• Головна
  • Які небезпеки чекають на вас у секонд-хендах?
11:54, 26 жовтня 2016 р.

Які небезпеки чекають на вас у секонд-хендах?

Носити речі після когось стає нормальною практикою в сучасному повсякденному суспільстві. Коштують вони набагато дешевше, порівняно з новими речами, та й у таких магазинах можна знайти одяг відомих брендів за «смішну» ціну. А у сьогоднішню кризу не так легко дозволити собі придбати жіночу сумочку за декілька сотень євро. Тому за останні декілька років магазини одягу, які були у вжитку значно змінилися: колись це були великі купи брудного ганчір’я у яких копирсалися бідняки, зараз – це великі охайні магазини у яких акуратно складені речі.

У Кам’янці-Подільському секонд-хендів понад десятки. Черги у день, коли надходить новий товар, ще з самого ранку. До України такий одяг потрапляє здебільшого з країн Західної Європи: Англії, Німеччини, Швейцарії, Італії. Речі у таких магазинах іноді трапляються не завжди ношені. Туди потрапляє і одяг, який не продався у модних європейських бутіках і його віддають за невелику ціну.

Є ще й такий вид магазину, як сток – у ньому присутній абсолютно новий одяг та взуття теж за невелику ціну. Є люди, які категорично відмовляються від покупок у таких магазинах, мовляв ніхто не знає хто носив цей одяг і що на ньому залишилося. Частка правди у цьому є, адже вживаний одяг небезпечний тим, що на ньому можуть зберігатися збудники різноманітних захворювань – від  найпростіших до надзвичайно складних.

Насамперед в зону ризику потрапляють шкіра та волосся людини, бо їх можуть вразити грибки. Бувають і більш складні випадки, наприклад, якщо придбана річ належала людині, яка хворіла туберкульозом на неї могли потрапляти збудники захворювання, які залишаються активними впродовж тривалого часу. Те ж саме стосується й інших інфекційних захворювань. Ні в якому разу у секонд-хенді не можна купувати спідню білизну, косметику та взуття.

Хоча нас запевняють, що всі речі обробляються у спеціальному розчині - різкий запах, який ми чуємо, коли заходимо у секонд-хенд. При проходженні митниці товар перевіряють на концентрацію і виділення формальдегіду і з’ясовують, чи відповідають показники заявленим у сертифікаті. Всі можливі хвороби і паразитів на дезінфікуючих заводах обробляють спеціальними речовинами і парою. Зазвичай це формальдегі, саме через ці сполуки оброблений одяг має прискіпливий запах.

Навіть, якщо ви все-таки придбали одяг у секонд-хенді обов’язково його потрібно випрати при високій температурі та з великою кількістю порошку. Якщо у вас після носіння речей, бувших у вжитку з’явилися висипи на шкірі чи інші неприємні для вас симптоми, зверніться до лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#секондхенд #товари #небезпеки #дешевийодяг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...