• Головна
  • «Теплий кредит» чи «Теплий дім» – яка з двох програм кам’янчанам тепліша?
17:08, 15 вересня 2016 р.

«Теплий кредит» чи «Теплий дім» – яка з двох програм кам’янчанам тепліша?

Напередодні нового опалювального сезону, який цьогоріч обіцяє бути особливо "кусючим", більшість з нас шукає можливості бодай якось зекономити на енергоносіях в холодний період.

Субсидії будуть не у всіх. Крім того, вони – явище тимчасове. Не сьогодні-завтра МВФ знайде спосіб примусити наших можновладців відмовитися від субсидійної програми. Тому єдиним порятунком наших гаманців і втриманням тепла в наших оселях залишається впровадження енергозберігаючих технологій.

Вже не перший рік діють відповідні урядові програми з надання пільгових кредитів як фізичним, та і юридичним особам – так звані «теплі кредити», котрі надають «Ощадбанк» і «Укргазбанк». Особливо вони цікаві для громадян, які отримують субсидії. Адже їм держава компенсує 70% від суми кредиту. Решті населення покривається лише 30% від загальної суми. 

Щоправда, норми пільгового кредитування зазнали змін. Їх було затверджено ще наприкінці липня постановою Кабінету міністрів №589. Дивує, чому опублікування цих змін на офіційному сайті Кабміну відбулося лише на початку вересня. 

Отож, зверніть увагу на такий момент: віднині фізична особа зможе брати пільговий кредит «…на енергозберігаючі заходи та матеріали з відшкодуванням державою суми кредиту у розмірі 35% (але не більш як 12000 грн. за одним кредитним договором), замість 30% (не більш як 14000 грн. за одним кредитним договором)», причому це не залежить від того, чи отримує така фізична особа субсидію, чи ні. 

Та якщо «теплий кредит» бере ОСББ, в якому частина власників квартир – субсидіанти, то за ними залишається «право на відшкодування державою 70% суми кредиту (але не більш як 14000 грн. з розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором).

Жителі багатоквартирних будинків, об’єднаних в ОСББ, можуть отримати від держави 40% від суми кредиту, передбаченого на впровадження енергозберігаючих технологій. ОСББ, в складі якого є отримувачі субсидій, отримує відшкодування у розмірі між 40% і 70% – залежно від кількості субсидіантів.

Як стверджує голова Держенергоефективності Сергій Савчук, саме завдяки великій кількості користувачів субсидій (майже 50%) ОСББ мають чудову можливість користатися «теплим кредитом», причому неодноразово. 

Паралельно з державною програмою з енергозбереження у Кам’янці-Подільському вже не перший рік діє аналогічна міська програма «Теплий дім», яка передбачає співфінансування за схемою 50/50 (кошти з міського бюджету та кошти громадян). Завдяки їй у місті утеплено фасади щонайменше півсотні будинків. І процес тільки набирає обертів.

За словами голови Асоціації ОСББ Кам’янця-Подільського Олени Мазур, міські ОСББ надають перевагу програмі «Теплий дім», оскільки варіант співфінансування значно ефективніший і прозоріший. Що ж до державного кредитування, то ним ОСББ здебільшого користуються задля заміни вікон на енергоефективні.
– Сподіваюся, що нам вдасться розширити межі міської програми з енергоефективності, коли до утеплення фасадів можна буде долучати й інші заходи, як от придбання ІТП, заміна внутрішньо-будинкових мереж тощо, – додала Олена Юріївна. 

Хочемо ми того, чи ні, але без запровадження енергоефективних заходів у наших будинках не обійтися. Постійне підвищення вартості енергоносіїв мусить стимулювати нас до змін. Тому не варто тішитися призначеною субсидією.

Насправді усі ми платимо повну ціну за використаний газ чи електроенергію. Бо звідки ж беруться мільярди на субсидії? Хіба не з наших гаманців?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#теплийдім #субсидії #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...