• Головна
  • Дослідження питання полігонів твердих побутових відходів в області
15:15, 10 липня 2017 р.

Дослідження питання полігонів твердих побутових відходів в області

Незадовільний стан у роботі полігонів твердих побутових відходів в області, спричинений перенавантаженням сміттям, потребує проведення активних та першочергових дій у вирішенні даного питання.

Дослідження питання полігонів твердих побутових відходів в області, фото-1

5 липня голова обласної державної адміністрації провів нараду з метою проведення аналізу ситуації, що склалася при поводженні з відходами в області та визначення першочергових кроків вирішення проблеми.

Дослідження питання полігонів твердих побутових відходів в області, фото-2

«Загалом, на 765-ти звалищах та полігонах накопичено майже 300 тис. тонн відходів, які займають площу біля 600-от гектарів. Більшість полігонів є перевантаженими та потребують розширення або закриття», – зазначив Олександр Олександрович.

Дослідження питання полігонів твердих побутових відходів в області, фото-3

Очільник області звернув увагу присутніх, що наразі є чимало питань до існуючої системи санітарної очистки населених пунктів, тому ні в якому разі не можна допустити негативного впливу на довкілля та здоров’я людей.

Більш детально про стан на полігонах твердих побутових відходів повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Вавринчук, який зазначив, щопогоджені та затверджені паспорти місць видалення відходів мають 384 сільських, 11 селищних сміттєзвалищ та 21 полігон твердих побутових відходів.

Проблемою селищних та сільських сміттєзвалищ твердих побутових відходів є незавершена паспортизація місць видалення відходів.

Роботи по паспортизації місць видалення відходів в період з червня 2015 року по березень 2017 року не проводилися по таких районах як Полонський, Старосинявський, Чемеровецький.

В області функціонують 7 перевантажених полігонів, які потребують розширення або закриття у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Нетішині, Старокостянтинові, Славуті, Шепетівці, Дунаївцях.

Найгостріше стоїть проблема захоронення твердих побутових відходів в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Нетішині. Тривалий час полігони по захороненню побутових відходів цих міст вичерпали свої проектні потужності, чим створюється загроза виникнення надзвичайних ситуацій.

Відповідно до норм на кожен полігон твердих побутових відходів має бути розроблений, погоджений та затверджений проект, що включає санітарно-технічний паспорт.

Для кожного полігона твердих побутових відходів має бути розроблена інструкція з експлуатації полігона, в якій мають бути враховані специфіка виробництва, наявність засобів механізації і ресурсів для виконання робіт.

На полігон твердих побутових відходів, прийнятий в експлуатацію повинен бути відповідний паспорт місць видалення відходів.

Рекультивація земель після закриття полігона твердих побутових відходів проводиться згідно з розробленим проектом.

Щодо стану поводження з побутовими відходами проінформувала Наталія Лисик – начальник відділу економічного аналізу управління житлово-комунального господарства, яка зазначила, що послуги з вивезення побутових відходів та експлуатації 17 сміттєзвалищ і 18 полігонів надає 31 комунальне підприємство.

На сьогодні питання роздільного збору твердих побутових відходів є надзвичайно актуальним, адже відходи на звалищах щороку накопичуються і створюють екологічну проблему.

У 2016 році в області накопичено 1358 тис.м 3 ТПВ (278 тис.тонн ). З якого: 99% або 1345,5 тис.м 3 перевезено на полігони і сміттєзвалища і лише 1% або 12,5 тис.м 3 передано на заготівельні пункти вторсировини.

Р оздільний збір проводиться лише у 6 містах : Хмельницький, Славута, Кам’янець-Подільський, Волочиськ, Старокостянтинів, Нетішин.

Особливо гостра проблема у містах Хмельницький та Кам’янець–Подільський, де терміново необхідно будувати нові полігони та сміттєпереробний завод. 75% усіх ТПВ накопичують Хмельницький та Кам’янець-Подільський :

– 61,4% ТПВ захоронено у м. Хмельницьк ому

– 13,6% – у м. Кам’янці-Подільському

У минулому році рекультивовано 19 сміттєзвалищ: 1 – у Дунаєвецькому районі та 18 – у Шепетівському районі. Проведено сананацію 1 сміттєзвалища у Городку. Підлягають санації ще 7 сміттєзвалищ у таких містах як, Дунаїці, Летичів, Полонне, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Славута та Староконстянтинів.

У ході наради заслухано представників від місцевих органів влади щодо їх бачення виходу з ситуації, що склалась на полігонах твердих побутових відходів.

«Наголошую, що нагальним на даний час є вирішення питання з експлуатацією перевантажених полігонів у містах Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Нетішині», –зазначив Олександр Корнійчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміття #звалища #переробка #дослідження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...