VPS/VDS орендують, коли системному адміністратору потрібні широкі можливості управління сервером: від вибору програмного забезпечення та операційної системи до їх тонкої настройки. На якій ОС не працював би віртуальний виділений сервер, його адміністратор отримує root-права. Однак Linux VPS мають певні переваги перед серверами з комерційними ОС.

Головні переваги Linux VPS

- Сумісність з опенсорс програмами;

- Заощадження на купівлі ліцензії;

- Низькі вимогами до обчислювальних можливостей сервера;

- Гнучкі налаштування.

AvaHost - надійний провайдер, що пропонує послуги реєстрації доменних імен та оренди серверів. VPS/VDS Linux Хостинг від AvaHost – це можливість для вашого бізнесу та розвитку. Докладніше про особливості VPS на Лінукс та правила вибору дистрибутиву розглянемо нижче.

Дистрибутиви Linux

Дистрибутивів Лінукс досить багато, але найпопулярнішими та зручнішими системами, що підходять для керування сервером, є:

- Ubuntu;

- Debian;

- та CentOS.

Розглянемо особливості даних дистрибутивів та з'ясуємо, яким проєктам підходить кожен з них.

Ubuntu

Ubuntu — це дистрибутив, який набув поширення відразу в кількох областях:

- керування серверами;

- використання на домашньому комп'ютері;

- організації роботи навчальних закладів;

- у банківській сфері;

- у державних органах тощо.

Як видно з перерахованих сфер застосування, Ubuntu є простим в освоєнні навіть для користувачів без навичок системного адміністрування та може працювати на пристроях з невеликою обчислювальною потужністю. Управління ОС відбувається за допомогою командного рядка, проте для більшої зручності можна встановити графічний інтерфейс.

Переваги Ubuntu:

- простота у використанні;

- високий рівень безпеки;

- можливість встановлення понад 20000 програм з центру установки;

- легкість у встановленні;

- регулярні поновлення ОС.

Debian

Debian — це дистрибутив, який можна використовувати на сервері, офісному ПК та домашньому комп'ютері. Він створювався для досвідчених користувачів, проте має простий та логічний інтерфейс і докладну документацію. Це робить його доступним не тільки для професійних, але й для адміністраторів-початківців.

Особливості Дебіан:

- середовище робочого столу з популярними програмами - офісом, браузером, аудіопрогравачем тощо;

- підтримка понад 59 тисяч програм;

- зрозумілий інтерфейс.

CentOS

CentOS – це спеціалізована серверна операційна система, орієнтована на бізнес-проєкти. Дистрибутив з широким набором інструментів, призначених для керування сервером. Підійде для системних адміністраторів із досвідом, яким не потрібна докладна документація для початку роботи.

Переваги CentOS:

- сумісність з панелями управління ОС;

- високий рівень безпеки;

- стабільність роботи ОС.

Особливості Linux VPS

Віртуальні виділені сервери на базі операційної системи Лінукс — рішення для проєктів, які потребують економії серверних ресурсів, гнучкості налаштувань та сумісності з великою кількістю програм. Розповсюджуються дистрибутиви на вільній основі, тому при оренді VPS користувачу не потрібно окремо купувати ліцензію у їхніх виробників. При замовленні послуги достатньо вибрати в білінг-панелі хостинг-провайдера сервер із попередньо встановленою операційною системою.

Віртуальний виділений сервер на Лінукс — це чудове рішення для серйозних проєктів, що вимагають тонких налаштувань, високої швидкості роботи та можливості вибору програмного забезпечення. Оренда віртуального хостингу за допомогою команди AvaHost – це гарне рішення, яке сприятиме зростанню ваших прибутків.