15:43, 20 липня 2017 р.
Невтішна статистика стану довкілля Хмельницької області
Спостереження за станом атмосферного повітря проводилися Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології на двох стаціонарних постах в місті Хмельницькому.
Протягом червня 2017 року в місті Хмельницькому спостерігалось забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту та формальдегідом середньомісячні концентрації яких становили 1,3 ГДК та 1,71 ГДК відповідно (у 2016 році діоксиду азоту — 1,30 ГДК, формальдегіду – 1,7 ГДК). По іншим забруднюючим речовинам, за якими велись спостереження, перевищень гранично допустимих концентрацій не зафіксовано.
В порівнянні з відповідним періодом минулого року за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі спостерігалось збільшення середньомісячних концентрацій діоксиду сірки у 1,4 рази, а також зменшення середньомісячних концентрацій аміаку та оксиду азоту у 1,1 рази, хлористого водню та фенолу в 1,2 рази, пилу у 1,5 рази.
Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у звітному періоді 2017 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора та Дністер. Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер,Дніпро, Південний Буг.
Показник БСК 20 у поверхневих водах басейну р.Дніпро перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 1,5 рази у воді р. Случ (с.Чернелівка, зона водозабору) та у 1,2 рази у воді р. Хомора (водозабір м.Полонне).
Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, хрому (6+), нітритів та фенолів.
Показник БСК 5 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,8 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 4,9 ГДК1 км нижче м.Хмельницький).
Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 15,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 27,2 ГДК рг).
Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3 рази.
Середньомісячні значення концентрації нітритів у водах Південного Бугу перевищували гранично допустимі у 1,4 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 2,5 ГДК1 км нижче м.Хмельницький).
Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 5,5 рази.
Вміст розчиненого кисню вище м. Хмельницький становив 7,6 мг/дм 3 , при гранично допустимій концентрації не менше 4,0 мг/дм 3 , нижче міста — 3,1 мг/дм 3 .
У поверхневих водах басейну р. Дністер спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водокористування вмісту показника БСК 20 у 1,3 рази.
Моніторинг радіаційного фону на території області забезпечувався щоденно обласним центром з гідрометеорології на постійних постах спостереження. За даними радіоекологічного моніторингу потужність експозиційної дози гама-випромінювання протягом звітного періоду не перевищувала допустимих рівнів.
Концентрація радіоактивних речовин в атмосферному повітрі населених пунктів, де розміщені постійні пости спостережень ХАЕС (Нетішин, Остріг, Славута, Білотин, Межеричі, Ст. Кривин, Мізоч), менша гранично допустимих концентрацій. Рівень гамма-фону в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження ХАЕС відповідав природному фону і становив– 9-10 мкЗв/год.
Про це повідомляє сайт Хмельницької обласної державної адміністрації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:14
3 грудня
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі