• Головна
  • Прокуратура Хмельниччини підвела підсумки роботи за перше півріччя
08:27, 24 липня 2016 р.

Прокуратура Хмельниччини підвела підсумки роботи за перше півріччя

  У прокуратурі Хмельницької області 22 липня відбулась оперативна нарада, на якій обговорено підсумки роботи відомства за перше півріччя 2016 року, окреслено завдання на наступний період в умовах кадрових, структурних і законодавчих змін.
   
 Прокурор області Олег Синишин відзначив, що колектив вживає усіх передбачених законом заходів, аби справитись з тими проблемними питаннями, які виникали на початковому етапі створення місцевих прокуратур. Завдяки належній організації роботи досягнуто позитивних результатів на окремих напрямах.
   
 Упродовж півріччя в провадженні процесуальних прокурорів перебувало близько 16 тис. кримінальних проваджень, у яких надано понад півтори тисячі вказівок. Якісне підтримання працівниками прокуратури державного обвинувачення стало підставою для ухвалення судами обвинувальних вироків у більше тисячі кримінальних проваджень усіх категорій.
   
 Триває активна протидія корупції. Органами досудового слідства з обвинувальними актами до суду скеровано 21 корупційне кримінальне провадження та 45 протоколів про правопорушення, пов’язані з корупцією. За результатами їх розгляду уже притягнуто до кримінальної відповідальності 9 осіб, до адміністративної - 36.
    
Слідчими прокуратури області до суду направлено обвинувальні акти у 21 кримінальному провадженні, здебільшого за фактами вчинення корупційних діянь.
Прокурорами в суді підтримується державне обвинувачення у 10 кримінальних провадженнях щодо злочинів, учинених організованими групами, а також у 4 провадженнях за фактами участі громадян України у складі терористичних організацій.
    
Забезпечено належний нагляд за додержанням конституційних прав громадян у місцях несвободи. Зокрема, завдяки принциповому прокурорському реагуванню на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених  до відповідальності притягнуто 97 працівників кримінально-виконавчої служби та органів поліції, зі штрафних приміщень установ виконання покарань звільнено 2 незаконно утримуваних особи.
    На нараді відмічено дієвість засобів ювенальних прокурорів, у зв’язку з чим вдалось стабілізувати рівень підліткової злочинності. В інтересах неповнолітніх, у тому числі  на захист майнових прав дітей-пільговиків, прокурорами заявлено позови на суму майже 20 млн. грн., третина з яких судами уже задоволена.
    
Однією з найефективніших назвав керівник відомства реалізацію представницької функції на захист інтересів громадян та держави, оскільки  за результатами цієї роботи прокуратура Хмельниччини тримається у лідерах по державі. Так, за шість місяців судами задоволено позовів прокурорів на 48 млн. гривень, уже забезпечено реальне виконання позовних вимог на 26 млн. гривень. При здійсненні представницької діяльності прокурорами виявлено 73 кримінальні правопорушення, фактично повернуто з протиправного користування 1700 га землі майже в усіх районах області.
    
За півріччя прокурорами вирішено більше 2 000 звернень, які стосувались питань досудового розслідування, нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства,  представництва інтересів громадян в суді. На особистому прийомі побувало 1 274 особи, з них кожен десятий – у керівника органу прокуратури.
    Учасники заходу більш детальніше зупинились і на проблемних питаннях, які потребують негайного втручання органів прокуратури.
    
Зокрема, Олег Синишин поставив вимогу посилити протидію корупційним проявам у всіх сферах життєдіяльності, незаконному використанню надр і вирубці лісів, функціонуванню забороненого грального бізнесу, активно реагувати на факти незаконного відчуження земель, майна територіальних громад, зловживання з бюджетними коштами, не допускати формалізму при розгляді звернень та процесуального порушення конституційних прав громадян й інше.
    
Своє бачення організації подальшої роботи висловили заступники прокурора області, працівники апарату. З цього приводу також заслухано окремих керівників місцевих прокуратур та структурних підрозділів апарату.
    За підсумками наради розроблено низку конкретних заходів як для усунення наявних недоліків, так і для підвищення ефективності діяльності на наступний період.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура,звіт,півріччя
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...