09:00, 18 квітня 2018 р.
Вдосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги іноземцям
Законопроекти, за які можуть проголосувати цього тижня у Верховній Раді у свіжій аналітиці Юридичної Сотні.
Ідентифікація військовослужбовців Національної гвардії України
Законопроект №5701 пропонує запровадити систему персональної ідентифікації військовослужбовців Національної гвардії України (далі - НГУ). Зокрема, передбачається створення єдиної бази індивідуальних номерів військовослужбовців НГУ та безкоштовний доступ до такої бази в мережі Інтернет шляхом надання інформації на запит за конкретним номером. Кожному військовослужбовцю НГУ передбачено довічне присвоєння індивідуального номера. Встановлюється обов’язок військовослужбовця завжди мати при собі жетон та індивідуальний номер на засобах захисту.
Це дозволить громадянам легко бачити, запам’ятовувати та фіксувати індивідуальний номер військовослужбовця НГУ під час виконання ним завдань із охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, у разі можливих неправомірних дій з його боку, або коли військовослужбовець НГУ не бажає представитись чи пред’явити своє службове посвідчення за аналогією ідентифікації поліцейських Національної поліції.
За результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.
Ввезення гуманітарної допомоги
В Законі України "Про гуманітарну допомогу" і в Митному кодексі вказано два різні органи, уповноважені визнавати товари гуманітарною допомогою. При цьому, орган - Комісія, яка вказана в Митному кодексі перестала існувати.
Законопроект №2053а має на меті усунути технічні невідповідності щодо назви органу уповноваженого визнавати товари гуманітарною допомогою, що має наслідком звільнення від оподаткування.
Вдосконалення окремих питань виплати ОГД іноземцям
З квітня 2017 року розмір одноразової грошової допомоги (ОГД) родині в разі загибелі військовослужбовця або ж при отриманні інвалідності було збільшено. Однак, поза нормою закону залишилися сім’ї іноземців, які загинули в АТО, а також іноземці, що стали інвалідами внаслідок участі в АТО. Законопроектом №6689 пропонується урівняти військовослужбовців-іноземців у праві на виплату з військовослужбовцями-громадянами України.
Виплата родині в разі загибелі військовослужбовця-іноземця становитиме 1 321 500 грн. (750 прожитк. мін.).
Розміри виплати при встановленні інвалідності військовослужбовцю-іноземцю становитимуть:
I група – 704 800 грн (400 прожитк. мін.);
II група – 528 600 грн (300 прожитк. мін.);
III група – 440 500 грн (250 прожитк. мін.);
В разі часткової втрати працездатності – 123 340 грн (70 прожитк. мін.).
Законопроект було прийнято у першому читанні 05.12.17, наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду рекомендується прийняти в цілому.
Кримінальна відповідальність за злочини проти військовослужбовців
Законопроект №1174 пропонує встановити кримінальну відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, посягання на життя, захоплення у заручники військовослужбовця Держприкордонслужби, ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони (перелік силових відомств вичерпний). Однак ст.ст. 115, 147, 194, 348 Кримінального кодексу України вже передбачають відповідальність за вказані злочини. Впровадження спеціальної відповідальності та встановлення вичерпного переліку силових відомств не є доцільним.
Законопроект було прийнято у першому читанні 16.06.15, наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду доцільно відхилити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо говорити в цілому, як Ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямі?
проголосували 253 відвідувачів
У правильному напрямі
19,8%
У неправильному напрямі
61,7%
Важко відповісти
17,4%
Мені всеодно
1,2%
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
15:28
2 жовтня
Спецтема
Оголошення
13:01, 25 вересня
13:00, 25 вересня
09:51, 29 вересня
14:46, Сьогодні
14:41, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі