів громадянського суспільства – Влади-Бізнесу-Громади. Так, це трохи пафосно і заїжджено може виглядати, але це реально дуже гарно спрацювало.

Влада

На початку потрібно було зареєструвати та погодити захід з представниками органів міської влади. Різні розпорядження, договори, погодження і ми це зробили. Погодили захід в міській раді та запросили їх до участі, у відділі поліції і їх теж запросили, підписали договори із музеєм-заповідником та домовились із їх участю, а точніше з музеєм і на території музею, запросили представників МОЗ України, до нас підключились представники управління молоді та спорту ХМР. Дуже дякуємо усім за допомогу.

Громада та ГО

Далі ми сформували форму реєстрації і поширили інформацію про можливість участі серед громади, але із умовою благодійного внеску. Перш за все це реально дисциплінує, по-друге ми вже знали приблизну кількість учасників, третє – ми бачили орієнтовані вікові категорії учасників.

Бізнес

Наступне це бізнес та інші організації. Оскільки захід не носив комерційного характеру і попередні заходи не мали якихось бізнесових вигод, то ми працювали із друзями та постійними партнерами, а саме «7 Днів», ТМ «Моршинська», ППФКС, Центр Повітроплавання, газета «Подолянин», інфоресурси «3849.com.ua» і «Вдало.інфо».

Особливістю програми було те, що ми додали частину програми для дорослих, де організували зустріч із такими представниками:

 • Речник МОЗ України Олександр Ябчанка – зустріч із дітьми та дорослими на тему «Здоров’я України».
 • Марія Жигурт - заняття для дорослих та дітей з ментальної арифметики.
 • Руслана Марчук із проектом для дітей та дорослих «Школа поліцейських».
 • Ірина Савель із проектом центру «Психолог і Я» на тему «Відверта розмова».
 • Ігор Стрільчук із центром Повітроплавання про «Польоти на повітряних кулях».

Усі хто бажав – міг спробувати кави із фірмовим сиром Cheesgard від нашого пластуна Павла Білоуса.

Для молодших учасників ми проводили майстер-класи від Аліна Андрєєва та центру моделювання. Додатково учасники могли брати участь у змаганнях з пілотування повітряних зміїв у номінаціях:

 • Зигзаг – на виконання фігурного руху із повітряними зміями.
 • Дуель – на швидкість запуску повітряних зміїв.
 • Витривалість – на вміння чим довше пілотувати повітряним змієм.
 • А також спільні сімейні змагання для дітей та дорослих у вмінні пілотувати повітряними зміями.

Усі, хто бажав – міг залишитись, або долучитись до нашої вечірньої програми із ватрою та піснями на Валах Замку після першого дня проведення заходу, а наступного дня пройтись екскурсією від братчика Вуха по Кам’янцю-Подільському.

Кількість учасників цього року значно збільшилась, тільки офіційно зареєстрованих було 97 учасників, близько 90 брали участь як вільні учасники, навчались запускати і запускали повітряні змії, але офіційної участі у змаганнях не брали. З кожним учасником був як мінімум один дорослий, а ще організатори, партнери та волонтери. Навіть без врахування туристів, які просто приходили на Новий Замок кількість присутніх була близько 460 осіб.

Зареєстровані учасники були з міст Кам’янець-Подільський, Київ, Хмельницький, Чернівці, Вінниця, Авдіївка, Староконстянтинів, Луцьк, Тернопіль. Географія значно розширилась порівняно з попередніми роками.

Організатори та волонтери

Організацією спочатку займався сам, а потім долучав інших бажаючих. Пласт в Кам’янці-Подільському - виховники та керівництво організації, Пласт в м. Хмельницький - виховники та керівництво. Усі спрацювали супер, за що дякую:

 • Ст. пл. прих. Годній Аліні.
 • Пл. сен. Романович Оксані.
 • Ст. пл. Процуну Олександру.
 • Пл. сен. Трасіуху Сергію.
 • Пл. сен. Трасіух Світлані.
 • Пл. сен. Красовській Нелі.
 • Пл. сен. Геншляку Володимиру.
 • Пл. сен. прих. Швабській Людмилі.
 • Ст. пл. Анрєєвій Аліні.
 • Ст. пл. Полевому Юрію.
 • Ст. пл. прих. Савчуку Дмитру.
 • Представнику Пластсприяту Сірі Анні.
 • Представнику Пластсприяту Шевчуку Миколі.

Подяка волонтерами:

 • Будурович Христині.
 • Будурович Михайлу.
 • Ст. пл. Мамчуру Олександру.
 • Дробот Марії.
 • Ст. пл. Марин Оксані.
 • Ст. пл. прих. Багнету.
 • Ст. пл. Чемерис Оксані.
 • Пл. прих. Колеснику Андрію.
 • Василюк Веронці.
 • Пл. прих. Янковоському Даниїлу.
 • Гладюк Марії.
 • Чорній Анні.
 • Кліщу Данилу.
 • Жмудовському Андрію.
 • Карнатовському Андрію.
 • Іванчук Оксані.

Та багатьом іншим, яких тут не загадли.

Подяка фотографам: Христина Будурович, Федорчак Марія, Полева Наталія.

Оцінки проведення та плани на майбутнє

Дуже хотілося б, щоб наступного року ми організували повноцінний великий фестиваль сімейного відпочинку із повітряними зміями. Фестивалів повітряних зміїв у світі вистачає, але наш вирізняється особливістю локації та додатковою програмою сімейного відпочинку. Ми хочемо ще більше об'єднати дітей та батьків на нашому заході, бо не секрет, що сьогодні багато хто може знаходить в одній квартирі чи кімнаті, а насправді бути дуже далеко один від одного емоційно та психологічно. Планшети, телефони та інші гаджети дуже хороший і сучасний інструмент, але часом вони відволікають нас один від одного, тому завданням фестивалю є відновлення тієї ментальної і емоційної нашої єдності, нагадати нам про відповідальність один за одного.

Наступного разу маємо подбати про окрему фуд-зону, адже цього року ми пригощали гостей чаєм, печивом та булочками, в нас було багато питної води, але свіже повітря, сонце і вітерець забирають багато сил і багато хто готовий придбати собі смачну їжу, охолоджуючі напої чи морозиво. Ми можемо організовувати більше локацій для зустрічі із цікавими людьми, спілкуватись на важливі теми і більше гуляти по Старому місту і каньйону. Ми зрозуміли, що є багато бажаючих допомогти нам в розвитку фестивалю і маємо попрацювати над залученням більшої кількості партнерів та спонсорів.

Цього року ми змогли замовити футболки та відзначки із своїм логотипом, але можемо подбати про більшу кількість сувенірної продукції. Ми зрозуміли, що маємо хорошу підтримку від міста і бажання завітати до нас гостям та учасникам з інших міст, навіть цього року до нас хотіли приїхати учасники зі Львова, Києва, Івано-Франківська, але великі масові заходи та святкування дня народження деяких міст, їх дещо затримали. Нам обов’язково потрібно подбати про програму для найменших учасників, на міні-фестивалі їх вистачало і ще вдосконалити програму сімейних змагань, та повідомити про їх проведення наперед, щоб команди могли попередньо готуватись. Ми думали, що буде тільки кілька команд для участі в сімейних змаганнях, а їх вже на десятій хвилині реєстрації було більше тридцяти.

Щодо роботи оргкомітету та волонтерів – будемо думати про швидкий перекус, бо спека і драйв фестивалю відтягував усіх від їжі яку ми приготували, ніхто не спішив їсти аж до вечора.

Ну і звісно, потрібно підготувати більшу кількість повітряних зміїв і також повітряних зміїв із зображенням логотипу фестивалю, бо навіть звичайні туристи трохи швидше їх розібрали за учасників і на другий день, з обіду, ми шукали повітряні змії по усьому місту, а їх вже до того часу розкупили. Маємо подумати також і про іноземних гостей, бо цього року мали цікавий інцидент, коли до нас завітала група туристів з Туреччини, а ми їх довго не могли ідентифікувати, врешті решт знайшли спільну мову, але довго її шукали.

Самі по собі повітряні змії, це не якийсь символ, бренд чи щось надзвичайно особливе. Це всього лиш один із наших способів об’єднання. Усі ми хочемо жити в демократичному суспільстві, де будуть розуміти і поважати нас, де будуть миритись з нашими особливостями, любити нас таких які ми є, але в реальності не завжди так виходить. Чому так буває, тому що тут є один інгредієнт, який усе скріплює – відповідальність. Тому й наш захід став одним із способів нагадування про цю відповідальність для усіх учасників та присутніх на заході. Сподіваємось, що хоча б частинку місії нашого заходу, а саме об’єднання через відповідальність наша команда змогла донести. Ми бачили як діти відповідають за батьків, як учасники відповідально змагались і чесно поводились один з одних, ми бачили гордість і відповідальність батьків за свої команди, за свої дітей, ми відчували оцінку відповідальної праці наших волонтерів та партнерів. Ми Вас полюбили ще більше! Дякуємо за цю можливість гарно провести час та реалізувати свої можливості!

