• Головна
  • Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського
13:54, 6 травня 2018 р.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського

Північно-американський тур документального фільму «Невидимий Батальйон», ідея якого належить аеророзвідниці Марії Берлінській, продовжується.

Марія Берлінська родом із Кам'янця-Подільського, зараз дівчина являється громадським діячем, на волонтерських засадах восени 2014 року створила "Центр підтримки аерозвідки". 

Сьогодні хоробрі героїні та творці фільму вже зустрічаються з конгресменами США, дають інтерв‘ю Голосу Америки. А ще вчора вони представляли фільм у Канаді та надихали своїми промовами.

З 21 квітня по 1 травня героїні, продюсерка та режисерка документального фільму «Невидимий Батальйон» презентували 6 історій жінок на війні канадській аудиторії.

У перший день туру, Марія Берлінська, Ірина Цілик, Андріана Сусак та Юлія Матвієнко відвідали українські суботні школи, юнацьку організацію та будинок опіки для людей похилого віку. Зустрічі були надзвичайно емоційними, щирими та неабияк зачепили серця дітей та дорослих.

На прем‘єрі фільму у Торонто був повний аншлаг. У великому кінотеатрі, відвідувачі готові були стояти, так як сидячих місць уже не залишилось.

Жінки привітали гостей і показ розпочався. Півтори години у залі панувала цілковита тиша. Коли пішли титри, усі присутні піднялися та п‘ять хвилин стоячи аплодували фільму, героїням, творцям.

Фото: Serhiy Kozak

Ще довго жінок не відпускали, задавали питання, фотографувалися, дякували їм.

Щодня відбувалися покази у різних містах: Сейнт Катрінз, Норз Йорку, Гамільтоні, Ошаві. Організаційні партнери та гості невпинно дякували жінкам за їхній героїзм, за силу духу, за творчий талант, за патріотизм та мотивацію зробити свій внесок у світовій інформаційній війні проти російської пропаганди.

Показ у Норз Йорку був знаковим. Норз Йорк - це місто, де живе велика кількість іммігрантів з пост-радянських країн. Але тут-таки облаштувалися і зробили його своїм центром прихильники режиму Путіна, активно пропагуючи ідеї російського «великоднржавного» шовінізму.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського, фото-3

Фото: Roman Bashta

Провівши показ Невидимого Батальйону у Норз Йорку (а така подія там відбулася вперше за 4 роки війни Росії проти України), організатори туру та команда фільму зробили значний внесок у боротьбу з впливом російського режиму на представників пост-радянської хвилі еміграції.

Крім показів, Берлінська, Сусак, Цілик та Матвієнко, відвідали Всесвітню конференцію з питань участі жінок у міжнародній безпеці. Конференція проходила у Королівському канадському військовому інституті, в Торонто. На конференції були присутні очільники/ці та представники/ці НАТО Канада, Всесвітньої організації жінок у секторі безпеки, канадської армії та оборонного сектору Канади, різних правозахисних організацій. Президент інституту, Лейтенант-Командир (Lieutenant-Commander), Др. Майкл Ор, привітав українських жінок з трибуни.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського, фото-4

Канадська ланка Всесвітньої організації жінок у секторі безпеки твітила про подальші покази фільму у Канаді та США, про жінок «які стримують російську агресію на Донбасі», а екзекутивний директор організації, Каролін Лепранс, запропонувала українкам подальшу співпрацю та допомогу у створенні ланки цієї організації в Україні.

Далі команда Невидимого Батальйону помандрувала до Монреалю та Оттави.

У Монреалі дівчат зустрічали надзвичайно тепло. Покази та дискусії відбулися в університеті Конкордія, а також в українському центрі СУМ.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського, фото-5

Канадська частина туру Невидимого Батальйону завершилась показом та дискусією у Парламенті Канади, якому передували зустрічі з представниками департаментів у справах ветеранів, національної безпеки, а також з Міністром Оборони Канади; інтерв‘ю національному радіо.

Показ у парламентському корпусі імені Сера Джона Макдональда був організований за сприяння депутата від консервативної партії Канади, Джеймса Безана. У залі були присутні парламентарі з різних партій, зокрема Джеймс Безан, Борис Вжесневський, Уейн Стецький та інші; Полковних Крістофер Рівз (канадська військова тренувальна місія в Україні); Мері Пірс - представниця військово-морських сил Канади, фахівець з реінтеграції ветеранів у суспільство; виконавчий директор Конгресу Українців Канади, Ігор Михальчишин; Надія Воздіган, Посольство Украіни в Канаді; Полковник Віктор Сіромаха, аташе з питань оборони; представники різноманітних організацій, департаментів, посольств, консульств, місій та члени української громади.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського, фото-6

Зал був переповнений. По завершенні фільму усі присутні стоячи аплодували українським героїням. Далі були запитання та обговорення. Жінки звернули увагу на три важливі для України на сьогодні питання:

1. Створення потужної мережі ветеранів та ветеранок, які б надавали підтримку одне одному та відстоювали свої права перед державою, як єдина потужна сила.

2. Важливість тренінгу та обміну досвідом не лише між солдатами, а насамперед між керівництвами збройних сил. Відхід від радянської системи командування та управління військом.

3. Важливість тиску на Росію та вдосконалення всесвітньої координації для досягнення перемоги у жорсткій інформаційній війні.

Документальний фільм «Невидимий Батальйон» підкорив Канаду: автор ідеї дівчина із Кам'янця-Подільського, фото-7

Фото: Ivan Meush

Піднявшись на платформу для загальної фотографії, декілька гостей почали співати гімн України, який за лічені секунди підхопили усі, хто його знав, а інші підспівували, включно з депутатами Парламенту Канади.

Канадська частина північно-американського туру Невидимого Батальйону стала безперечним успіхом як самого фільму, так і меседжу, який героїні та творці фільму донесли до аудиторії з вражаючим ефектом. Українських жінок почули, зрозуміли та запевнили у непохитній підтримці на рівні Діаспори та в урядових/неурядових канадських структурах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
місцем розташування
34,5%
престижністю
6,6%
матеріально-технічною базою
5,2%
відгуками
9,6%
якістю освіти
31,4%
симпатією до вчителя який набирає(в) 1-й клас
12,7%
#Канада #фільм #МаріяБерлінська #НевидимийБатальйон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...