В Кам'янці обрали війта

В Кам'янці обрали війта

Традиційно в Ратуші (залі магістрату) відбувся захід «Вибори Війта у середньовічному Кам’янці», повідомляють у прес-центрі міської ради.

Уряд міста - магістратський уряд – обирали студенти І-го курсу груп ПКП-11 та ПКП-12 Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права.

У Кам’янці-Подільському у ХVІ-ХVІІ ст. міщани, згідно Магдебурзького права, на основі Львівського права, отримали право вибору війта у 1594 р. Вибори війтів (трьох громад) у Кам’янці відбувалися в день Святого апостола Матвія (за римо-католицьким календарем – 24 лютого) і кожний з війтів приносив при обранні присягу – спочатку в костелі апостолів Петра і Павла в присутності старости, а потім в Ратуші того права, де мав урядувати. Відомо, що присягу у Ратуші складали війт, урядовці – лавники та радники.

Для попередження зловживань у магістраті та здійснення контролю над діяльністю уряду, у Кам’янці створили Раду 40 мужів, яка обирала регента і він також «приносив» присягу.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
133 перегляди в серпні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі

Відповідальний за розділ
Книш Маргарита
Журналісти сайту 3849.com.ua до ваших послуг.

Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Кам'янця-Подільського більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!
Телефон: +380977061073