• Головна
  • Історія свята – Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Релігія
09:15, 27 вересня 2017 р.

Історія свята – Воздвиження Чесного Хреста Господнього

Релігія
Історія свята – Воздвиження Чесного Хреста Господнього, фото-1

27 вересня Православні християни східного обряду відзначають одне із дванадцяти найважливіших свят після Воскресіння – Воздвиження Чесного Хреста Господнього.

Проаналізовуючи історичні довідки, можна сказати, що дві події лягло в основу свята:

1) св. Гелена (св. Олена) мати Костянтина Великого у IV столітті (приблизно 326 рік) віднайшла Хрест Господній;

2) повернення Господнього Хреста з перського поневолення – у 614 році цар Хозрой завоював Єрусалим і забрав християнську пам’ятку. Через 14 років цісар Іраклій відвоював територію і повернув реліквію до Єрусалиму.

Цей день асоціюється із розп’яттям та смертю Ісуса Христа, тому він вважається поминальним та прирівнюється до Великої П’ятниці. Проходить у дотриманні суворого посту - не можна споживати м'ясо, молочні продукти, яйця, рибу, тільки продукти рослинного походження.

З глибин історії до сьогодення дійшли легенди, які розповідають історію свята. Римські імператори неодноразово робили спроби знищити найдрібніші деталі про існування Ісуса Христа та його місію на землі. Імператор Адріан на місці розп’яття та поховання збудував язичницький храм Венері та Юпітеру, майже 300 років на Голгофі проходили обряди жертвоприношення та поклоніння. Через три сотні років за часів Костянтина Великого християни віднайшли Хрест Господній і гробницю. Передувало цьому видіння імператору Костянтину, він побачив на небі хрест з написом «Цим переможеш». Щоб виконати волю Божу до пошуків долучили матір Гелену, яка віднайшла три хрести і чотири гвіздки, якими був прибитий Ісус. Патріарх Макарій, щоб дізнатись, який із хрестів Господній, прикладав до кожного покійника і доторкнувшись до хреста Ісуса чоловік воскрес.

Хрест був встановлений на місці вчинення злочину, а цариця Гелена привезла до Єрусалиму гвіздки і шматочок хреста. Люди знову могли зцілюватись та поклонятись християнській святині.

Прихід християнства на Русь відбувався певним синтезом православ’я та язичництва, свята накладались один на один. У православних «Воздвиження», а у язичництва «Здвиження». У народі вважається, що земля здвигається, закривається на зиму, усі повзучі ховаються до весни, птахи відлітають у вирій і приходять холоди.

27 вересня у Православних церквах відбудуться святкові богослужіння, прикрашений квітами хрест будуть піднімати до неба і опускати, усі бажаючі можуть відвідати храми міста та долучитись до вшанування Хреста Господнього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де ви скупляєтесь (одяг, взуття):
проголосувало 168 відвідувачів
на ринку
26,8%
в магазинах
28,6%
в Інтернеті
17,3%
в секонд-хенді
27,4%
#релігія #свято #ВоздвиженняЧесногоХрестаГосподнього
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...