• Головна
  • Історія успіху: інтерв`ю з Ігорем Костиком до Міжнародного дня фотографа
Історія життя
11:35, 12 липня 2017 р.

Історія успіху: інтерв`ю з Ігорем Костиком до Міжнародного дня фотографа

Історія життя
Історія успіху: інтерв`ю з Ігорем Костиком до Міжнародного дня фотографа

Міжнародний день фотографа відзначається 12 липня — це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії. За легендою вона подала Ісусу шматок тканини, щоб він міг витерти обличчя від поту, коли йшов на Гологофу. Переповідають, що на тканині лишився образ Сина Божого. Тому саме таку дату для свякування затвердив Папа Римський. В Україні професія фотографа стає усе більш популярною і затребуваною.

З нагоди свята журналісти сайту "3849.com.uaвзяли інтерв`ю у одного із найперших професійних фотографів Кам`янця-Подільського Ігоря Костика.

Почав фотограф свою кар`єру ще у 1998 році. Тоді ж приблизно відзняв перше весілля та рекламу весільних суконь для салону ”Rozmarin”. Але захоплення фотографією виникло ще у 4-му класі із подарунку батька.

Розражіть про освіту, де навчаються майбутні фотографи?

Професійної освіти у сфері фотографії, як такої, в Україні немає. Я закінчив Вінницький національний технічний університет, спеціальність «інженер-радіотехнік». Не дивлячись на розмаїття професій, потрібно займатися тим, що приносить задоволення. Взагалі робота в задоволення – це жодного дня без роботи. Тому я й обрав шлях фотографа.

З чого почалось захоплення фотографією?

З фотоапарату, який подарував мені тато. Мій перший фотоапарат був – ФЕД «Зоря». З тих пір фотоапарат був зі мною завжди. Я знімав друзів у школі та вдома, брав його з собою у подорожі, згодом до університету і навіть до армії.


Як ви доросли до власної фотостудії? Розкажіть про ваш шлях становлення.

Ідея створення фотостудії з`явилася приблизно в 2000-х роках, коли я вже професійно займався фотографією. Тоді, я вже зробив чіткий вибір професії. Головне правильно розставити пріоритети і визначити цілі. Так фотостудія з`явилася в нашій уяві. Потім почалися пошуки шляхів її реалізації, пошуки вдалих можливостей. Перші приміщення ми брали в оренду у «Лінарі» та торговому домі «Оскар», згодом придбали власне, яке і є теперішньою фотостудію Kostykphoto.com.

Ми прагнули створити фотостудію з найширшим діапазоном послуг. І ставили за ціль створювати кінцевий продукт у найвищій якості й вийти на світовий рівень. Ми дотримувалися світових стандартів, враховували усі побажання наших клієнтів й досягли цього рівня! Для нас головне, щоб клієнт відчував художнє й естетичне задоволення від отриманого продукту. Адже навіть фотографія створюється для декількох поколінь і повинна бути відповідної якості й відображати енергетику й емоції зображеної родини. На даний момент, ми можемо запропонувати великий пакет послуг: весільна зйомка, студійна зйомка, виготовлення високоякісних фотокниг та фото картин, оздоблення італійським багетом, створення якісних рам, оригінальні подарунки: об`єктне оформлення та міні картини, тощо.

Ігоре Івановичу, а як саме виникла ідея фотошколи?

З роками ми накопичили певний багаж знань. Ми самі збирали їх по крупинкам з різних майстер-класів, лекцій, від інших майстрів і звичайно з роками практики. Знаннями потрібно ділитися. До того ж люди почали приходити з проханням допомогти підібрати техніку або із запитаннями як правильно використовувати той чи інший фотоапарат або об`єктив. Потім просили показати чи розказати як працювати в певних умовах, з певним світлом й у конкретних місцях. Ми систематизували усі запитання, потреби й знання й так виникла ідея створити фотошколу. Спочатку навіть здивувала кількість людей, які дійсно захоплюються фотографією і хочуть цим займатися. Зараз на нашому рахунку 24 випуски фотошколи та майстер-класи за участі відомих експертів у цій царині: Сергія Іванова, Дана Хечо, Дениса Ільїна та інших.

Чи замислювалися над тим, щоб розпочати бізнес в іншому місті? Чим вас приваблює саме Кам`янець?

