Вибір меблів для ресторанів — процес не з легких. Меблі, аксесуари, текстиль формують загальний стиль інтер'єру і створюють перше про нього враження. А тому все в одному приміщенні повинно бути в гармонії або, навпаки, контрастувати один з одним. І в цьому теж полягає складність вибору. Меблі стануть справжнім продовженням концепції закладу і як не помилитися, здійснюючи покупку, давайте дізнаємося докладніше.

Меблі на сьогодні перестали бути просто предметом інтер'єру і виконувати лише практичну функцію. Вони вирішують ще й естетичну завдання, створють особливий настрій у відвідувачів. Тому вкрай важливо дотримуватися часу і дивувати гостей не тільки кухнею, подачею страв і напоїв, але і обстановкою.

Тенденція останніх років — асиметрія і еклектика, тобто комбінація абсолютно несумісних стилів. Межі інтер'єрних стилів стираються, а прагнення до універсальності у залі, як до глобалізації на кухні, веде до встановлення різних по дизайну столів, стільців і диванів в одній обідньої або лаунж зоні. При цьому єдність дизайн-проекту закладу підтримується певною фактурою або кольоровою гамою.

Всі меблі для барів та ресторанів повинні бути міцними і зносостійкими, стійкими до навантажень в умовах інтенсивної експлуатації, а також легко очищатися від забруднень. Ця тенденція вічна і навряд чи коли-небудь вийде з моди.

Меблі для ресторанів виробляють з масиву дерева і імітації, ДСП, пластику, металу, ротанга або бамбука. Вони бувають класичними каркасними, м'якими, складаними чи збірними. У кожного варіанту є свої переваги.

Дерев'яні меблі довговічні і екологічні, не виділяють небезпечних для здоров'я речовин. Меблі з масиву дерева піддаються будь-якій обробці у відповідності зі стильовим оформленням приміщення — їх штучно старять, надають незвичайну форму, покривають фарбами різних кольорів і лаком, декорують малюнками, орнаментом, різьбленням.

За меблями з дерева просто доглядати — досить регулярно прибирати пил спеціальною серветкою з м'якої тканини і використовувати поліруючі засоби.

Великий асортимент дерев'яних столів, стільців, барних стійок допомагає ресторатору визначитися з моделлю, що ідеально підходить ресторану за ціною, дизайну і кольору.

Меблі з пластику — відмінний варіант для оснащення їдалень, фуд-корти, вуличних кафе і закладів швидкого харчування. А ще — в залежності від типу пластику — для нічних клубів, лофт-барів і антикафе. Ці меблі легкі, зручні для перенесення і транспортування, невибагливі у догляді. Не бояться чистячих засобів, за винятком агресивних хімічних. Широким попитом користується серед власників підприємств харчування композитні меблі з пластику з металевим каркасом, перфорованими і цільними спинками. Головний плюс — безмежний вибір кольорів і форм.