Щоб розібратися, як правильно вибрати пластикові вікна, треба з'ясувати, чим відрізняються різні моделі. Адже навіть у одного виробника лінійка віконної продукції має великий ціновий діапазон. Але чи завжди висока ціна є показником високої якості або можна заощадити і при цьому придбати хороші хорошу продукцію, такі, що відповідають усім вимогам?

Для маленьких кімнат або лоджій найбільше підійдуть розсувні моделі. Для їх відкриття не потрібно додаткове місце. Глухі вікна - найдешевші. Якщо в кімнаті одно вікно відкривається, то друге можна поставити глухе. Звісно, треба бути упевненим, що його точно не знадобиться відкривати.

Розпашні металопластикові вікна Кам’янець-Подільський відкриваються так само як і традиційні, тому якщо вони відкриваються всередину - потрібно місце для вільного ходу стулки. Якщо на підвіконні планується облаштувати місце для вазонів або там стоятимуть якісь елементи декору, краще зупинитися на моделі з комбінованим типом відкривання. Якщо підвіконня буде зайнято, можна просто відкинути стулку. При цьому більше відхиляється верхня частина, а нижня зовсім трохи. Коштують поворотно-відкидні моделі трохи дорожче за поворотні вікна, але все таки є самими затребуваними із-за своєї зручності.

Розрізняються вікна також по кількості повітряних камер в ПВХ профілі і склопакеті. Причому кількість повітряних прошарків в склопакеті можна визначити візуально, а профіль треба побачити в розрізі. Виробники вікон випускають різні ПВХ профілі, і, як правило, у них є стенди із зразками продукції в розрізі. Кількість повітряних камер впливає на теплопровідні звукоізолюючі властивості, тому тут вибір залежить від бажаної звуко- і теплоізоляції. Чим більше камер, тим вище енергозбереження. Це особливо важливо в місцях із складними кліматичними умовами, оскільки втрати тепла через вікна досягають 30%.

У шумному мегаполісі, особливо якщо будинок розташований недалеко від дороги, треба вибирати вікно з двокамерним склопакетом, покритим звукоізолюючою плівкою і багатокамерним профілем, незалежно від кліматичних умов. Це допоможе зберегти в квартирі тишу. Якщо завдання звукоізоляції не стоїть гостро, можна орієнтуватися лише на енергозбережні характеристики.

Склопакет може складатися з двох або більше за стекол. Вони скріплюються між собою за допомогою дистанційного профілю, заповненого пластичним матеріалом, всмоктуючим вологу, і закриваються герметиком. Простір між стеклами може бути заповнений звичайним повітрям, інертним газом, а в деяких випадках повітря із склопакета відкачується, і там створюється вакуум.