Дитина в дитячій грає і спить, читає і займається уроками, спілкується з однолітками та батьками — загалом, проводить більшу частину часу саме в цій кімнаті. Не дивно, що дитячі ігрові кімнати повинні бути оформлені гармонійно і комфортно, а без відповідних предметів меблів зробити це неможливо.

При виборі відповідного меблевого комплекту для дитячої враховуються такі фактори:

вік і стать дитини;

його стильові і колірні переваги, захоплення;

площа приміщення;

бюджет.

Звичайно, не варто повністю слідувати дитячим примхам і мінливим побажань, але і повністю ігнорувати їх не можна. Батьки повинні постаратися, щоб дитяча кімната стала комфортною — і якщо в ній живе одна дитина, і якщо площа приміщення ділиться між двома власниками. Також передбачте і необхідність частої зміни обстановки для підростаючого малюка — іноді краще придбати меблі «на виріст», ніж переробляти кожні 2-3 року весь дизайн.

Навіть якщо облаштовують зовсім крихітну дитячу, в ній повинно знайтися місце для полиць, шафи, столу і ліжка, і при цьому ще повинна залишитися вільна площа для ігор.

Існує три типи меблів, яка може використовуватися для дитячих кімнат:

Корпусні — масивні, фундаментальні елементи на зразок місткого письмового столу, ліжка-горища або великої шафи. Вони місткі, але не мобільні, як правило, випускаються комплектами в класичному стилі і з тематичними дитячими елементами обробки.

Модульні — це ті ж шафи, ящики і тумбочки, тільки більш мобільні, що укладаються на існуючому просторі буквально як «конструктор». При бажанні вони легко змінюються, доповнюються, комбінуються. Для дитячої такий варіант є більш цікавим, так як дозволяє адаптувати кімнату під змінилися потреби дитини.

Ігрова. Це окремий сегмент дитячих меблів, який використовується там, де дозволяє вільне простір. Це всілякі гори, спортивні куточки, будиночки (лялькові, замки, гаражі), мініатюрні копії будівель з міської забудови, парковок, кухонь, косметичних кабінетів, ремонтних майстерень. Така меблі стає логічним продовженням упорядкованої дитячої — це особливо царство дитини, його невичерпне джерело позитиву, фантазій, радості і приємних вражень.

Обираючи дитячі меблі для кімнати дитини, не варто забувати і про те, що для кожної традиційної функціональної зони присутній свій необхідний меблевий комплект, що складається з ліжка або дивану, письмового столу, спортивного куточка або лялькового будиночка для ігор.