• Головна
  • Країна відзначає День соборності
13:39, 22 січня 2017 р.

Країна відзначає День соборності

День соборності України щорічно відзначається 22 січня. Це державне свято, встановлене на честь об'єднання Придніпровської та Західної України в єдину державу.

22 січня 1919 року підписали і проголосили у Києві на Софійській площі договір про возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. Цей документ, який увійшов в історію як «Акт Злуки», і став підставою для свята соборності України. Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти незалежність, Акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Офіційно День соборності України почали відзначати з 1999 року згідно з Указом чинного на той час президента України Леоніда Кучми.

21 січня 1990 року українські патріотичні сили організували безперервний «живий ланцюг» між Києвом і Львовом: узявшись за руки, люди стояли вздовж доріг і шосе. «Живий ланцюг» став символом єдності усіх українців — незалежно від того, чи живуть вони на сході, чи на заході. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, а натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». 13 листопада 2014 року Указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

Традиції залишаються і до нині. Люди з українською символікою, взявшись за руки або просто перебуваючи недалеко одне від одного, розтягуються живим ланцюжком по вулицях свого міста, по мосту через річку, а то й від міста до міста, символізуючи єдність і соборність різних регіонів України.

 У кожній області, кожній місцевості — свої історії, свої звичаї, свої неповторні особливості. Усі ми різні, та все ж кожен з нас — українець. Пам’ятаймо про це: тільки разом ми — сила!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньсоборності #свято #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...