• Головна
  • Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення виховує малечу
13:00, 11 липня 2016 р.

Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення виховує малечу

Середина літа вважається найкращою порою для відпусток, відпочинку, відновлення здоров’я та емоційного балансу. Це пора моря, подорожей та шкільних канікул. Пора сімейного благополуччя. Щоправда, не для всіх відпустка припадає саме на літо. Для багатьох військовослужбовців, в силу обставин, професійні обов’язки не дозволяють вивільнити достатньо часу саме на літню відпустку.

Для виправлення ситуації в м. Кам’янці-Подільському, командування Центру розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України ініціювало комплекс заходів для дітей військовослужбовців та працівників. Головна мета проекту – доповнити родинне виховання елементами військово-патріотичного та громадянського світогляду, екологічного і спортивно-оздоровчого руху.

Протягом 4 днів програмою активних заходів було охоплено майже 40 юних патріотів віком від 5 до 15 років. В рамках програми було передбачено та реалізовано знайомство з історією, традиціями, бойовим шляхом військової частини. За допомогою досвідчених офіцерів та військовослужбовців військової служби за контрактом дітей ознайомлено із системою підготовки саперів, кінологів та водолазів.

Проведено комплекс вправ для формування уявлень про новітню зброю та тактичне спорядження, навиків безпечного поводження зі зброєю та поведінки в екстремальних ситуаціях, пов’язаних із застосуванням холодної та вогнепальної зброї. Волонтери- експерти туристичної справи, працівники Кам’янець-Подільської міської Станції юних туристів навчали дітей основ виживання у світі дикої природи, спортивного орієнтування та азів професійного альпінізму. Окрім того, щодня частину часу було передбачено на спортивно-оздоровчі заходи, в т.ч. водні процедури під наглядом досвідчених інструкторів загону водолазної підготовки. У переддень 7 липня за підтримки громадських активістів було організовано свято Івана Купала, а в останній день табору – комплекс заходів культурно-мистецького спрямування під назвою «Я патріот».

Враження дітей про відпочинок надзвичайно позитивні. Очікувано, що хлопчакам більш до вподоби виявились активні заходи, пов’язані із поводженням із зброєю, чимало гарних відгуків отримали кінологи (і ще більше їх чотирилапі вихованці). Дівчатка наголошували на корисності для них навиків самооборони та лікарської допомоги. При цьому найбільш пам’ятною для них виявилась купальська ніч, причому для більшості вона стала першим справжнім зануренням у світ українських прадавніх традицій.

Батьки ж наголошують, що подібні проекти вкрай важливі для сучасних дітей, які виховуються у кібернетичному світі на зразках мультяшних героїв. І хоча вони безперечно не є повноцінною заміною родинного виховання, але виховання командного духу, товаристськості, дисципліни та поваги до Батьківщини тут було налагоджено на належному рівні. Чи не найкращою оцінкою організаторам заходу при цьому стали слова 5-річного Єгора Нечитайла «Сьогодні я врешті зрозумів, ким хочу стати – військовим, як і мій тато».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовослужбовці #центр розмінування #діти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...