При роботі з реактивами слід виходити з того, що будь-які хімічні речовини, навіть самі «безпечні», у більшій, або меншій мірі отруйні. Якщо вам потрібно хімічні реактиви купити, ви повинні знати, що особливо небезпечне систематичне попадання в організм протягом тривалого часу навіть незначних кількостей сполук, що викликає хронічні отруєння. Важкі наслідки хронічних отруєнь посилюються тим, що їх симптоми на першій стадії не бувають яскраво вираженими (загальна слабкість, сонливість, зниження працездатності тощо) і не викликають особливої тривоги до тих пір,поки подальше проникнення отрути в організм не призводить до серйозних важко виліковних поразок.

Для запобігання потрапляння хімічних з'єднань на шкіру, рот, дихальні шляхи та плануючи вітаміни купити, необхідно дотримуватися наступних заходів безпеки.

1. У робочих приміщеннях слід використовувати спеціальні прилади лабораторні, не слід створювати запасів реактивів, особливо летких, через нещільності в упаковці вони можуть випаровуватися та отруювати атмосферу в лабораторії. Необхідні для поточної роботи реактиви слід тримати щільно упакованими, а найбільш леткі (наприклад, соляну кислоту, розчин аміаку, бром) на спеціальних полицях у витяжній шафі.

2. Всі роботи з летючими реактивами слід проводити тільки у витяжній шафі. Шафи, в яких сушать речовини, також обов'язково встановлюють під тягою.

3. При роботі з отруйними хімічними речовинами необхідно бути особливо обережними. Випадково пролиті реактиви слід негайно та ретельно прибрати.

4. Категорично забороняється викидати в раковини з водою рідини та тверді речовини, а також сильні отрути. Відходи такого роду слід в кінці робочого дня виносити в спеціально відведені місця для зливів.

В аварійних ситуаціях, коли лабораторне приміщення раптово виявляється отруєним отруйними парами або газами, залишатися в приміщенні для проведення будь-яких робіт (відключення апаратури, прибирання розлиття розчинника тощо) можна тільки в протигазі.