• Головна
  • Захворювання на скарлатину у Кам'янці-Подільському збільшилось втричі
16:46, 4 січня 2017 р.

Захворювання на скарлатину у Кам'янці-Подільському збільшилось втричі

З приходом зими лікар інфекціоніст дитячої поліклініки констатує ріст дитячих інфекцій в школах, дитячих садках, таких як скарлатина, вітряна віспа.

І якщо вітряна віспа завжди реєструвалась на високих цифрах серед дітей дитячих садків, то захворюваність на скарлатину в листопаді-грудні 2016 року виросла в 3 рази в порівнянні 2015 роком.

Про це на своїй офіційній сторінці у мережі Fecebook повідомляє Кам'янець-Подільська міська дитяча поліклініка.

Що ж таке скарлатина?

Проявляється скарлатина підйомом температури тіла та болем у горлі, ангіною, на 1-2 день хвороби з’являється характерна висипка, збільшуються підщелепні або шийні лімфовузли. Скарлатина може протікати в легкій формі, або в середній, тяжкій, септичній формі.

Попри вражаючий візуальний ефект, у разі своєчасного звернення до лікаря скарлатину успішно лікують. Якщо цього не зробити або зробити невчасно, хворому можуть загрожувати ускладнення зі сторони серця, нирок.

Максимальна захворюваність відмічається у віці 3-8 років. Діти на 1-му році життя майже не хворіють, так як в крові у них циркулюють антитіла, які поступили через плаценту із організму матері.

Збудником є гемолітичний стрептокок групи А, основний шлях передачі повітряно-крапельний. Інтенсивність розповсюдження стрептокока значно збільшується при кашлі, чханні.

Розповсюдженню стрептококів сприяє наявність пилу в повітрі, тісний контакт, скученість.

Тому одним із способів профілактики цієї інфекції є вологе прибирання приміщень, провітрювання, кварцування класів, груп в садках, коридорів.

Так як в холодну пору року діти, в основному, перебувають в закритих приміщеннях, а тісний контакт сприяє поширенню інфекції, тому надзвичайно важливим є:

  • перебування дітей на свіжому повітрі;
  • раціональне харчування;
  • часте миття рук;
  • ізоляція хворих на скарлатину, а також хворих ангіною;
  • вживання загальнозміцнюючих препаратів: полівітаміни, рослинні адаптогени, гомеопатичні препарати, вживання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#скарлатина #дитячаполіклініка #міська #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...