Не має напевно у нашому місті такого місця, де б я не знімав, тому коли людина обирає місце для зйомки – я вже знаю, яке там світло і які ракурси будуть вдалішими. Кам`янець-Подільський має особливу атмосферу для творчих людей. Скільки б не було зйомок, вони завжди виходять абсолютно різні і по-своєму красиві. Ми замислювалися над тим, щоб розшири межі своєї діяльності  й наразі досягли того рівня, коли можна масштабувати свою студію. Скажу навіть більше, ми працюємо дистанційно з людьми з різних куточків світу і вже давно розширюємо географію своїх можливостей. Наша продукція відправлялася до Італії, Німеччини, ОАЕ, Польщі. Ми створили усі умови для того, щоб підтримувати зв`язок із клієнтами з різних країн.

Ми створюємо європейський товар за українськими цінами. І головне, що над будь-якою продукцією працює цілий колектив. У нас злагоджена команда й кожен робить свій внесок.

Як ви ставтесь до людей, які, купивши професійний фотоапарат, починають займатися фотозйомками без підготовки? Чи вірите ви в талант без навчання?

До таких людей ставлюся нормально. Оскільки вважаю, що кожна люди має право на те, щоб досягати успіхів і це чудово, коли людина вірить у свої здібності. Людина, яка придбала фотоапарат почне з того, що прочитає до нього інструкцію і з часом вона прийде до того, що розпочне шукати інформацію у вільному доступі, й піде наповнювати свої знання до фотошколи. Я вірю в талант без навчання, проте без подальшого розвитку й знань він не принесе очікуваних результатів і рівня.

Ви чули вислів: «У світі багато талановитих невдах»? Навчання необхідне у будь-якому випадку. Тому люди й звертаються до нас. Створити гарну фотографію один раз – це випадковість, а створювати їх систематично – професіоналізм.

Хто для вас є кумиром (наставником, взірцем) у світі професійної фотографії?

У мене є багато кумирів й професіоналів, які надихають. Наприклад, Джері Гіоніс являється для мене взірцем у світі весільної фотографії. Надзвичайно подобаються роботи Еміна Кулієва. Надихають роботи мого товариша, українського фотографа Сергія Іванова. Прикладом є український фотограф Володимир Іваш, який вийшов на світовий рівень. Із робіт наших місцевих фотографів подобається те, що робить Олександр Дем`янів.

Проте, звичайно мій наставник, взірець й перший учитель – це мій тато.

Якби ви не стали фотографом, то який інший шлях ви б обрали?

Однозначно я б обрав підприємницьку діяльність. Мені дуже подобається працювати з людьми, вивчати психологію взаємовідносин, подобаються відповідальні процеси. Найбільше подобається працювати в команді, досягати колективних успіхів, надихати інших йти до своїх цілей. Наша студія – це наш колектив.

Як ви вдосконалюєтесь у своїй сфері діяльності, можливо, також відвідуєте курси, семінари?

Ми з дружиною кожного року відвідуємо декілька майстер-класів або семінарів пов`язаних з діяльністю фотографа і обов`язково декілька пов`язаних з веденням бізнесу. Окрім того, ми регулярно відвідуємо європейські виставки з яких привозимо сучасні технології ідеї. Напрклад, ми відвідували виставку photokina у Кьолні, Німеччина; виставку по багетній справі в Болонії, Італія; фотофорум у Москві, Росія; виставку по багетному мистецтву в Римі, Італія.

Дайте декілька порад для фотографа, який тільки починає свою роботу.

Перш за все, потрібно розібратися в собі: що вам подобається, ким ви себе уявляєте і що приносить вам задоволення. Окрім того, дуже важливо постійно збирати нову інформацію. Ви маєте відчувати серцем, що це справа вашого життя. Потрібно черпати натхнення від майстрів своєї справи. Читайте багато літератури, відвідуйте майстер-класи, фотошколи, постійно самовдосконалюйтеся. Інформація, яку ви знаходите самі точно стане вам у пригоді, але різні професійні заходи та школи значно прискорюють процес навчання.

На завершення скажіть, яка найнезвичайніша зйомка була за вашу кар`єру? 

Для мене такою зйомкою стала фотосесія весільних суконь «Лоранж» у 2012 році. Це була зйомка для календаря до Євро-2012. Особливість цієї зйомки була в тому, що потрібно було поєднати ніжні весільні сукні з чоловічою грою – футболом. І створити 12 абсолютно різних образів. Вийшло дуже вдало. Над цією зйомкою працювала дуже велика команда і це ще одна її особливість, оскільки усе було дуже злагоджено й якісно. (Фото із цієї зйомки тут ).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Фотографія #місто #ІгорКостик
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...