• Головна
  • «Остання Столиця» для юнацтва, або навчання живої історії
Квест-гра
14:26, 30 серпня 2017 р.

«Остання Столиця» для юнацтва, або навчання живої історії

Квест-гра
«Остання Столиця» для юнацтва, або навчання живої історії

Ночівля в Старому Замку, квест-гра у нічному місті, боротьба за утримання та збереження прапору і спілкування із справжніми реконструкторами, українськими гуртами істориками поєднались цього року під час проведення другої, юнацько-патріотичної гри «Остання Столиця».

Гра відбувалась 25 та 26 серпня в Кам’янці-Подільському під час однойменного фестивалю «Остання Столиця» присвячена подіям доби Української Народної Республіки, коли місто було його столицею.

Організаторами гри стали НСОУ «ПЛАСТ», Кам’янець-Подільське міське військово-історичне товариство в партнерстві із товариством збереження історії «Січ», департаментом гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, готельним комплексом «7 Днів».

«Цього року ми провели гру «Остання Столиця» вже вдруге. Нашим завданням було заохочення молоді та дітей до вивчення історії, шанування держаних символів, популяризації здорового способу життя та головне – випробування фізичного та інтелектуального стану наших дітей та юнацтва у змаганнях в нестандартних, екстремальних умовах. На нічну «Останню Столицю» нас зібралось 44 людини – 34 учасники і 10 інструкторів. Це були люди з різних міст Хмельниччини, а також учасники вишкільного табору для старших пластунів «Кавалерія», який наразі проходить під Кам’янцем-Подільським. Основна частина гри тривала три з половиною години, за цей час учасники встигли кілька разів оббігти старе місто, Новий Замок і навіть каньйон. В завданнях гри було необхідно захопити контрольну точку, встановити свій прапор із символікою УНР, утримати цю точку, а ще паралельно відбити наступ ворожих сил і встигнути захопити інші контрольні точки. Завдання було не з легких, але учасники в основному з ним впорались.

Дуже приємно було, що цього року в нас з’явилось стільки зацікавлених людей, а ще наше юнацтво під час фестивалю познайомилось із пластунами, які є реконструкторами доби УНР, відвідали усі можливі лекції по добі УНР та гарно відпочили на концерті українських патріотичних гуртів» - ділиться інформацією організатор старший пластун Віктор Годний, ОЗО.

Під час заходу відбувались цікаві дискусії з приводу українського війська, відзначення 26-ої річниці незалежності України, безпосередньої участі реконструкторів у війні та дослідженні історії. Своїми думками відносно гри ділиться також організатор фестивалю «Остання Столиця», директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба: «Ця гра це ще один спосіб звернути увагу молодого покоління на історію наших визвольних змагань. Поки діти не досягли повноліття, повноцінно брати участь в подібних реконструкторських заходах вони ще не можуть, а гра «Остання Столиця» дає можливість стати активним учасником фестивалю. Гра є частиною фестивалю і вона допомагає детальніше дізнатись про ті часи, побут, зброю тощо. Для реконструкторів - це виконання одного із важливих завдань - виховання майбутнього покоління, це спосіб бути корисними для суспільства. А для учасників це можливість також глибше розібратись, що таке практична історія і пізніше стати активним, більш досвідченим учасником реконструкторського руху».

Вивчення історії нашої країни стає все більше затребуваним і необхідним. Саме сьогодні маємо подбати про освіченість і розуміння патріотизму молодого покоління, а крім того розвитку раціонального та критичного мислення в дітей та юнацтва, щоб завтра вони стали нашими партнерами і друзями, а не воювали через незнання власної країни на боці ворогів. Сподіваємось що наступного року гра набуде ще більшого значення та розмаху і її учасниками будуть люди з інших регіонів та великих міст України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Останнястолиця #гра #ПЛАСТ #патріотичнагра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...