15:48, 24 квітня 2018 р.
Надійне джерело
Вперше за останні декілька років Україна повністю забезпечена необхідними вакцинами
23 квітня в Україні розпочався Європейський тиждень імунізації. Міністерство охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я разом з партнерами Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) закликали українців вакцинувати дітей і вакцинуватися самим, щоби здійснити своє право на захист від інфекційних хвороб.
Уперше за останні 7 років в Україні наявна достатня кількість вакцин, щоб охопити імунізацією всі вікові групи, які цього потребують. Про це розповіла заступник Міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина під час прес-конференції, присвяченої Європейському тижню імунізації. Повідомляє Хмельницька облдержадміністрація.
"Підвищення рівня охоплення вакцинацією — пріоритет українського Уряду та команди Міністерства, — наголосила Ольга Стефанишина, заступник Міністра охорони здоров’я України. — Щеплення — це єдиний надійний захист від багатьох інфекційних хвороб та спосіб попередити небезпечні ускладнення. Я захищаю своїх дітей вакцинацією від самого народження і закликаю всіх батьків це робити".
Рівень імунізації в Україні зростає. Охоплення плановими щепленнями проти кору у 2017 році збільшилось більш ніж удвічі і перевищило 90%. Водночас рівень вакцинації від таких небезпечних хвороб, як дифтерія, кашлюк та правець залишається критично низьким. Так, наприклад, за даними Центру громадського здоров’я, минулого року лише половину українських дітей віком 18 місяців вакцинували від дифтерії, правця та кашлюку і менше половини дорослих пройшли планову ревакцинацію від дифтерії та правця. Проти поліомієліту щеплено 75%, проти гепатиту В — 50% дітей.
"Ми бачимо, що все більше дітей вакцинують від кору, тому що зараз відбувається спалах. Але ми закликаємо не чекати будь-яких інших спалахів, а проводити планову вакцинацію і від інших хвороб, таких як дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт і гепатит В згідно з плановим календарем щеплень", — зазначив Владислав Збанацький, заступник генерального директора "Центру громадського здоров’я".
У попередні роки рівень вакцинації в Україні впав до неприйнятно низького рівня як через відсутність достатньої кількості вакцин протягом останніх 7 років, так і через поширення небезпечних міфів та антинаукових припущень, що вакцинація, начебто, непотрібна або шкідлива. Питання наявності вакцин МОЗ вдалося вирішити у співпраці з міжнародними партнерами.
Також цього року Міністерство охорони здоров’я запроваджує нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Це дозволить зробити розрахунки потреби точнішими, підвищити ефективність використання бюджетних коштів та максимально забезпечити українців необхідними вакцинами. Методика передбачає багаторічне планування національної програми імунізації і створення 25%-го буферного запасу вакцин, що враховує потребу в вакцинах як для планових щеплень, так і для посиленої імунізації.
"За даними ЮНІСЕФ, довіра до вакцинації в Україні зростає. У 2017 році уже 84% опитаних нами батьків сказали, що роблять або намагаються робити щеплення своїм дітям вчасно, відповідно до календаря профілактичних щеплень. У 2014 році ця цифра становила лише 63%, — підкреслила Джованна Барберіс, Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. – Проте рівень вакцинації в Україні досі нижчий, ніж 95%, рекомендовані для того, щоб інфекції не поширювалися. Я хочу звернутися до кожної мами і кожного тата в Україні: не відкладайте вакцинацію своїх дітей та надолужте пропущені щеплення якнайшвидше. ЮНІСЕФ продовжує підтримувати Міністерство охорони здоров’я у відновленні програми імунізації в країні та навчанні медиків, вчителів та батьків щодо важливості вакцинації".
Усі вакцини, які закуповує ЮНІСЕФ для України, — якісні, ефективні, безпечні та прекваліфіковані ВООЗ. Вакцини закуповуються за бюджетні кошти та надаються пацієнтам безоплатно.
Організатори Європейського тижня імунізації в Україні закликають довіряти винятково достовірним та науково доведеним фактам про вакцинацію , тоді як неправдиві чутки можуть коштувати життя та здоров’я.
"Імунізація — це не лише один з найефективніших засобів захисту від небезпечних захворювань в історії людства. Це також невід’ємне право кожної людини та ключовий чинник для забезпечення належного рівня охорони здоров’я, освіти та економічного розвитку, — зазначив Ніязі Чакмак, керівник напрямку зміцнення систем імунізації Європейського регіонального бюро ВООЗ. За його словами, тепер, коли Міністерство охорони здоров’я успішно вирішило проблеми з постачанням вакцин, необхідно докласти усіх зусиль, щоб кожен громадянин прагнув скористатися своїм правом на збереження здоров’я та вакцинувати себе і своїх дітей".
Довідково: європейський тиждень імунізації проходить з 23 по 29 квітня. Протягом тижня імунізації як у Києві, так і в регіонах, відбудеться низка заходів задля підвищення рівня обізнаності щодо вакцинації: вебінари, зустрічі з медиками і батьками, флеш-моби. 27 квітня у Києві пройде громадський форум "Об’єднані та вакциновані" для представників громадських організацій та батьківських груп. Розпочне роботу тематичний сайт про вакцинацію www.vaccination.com.ua, де батьки зможуть дізнатися все про сучасні методи захисту дітей від інфекційних хвороб.
Україна закуповує вакцини для профілактики 10-ти захворювань: гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, хіб-інфекції (гемофільної інфекції), кору, краснухи, паротиту (свинки).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Чим ви керуєтесь (керувались) при виборі школи для своєї дитини?
проголосувало 229 відвідувачів
місцем розташування
34,5%
престижністю
6,6%
матеріально-технічною базою
5,2%
відгуками
9,6%
якістю освіти
31,4%
симпатією до вчителя який набирає(в) 1-й клас
12,7%
Останні новини
17:49
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі