• Головна
  • Робота за кордоном: плюси та мінуси
Заробітчани
11:23, 31 жовтня 2017 р.

Робота за кордоном: плюси та мінуси

Заробітчани
Робота за кордоном: плюси та мінуси

Все більше українців при пошуку роботи звертають увагу на вакансії за кордоном. Причини знаходяться найбільш різноманітні – це і недостатність робочих місць, низька оплата праці, можливість швидко заробити потрібну суму та б. ін. Це і стало причиною проведення командою сайту "3849.com.ua" дослідження стосовно популярності та економічної спроможності країн в плані прийняття на роботу українців.

Перше місце за чисельністю українських заробітчан займає Польща. Оскільки, ринок праці з кожним роком розростається через пошук поляками кращого життя в Німеччині та Великобританії.  Крім того, велика кількість з них не хочуть працювати на певних категоріях робіт, мотивуючи це  не престижністю або низькою заробітною платою. Саме це провокує активний пошук роботодавцями нових кадрів в сусідніх країнах. Українці, які здавна відомі своєю працьовитістю, з радістю вирішили заповнити цю нішу.

Згідно статистичних даних середній заробіток українця в Польщі залежатиме від сфери праці, а саме:

  • візажисти, перукарі, прибиральниці – 1500-2000 злотих;
  • вчителі, швачки – 2,0-2,2 тисяч злотих;
  • продавці – 1,8-3,0 тисяч злотих;
  • касири, електрики, слюсарі – 2,4-2,5 тисяч злотих;
  • кухарі, столярі, водії (окрім далекобійників) – 2,7-2,8 тисяч злотих;
  • мулярі, будівельники, далекобійники, сезонні працівники на зборі врожаю – 3,0-4,0 тисяч злотих;
  • працівники сфери ІТ – від 7,8 тисяч злотих;
  • підсобні працівники – 8-10 злотих за годину.

Також, працюючи за кордоном офіційно власник платить податок державі, внаслідок чого найманий українець має належний соціальний захист, страхування життя та право на медичну допомогу.

Переконатись в роботі цієї системи минулого року мала змогу особисто - скажу відверто, спочатку було дуже страшно через вихід із зони комфорту - чужа країна, мова і найгірше віддаленість від дому та рідних. Але з часом, після періоду адаптації почала помічати безліч плюсів, першим з яких став мій заробіток (за тиждень я отримала зарплату в співввідношенні з українською гривнею більшу за місячну в Україні). Що стосується медичного страхування, то коли я захворіла, то жодної копійочки на лікування мною не було витрачено і не вираховувалось із зарплати, все покрило страхування. Роботодавці та поляки, з якими працювала стали хорошими друзями, які допомагали в скрутну хвилину. Ми й досі підтримуємо ці стосунки і спілкуємось завдяки мережі Інтернет. Мабуть тому, нічого поганого сказати про систему заробітків в Польщі не можу. Просто потрібно бути уважним та обережним, обираючи перевірені місця та людей, які допомагатимуть Вам!!!

Та окрім позитивних сторін є й низка негативу пов’язаного з початком пошуку роботи та отриманням запрошення на роботу, яке не відповідає вимогам візового центру, або проводиться продаж зовсім не існуючих вакансій. Найважчим стає втрата роботи вже на місці через невідповідність заявлених умов праці та неналежній оплаті з надзвичайними сумами вирахувань за житло, опалення, або ще гірше – селять вас в якийсь курятник чи палатку. Іноді ж роботодавець втрачає працівника за умов знаходження більш вигідних умов праці, життя та кращого заробітку.

Тому, якщо Ви все ж таки зважились їхати за кордон, бажаємо знайти роботу, яка принесе не лише гарний заробіток, а й комфортні умови перебування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітки #гроші #польща
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...