• Головна
  • Свято Івана Купала: традиції та обряди
09:16, 7 липня 2017 р.

Свято Івана Купала: традиції та обряди

Свято Івана Купала: традиції та обряди

Івана Купала щорічно, 7 липня, яскраво святкується в Україні. Традиції цього свята сягають язичницьких прадавніх елементів, що додає долю містичного та таємничого, і християнського начала, що спрямоване на духовне очищення людини.

Свято Івана Купала: традиції та обряди, фото-1

Святкування зазвичай проводяться біля водоймищ. Дівчата плетуть віночки, а супроводжують дійство музиканти.

Атрибутами свята є Купало та Марена. Купало – словянський міфологічний персонаж, пов'язаний із днем літнього сонцестояння, покровитель шлюбу, кохання, продовження роду. Образ Марени пов'язаний із обрядами помирання і воскресіння природи. Предки вірили, що знищення опудала Марени покращує врожай, захищає від смерті, оберігає здоров'я.

Свято Івана Купала: традиції та обряди, фото-2

У кожному регіоні України святкування проводяться по іншому, але обов`язковим для святкування є велике купальське вогнище, через яке стрибають для своєрідного очищення.

Після втоплення Марени, дівчата ворожать на вінках, якщо вінок добре пливе, то дівчина швидко вийде заміж, або а якщо він крутиться на місці,— то ще дівуватиме, а як потоне— заміж не вийде взагалі.

«Смотри, Петро, ты поспел как раз в пору: завтра Ивана Купала. Одну только эту ночь в году и цветет папоротник. Не прозевай!», - говорить головному герою сам диявол у оповіданні Гоголя «Ніч на передодні Івана Купала». І дійсно у це свято вкорінилося повіря, що у цей день можна знайти квітку папороті. Людина, яка стане її володарем, зможе розуміти будь-яке створіння, побачити захованні скарби. Науковці, до речі, довели, що повір'я про цвіт папороті могла породити цікава особливість рослини «страусове перо звичайне», листки якої виділяють особливу ефірну олію, що може випромінювати слабке світло.

Свято Івана Купала: традиції та обряди, фото-3

Церква намагалася зробити це свято більш християнським. Згідно з християнським календарем у цей день народився святий Іван Хреститель. Проте суть свята пов’язана із давньослов’янською вірою та носить магічний характер.

Тож свято Івана Купала – це вшанування памяті про наших предків, які вбачали у природі дивовижне наповнення різноманітними міфічними істотами, і, водночас, це згадка по святого Іоанна Хрестителя.

Свято Івана Купала: традиції та обряди, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ІванаКупала #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...