• Головна
  • Інтернет-шахраї: як зберегти свої гроші?
09:58, 6 січня 2018 р.

Інтернет-шахраї: як зберегти свої гроші?

Інтернет-шахраї: як зберегти свої гроші?

Сучасні мас-медіа рясніють заголовками про шахраїв. Мабуть, кожен може навести приклад із власного досвіду чи досвіду своїх рідних. Та, як то у нас заведено, вчимося на своїх помилках, хоча тисячу разів чули про чужі.

Чому ж люди купують через Інтернет? По-перше, це дешевше. Існує безліч сайтів, на яких можна придбати нові та вживані речі за помірними цінами, та й самому продати те, що захаращує твій простір. По-друге, це просто порятунок для людей, які не люблять ходити по магазинах - лежиш на дивані й поповнюєш свій гардероб, кухню чи бібліотеку.

Що гріха таїти - і я неодноразово продавала свої речі через найбільш відомий ОЛХ. Шахраї, звісно, траплялися, але схеми були для мене відомими і я у них не втрапляла. Також я продавала книги через книжкові барахолки і купувала одяг у соцмережах.

І все здавалося досить успішно і безпечно, аж поки не знайшовся шахрай і на мене. Уже тривалий час я хотіла купити книги Грегорі Девіда Робертса «Шантарам» і «Тінь гори», та ціни на ці книги дуже кусалися. Тому вирішила шукати б/у через книжкові барахолки. Залишила декілька оголошень у групах vk I FB і довго чекати пропозицій не довелося.

Мені написав юнак із Сум, що продасть книги в хорошому стані за помірною ціною і я погодилася. Сторінка, на перший погляд, у нього здалася не фейковою, тому після коротких переговорів я надіслала гроші на його картку і все… Зв’язок зник, доступ до сторінки мені заблокував. Знайомо? Тоді читайте, що потрібно робити далі в таких ситуаціях.

Спочатку я була розгублена і ображена, але недовго. Через ці ж групи знайшла людей, яких теж обманули, але вони не опустили руки і діяли. От і я вирішила йти до кінця.

Перше, що потрібно зробити -зафіксувати відомості про повну суму збитків, сайт, на якому було розміщено оголошення, псевдонім продавця, номер телефону, номер банківського рахунку. Зробіть знімки екрану (скріни) із шахрайським оголошенням та листуванням. Надалі це все слугуватиме вашими доказами.

Якщо ви листувалися з шахраєм через e-mail, у жодному разі не видаляти листи з поштового серверу.

Інтернет-шахраї: як зберегти свої гроші?, фото-1

Одразу телефонуйте на гарячу лінію банку. У моєму випадку це був Ощадбанк. При розмові потрібно розповісти всю ситуацію, повідомити номер картки, на яку ви надіслали гроші, час переказу, суму та деякі особисті дані.

Якщо переказ коштів здійснювався за допомогою електронних платіжних сервісів (easypay.ua, ipay.ua, portmone.com.ua, ibox.ua, 24nonstop.com.ua та ін.) необхідно зателефонувати до служби підтримки цих сервісів.

Далі йдіть до відділку поліції і пишіть заяву. Повірте, нічого страшного в цьому не має, як може здатися на перший погляд. Мене приємно здивувало ставлення і професійний підхід працівників поліції щодо моєї скромної ситуації, адже сума збитку складала всього 140 гривень. Багато часу і сил це у мене не забрало, а приємне враження від нової поліції залишилося. Також працівники поліції порадили купувати товар тільки на офіційних сайтах.

Якщо ви хочете повернути втрачені кошти, то потрібно звернутися в банк, на який ви перераховували гроші і написати заяву. З собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і талон-повідомлення, який підтверджує, що ви написали заяву в поліцію. На цьому етапі не все виходить легко. У моєму випадку керуючий відділенням банку сказав, що вони нічим допомогти не можуть. Як виявилося, працівники банку просто не знали, що робити в цій ситуації. Після консультацій між собою і декількох дзвінків мені все ж таки запропонували залишити заяву. Кошти повертають не одразу, свої я ще не отримала.

Інтернет-шахраї: як зберегти свої гроші?, фото-2

Також потрібно звернутись до Кіберполіції через офіційний сайт і залишити там повідомлення за допомогою функції «зворотній зв`язок». Цього ж або наступного дня до вас зателефонують із відділу Кіберполіції вашої області.

Варто також занести недобросовісного продавця до всіх можливих «чорних списків». Деякі з них: https://vk.com/ukraineblacklist, https://vk.com/club92313635, https://vk.com/topic-82697862_31950337, https://blacklisted.com.ua/blacklisted/chornyi-spysok-internet-mahazyniv, https://scamdb.info/uk

Тож не бійтеся відстоювати свої права і повернути собі те, що вам належить. Адже ви ці гроші не крали, чому ж шахраї можуть красти їх у вас?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Буду купатися у водоймі
24,6%
Обілляюсь водою дома
11,4%
Я не долучаюсь до цієї традиції
35,5%
Мені б хотілось долучитись до традиції, але я не можу наважитись
28,5%
#Кіберполіція #шахраї #Інтернет #поліція #чорнісписки #заява #банк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...