• Головна
  • Освіта за кордоном: інтерв'ю із кам'янчанкою, яка навчалася у трьох країнах світу
11:06, 2 лютого 2018 р.

Освіта за кордоном: інтерв'ю із кам'янчанкою, яка навчалася у трьох країнах світу

Освіта за кордоном: інтерв'ю із кам'янчанкою, яка навчалася у трьох країнах світу

Освіта за кордоном все більше приваблює українських абітурієнтів. Ширші можливості, кращий рівень освіти, можливість подорожувати, перспективи подальшого працевлаштування та багато інших стимулюють молодь шукати можливостей виїхати з країни.

Яке воно навчання за кордоном? Як це відбувається на практиці та що можна отримати в результаті? Відповіді на ці та інші запитання спробуємо отримати зі спілкуванням із двадцятирічною кам’янчанкою, яка навчається на четвертому курсі закордонного ВУЗу – Ніколь Лотоцька.

Ніколь, де ви навчаєтесь?

John Cabot University - це в Римі, семестр я навчалася в Каліфорнії San Diego State University, зараз семестр у Лондоні Richmond the American University in London.

Освіта за кордоном: інтерв'ю із кам'янчанкою, яка навчалася у трьох країнах світу, фото-1

А яку професію здобуваєте?

Політологія з під спеціальністю – бізнес, адміністрація. В Києві вже піду на магістратуру, бо забагато часу провела за кордоном.

Розкажіть, як вдалося виїхати за кордон на навчання?

На 10 клас я поїхала в Америку, в Огайо. Це була моя давня мрія, проте там я почала розуміти, що не можу жити так далеко від дому, я страшенно сумувала за Україною. Тим не менш, я одразу закохалася саме в американську систему освіти. На мою думку, вона найбільш пристосована до бажань учня/студента. Кожен сам обирає, що і коли йому вивчати, тому я і захотіла навчатися в американському ВУЗі в Європі.

Ми з мамою знайшли декілька варіантів таких ВУЗів: Іспанія, Франція та Італія. Іспанію я чомусь одразу відкинула, Париж для мене за сірий, а ось у Рим, ми з‘їздили з мамою літом перед 11 класом. Відвідали університет John Cabot. Я зрозуміла, що хочу віддати свої студентські роки цьому місту та цій навчальній інституції.

Фірма Student Land відправила мене на 10 клас в Америку. Тому, ми й звернулися до них і для подачі документів в Рим. Я гарно навчалася, в мене були спортивні досягнення з Америки, і, я вмію писати круті cover letters (мотиваційний лист). Таким чином вже взимку я дізналась, що стала студенткою John Cabot University та отримала найбільшу президентську стипендію.

Що дає президентська стипендія?

В університеті, вона покриває половину вартості навчання.

Поясніть, будь ласка, як можливо кожного семестру навчатись в іншому місці?

Мій основний університет - це Джон Кебот в Римі він дає можливість на study abroad - це такі програми, або прямі (університет має список вузів, з котрими він співпрацює, за навчання платиш ті ж самі гроші, що і якби навчався у Джоні Кеботі, але їдеш в інший ВУЗ. Так я і поїхала у Каліфорнію), а є не прямі (це коли ти сам/сама обираєш ВУЗ, обов‘язково американський. Твій університет має затвердити твій вибір. І береш типу академвідпустки на семестр, проте, потім даєш запит на переведення оцінок (credits) у свій університет і тоді тобі зараховують цей семестр, як ніби-то ти навчався у своєму основному ВУЗі). Усього за чотири роки можна таких семестрів зробити два.

Ви сказали, що вам дуже сподобалась система освіти. Чим вона відрізняється від нашої? Які плюси та можливо й мінуси є?

Плюси - це те, що кожний студент сам є хазяїном свого розкладу. Ми самі обираємо собі предмети, є певні необхідні предмети, проте також і великий список опцій. Також, коли є вибір в часі лекції, можна самостійно обрати, чи навчатимешся в вечірній час, чи в ранковий. Інший плюс - це те, що навчаємося чотири дні в тиждень. Залишається купу часу для роботи, подорожування та підготовки до занять. Останній найважливіший для мене плюс - це те, як все компактно в плані часу зроблено. Семестр в нас - це три з половиною місяці. Немає такого поняття, як «сесія», коли закінчується семестр, дається два дні на підготовку до екзаменів. Екзамени можуть бути навіть всі в один день, або розкидані на чотири-п‘ять днів. Немає такого поняття, як перездача, тому учні навіть на це не розраховують і тому готуються до іспитів, аби здати його з першого разу, бо другого вже і не буде.

Мінуси суб‘єктивні. Американці звикли до такої системи, бо в них подібне ще зі школи, а нам трішки важкувато, бо ми самі маємо розібратися, що нам необхідно для закінчення ВУЗу. Тим не менш, кожному студенту дається професор - едвайзер, котрий даватиме настанови, як найоптимальніше провести ці чотири роки університетської кар‘єри.

Де ви бачите себе після закінчення університету в Україні чи в Італії, Америці?

Лишень в Україні. Я їжджу по світу, акумулюю знання, аби повернутися в мою улюблену країну та прийняти участь в її регенерації та становленні, як цілісної сильної держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НікольЛотоцька #освіта #навчання #освітазакордоном
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...