12:31, 16 травня 2016 р.
КАМ'ЯНЧАНИ ДОЛУЧИЛИСЬ ДО ІТ-ОСВІТИ НАЙВИЩОГО ҐАТУНКУ
18 квітня 2016 року в Україні можна вважати знаковою датою. Хтось спитає чому? Тому що саме в цей день на платформі Prometheus був відкритий доступ до найвідомішого у світі курсу з основ програмування CS50. Що ж це за такий дивний та водночас популярний навчальний курс? CS50 був розроблений у стінах найбільш відомого в світі університету, який розташовується у невеличкому стотисячному містечку Кембридж що у штаті Массачусетс (США). Ні, це не той Кембридж, у якому є ще один відомий і однойменний з містом університет. Це той Кембридж у якому знаходиться два університети, що входять у п’ятірку кращих планети. Перший – це Гарвардський університет (Harvard), а другий – це Массачусетський технологічний університет (MIT). Лише той факт, що CS50 з'явився саме у такому місці не робить йому популярності. А от те, що ще один світовий гранд у сфері підготовки дипломованих спеціалістів Єльський університет відмовився від свого аналогічного курсу на користь CS50 – вагомий аргумент! Крім цих двох університетів можна назвати ще Вашингтонський університет, університет Карнегі Мелоун (Пітсбург), Принстонський університет, університет Оттави та інші освітні заклади, у яких викладається даний навчальний курс. У своїй alma mater CS50 вже декілька років підряд є найбільш популярним в студентів курсом за вибором. Та ж сама ситуація спостерігається і у Йєлі. Про популярність курсу може свідчити той факт, що деякі з лекцій слухачам оригінального курсу читають такі знані особистості у ІТ-галузі як Марк Цукерберг (засновник Facebook), Білл Гейтс та Стівен Балмер (засновники Microsoft), Сьюзан Войжітськи (голова підрозділу Youtube у компанії Google).
Завдяки зусиллям команд Prometheus, Лампова наука та за підтримки "Львівської ІТ Школи" й SoftServe курс CS50 вперше за свою історію був повністю перекладено та дубльовано на мову, що відмінна від оригіналу. І цією мовою стала українська! Звичайно раніше були спроби локалізувати матеріали курсу але до повного перекладу та дубляжу ще ні у кого не доходила справа!
Навчання на курсі проводиться у двох режимах. Перший - це перегляд навчальних матеріалів, відеолекцій, виконання практичних завдань онлайн, на сайті платформи Prometheus (prometheus.org.ua). Другий – це заняття у оффлайн групах, які були організовані у більш ніж 30 містах країни і серед них у числі найперших став Кам’янець-Подільський. Вже третій тиждень у стінах Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка усі бажаючі осягнути секрети програмування мають змогу прийти і попрацювати у команді під керівництвом досвідченого ментора, викладача кафедри інформатики університету Огієнка. Всього у роботі оффлайн групи приймає участь більше тридцяти слухачів. Взагалі ж кількість зареєстрованих учасників курсу вже перевищило 60 тисяч осіб.
Серед учасників кам’янецької оффлайн групи є учні шкіл міста, студенти університетів, безробітні, юристи, спортивні інструктори і навіть вже досвідчені інженери й фахівці ІТ-шники, які зацікавлені в отримані нових якісних знань з основ програмування. Заняття проходять щочетверга у приміщенні головного корпусу університету і, як правило, тривають не менше 2-х годин.
Мабуть українські програмісти своїми результатами та досягненнями останніх років просто вибороли право на першочерговий доступ до якісних навчальних матеріалів з ІТ-дисциплін. Свідченням цього є й той факт, що все більше компаній розробників програмного забезпечення зі світовим ім’ям надають українцям можливість навчатися за найкращими навчальними методиками і ставати справжніми фахівцями у галузі комп’ютерних наук. Долучайтеся і Ви до цього адже за інформаційними технологіями майбутнє, а отримати знання й уміння з програмування можливо відкриє Вам у майбутньому шлях до нових професійних вершин та можливостей!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:31
18 вересня
13:05
17 вересня
18:38
16 вересня
15:39
16 вересня
08:51
16 вересня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:18, 16 вересня
14:57, 11 вересня
12:25, 6 вересня
live comments feed...
Коментарі