• Головна
  • 12 липня - День апостолів Петра і Павла
Релігія
09:00, 12 липня 2017 р.

12 липня - День апостолів Петра і Павла

Релігія
12 липня - День апостолів Петра і Павла

Сьогодні, 12 липня, православні християни відзначають День Петра і Павла. Це важливе християнське свято, яке завершує цикл великих свят. У цей цикл входить Трійця та Івана Купала, в яких переплелися народні традиції та християнство.

12 липня - День апостолів Петра і Павла, фото-1

Шанування апостолів Петра і Павла почалося після Хрещення Русі, адже Петро і Павло - це два стовпи віри, які протилежні, але в підсумку приходять до єдиного закінчення свого земного шляху.

Святий Петро – один із 12 апостолів Христа, був сином рибалки. При народженні його назвали Симоном, але згодом він отримав від Ісуса прізвисько Кіфа (камінь), тобто твердий у вірі, що грецькою й означає Петро. Спочатку він тричі зрадив свого вчителя, але потім спокутував свою провину, став засновником християнської церкви і першим Папою Римським.

Святий Павло, на відміну від Петра, не входив до числа 12 апостолів. Спочатку він навіть був одним із гонителів іудеїв, але згодом, зустрівши Ісуса та увірувавши в Нього, Павло почав проповідувати християнське вчення на території Малої Азії і Балканського півострова. Його проповіді входять у Новий заповіт.

Згідно з церковними канонами, святі апостоли Петро і Павло прийняли за свою віру мученицьку смеpть в один день – 12 липня за григоріанським календарем. Апостола Петра розіпнулu головою вниз, а апостолу Павлу відтялu голову.

В Україні з цим святом пов'язано багато традицій і вірувань. У багатьох районах з цього дня починається жнива. У Карпатах день Петра і Павла пов'язують з початком спекотного літнього періоду.

Прийнято вважати, що в цей день необхідно вмиватися з трьох ключів, зустрічати схід сонця і щедро пригощати бідних. Раніше до цього дня готувалися, як до великого свята. Люди білили хати, прибирали на подвір'ї, оздоблювали рушниками стіни. Також з ранку обов'язково йшли до церкви, а дівчата прикрашали свої голови вінками з польових квітів.

У день Петра і Павла не можна працювати, особливо в полі, щоб не потривожити хлібне колосся, і щоб урожай був хорошим. Після Петрова дня починалася пора сінокосу.

У цей день закінчується Петрів піст, і дозволяється готувати молочні страви, споживати м'ясо.

Народні прикмети на Петра:

Якщо на Петра один дощ - врожай непоганий, два - добрий, а три - багатий.

На Петра і Павла замовкає зозуля. Якщо птаха не кує за тиждень до Петрова дня – зима буде ранньою, а якщо тиждень після дня Петра і Павла – зима буде пізньою.

На Петра завжди тепло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кінецьпосту #Петро #Павло #свято #релігія #апостоли #піст
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...