Якщо порівняти ситуацію у різних сферах економіки країни за останні два роки, виявиться, що нерухомість України почувається досить непогано. Звісно, тут також є певні проблеми, однак загалом спостерігається стабільність, особливо у минулому році. Які прогнози роблять експерти на 2017 рік, і кому варто більше хвилюватись – забудовникам чи потенційним покупцям житла?

Неприємності для забудовників

Незважаючи на кризу в економіці, ринок житла залишається стабільним. Первинна нерухомість України будується сьогодні досить активно, а конкуренція на ринку постійно зростає. Це може стати серйозною проблемою для забудовників, оскільки попит на квартири в країні за останні два роки все ж зменшився. Крім того, аби привернути увагу потенційних покупців, будівельні компанії змушені проводити різні акції, пропонувати святкові чи сезонні знижки, підвищувати якість житла, щоб залишатись конкурентоспроможним.

Ще одна можлива проблема забудовників стосується фінансових питань. Вартість якісних будівельних матеріалів постійно зростає, що впливає на собівартість житла. При цьому ціни мають тенденцію до зниження, а отже доходи забудовників можуть значно зменшитись. Натомість є непогані перспективи зростання попиту через потребу українців вирішувати житлові питання і їх бажання інвестувати в нерухомість в якості альтернативи банківським депозитам.

Перспективи для покупців

Більшість експертів прогнозують, що в 2017 році вартість житла в Україні продовжить падати. Основні причини – низький попит, зменшення купівельної спроможності, висока конкуренція. Якщо ці прогнози виявляться правдивими, шанси простих громадян придбати житло зростатимуть. Це особливо стосується українців, які зберігають заощадження в іноземній валюті, адже ціни на квартири в Україні формуються переважно в доларах.

Позитивні для покупців прогнози стосуються також пропозицій на ринку нерухомості. При стабільно високих темпах будівництва кількість новобудов зростатиме, а отже вибір збільшуватиметься. Крім того, в Україні намітились тенденції до підвищення якості житла. Вже сьогодні забудовники пропонують покупцям не лише квадратні метри, але й продумане планування, індивідуальну систему опалення, зовнішнє утеплення квартири, розвинену інфраструктуру, наявність місць для паркування авто, власну територію із дитячими майданчиками і зонами для відпочинку.