Детальний фотозвіт від Христини Будурович - https://www.3849.com.ua/photo/96

Координатор міні-фестивалю повітряних зміїв у Кам’янці-Подільському, ст. пл. Віктор Годний, ОЗО
повітрянізмії фестиваль ПЛАСТ діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
62 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Здоров'я
На 10:00 год. 28 травня всього з початку епідемії на території області підтверджено COVID-19 методом ПЛР у 424 людей, у тому числі у 39 дітей (3 нових захворювання) та 61 медпрацівник (13 нових захворювань). За добу маємо 37 нових захворювань: 20 хворих зареєстровано в місті Кам’янець-Подільський – 7 медичних працівників, в тому числі сімейний лікар, 55 років, госпіталізована до ХІЛ, 4 лікаря терапевтичного відділення КНП "Кам’янець-Подільська міська лікар...
Екологія
Хмельницький енергетичний кластер розпочав онлайн опитування серед мешканців міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Шепетівка, аби виявити найбільш критичні кліматичні проблеми на місцях. В опитуванні містяни стикнуться із прикладами людської діяльності або бездіяльності, які є причиною кліматичних змін. Отримані відповіді стануть основою для проведення інтерв'ю з кандидатами на посади міських голів під час виборчої кампанії восени 2020 року, щоб визн...
Суспільство
Станом на 28 травня у м. Кам'янці-Подільському - 66 (5 одужало) інфікованих COVID-19, в районі -  54 (10 одужало, 2 летальних), за інформацією Хмельницької ОДА. Нагадаємо, що вранці стало відомо про 18 нових випадків зараження. Детальніше тут. Міський голова Михайло Сімашкевич на власній Фейсбук-сторінці повідомив, що у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на COVID-19 у місті, в онлайн-режимі було проведено позачергове засідання виконавчого комітету. Ви...
Суспільство
26 травня в облдержадміністрації відбулася он-лайн нарада з представниками регіональної філії "Південно-Західна залізниця" АТ "Укрзалізниця". Від облдержадміністрації участь в нараді взяли голова ОДА Дмитро Габінет та його заступник Сергій Ткачук, начальник управління інфраструктури ОДА Василь Остапчук. Також до розмови долучилися керівники тих районів, де можуть здійснюватися приміські залізничні перевезення, повідомляє пресслужба Хмельницької ОДА. Основн...
Здоров'я
У Кам’янці-Подільському зареєстровано 71 хворих (5 одужало) на COVID-19, в районі - 47 (10 одужала, 2 летальних), а в області – 424 осіб. Станом на ранок 28 травня міський голова Михайло Сімашкевич повідомив про 18 нових випадків зараження COVID-19: Невтішна новина: плюс 18 хворих із терапевтичного відділення міської лікарні. Тому закриваємо його. Пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради зазначає, що за розпорядженням керівника робіт з ліквідації насл...
Освіта
З метою підведення підсумків освітньої діяльності позашкільних закладів освіти області у 2019/2020 навчальному році, Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді продовжує проводити у дистанційній формі конкурси і турніри з різних напрямків туристсько-краєзнавчої роботи, використовуючи сучасні освітні технології і ресурси. Для виявлення кращих знавців теорії туристсько-спортивної підготовки з 21 по 23 травня було проведено черговий...
Екологія
Увага! Попередження про пiдвищення рiвнiв води. За даними УкрГідрометцентру, 27-28 травня, внаслідок очікуваних дощів, на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.), Прута, Сірету очікується підвищення рівнів води на 0,2-1,3 м над рiвнями 26 травня на 8 год, повідомляє ГУ ДСНС України у Хмельницькій області. Без загрози негативних наслідків. Читайте також: "У Кам'янці-Подільському ДСНСівці врятували 68-річного чоловіка".
Пригоди
27 травня о 11:52 на пункт зв’язку Служби порятунку надійшло повідомлення від громадянки, що потрібна допомога у відчинені дверей. Як виявилось, в одній із квартир багатоквартирного житлового будинку, що на вул. Хмельницьке шосе в місті Кам'янець-Подільському, знаходиться чоловік 1952 року народження, який не в змозі самостійно відчинити двері. Тож необхідна допомога надзвичайників, повідомляє пресслужба "Служба порятунку 101 Кам'янець-Подільський". Прибув...
Пригоди
ДТП із летальними наслідками сталася 24 травня поблизу Шепетівки. Крім того, автопригоди з потерпілими мали місце в м. Кам’янці-Подільському, Ізяславському та Хмельницькому районах. Вночі 23 травня близько 03.00 години ще одна ДТП із травмованими трапилась у Кам’янці-Подільському на перехресті вулиць Данила Галицького та Лесі Українки. Попередньо встановлено, що 31-річний місцевий житель, керуючи автомобілем "Дачія Логан", не надав переваги в русі та допу...
Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073