В останній рік українців не здивувати перебоями з подачею електроенергії. Без електрики залишалися як міста-мільйонники, так і невеликі села. Звісно, насамперед підключали критично важливі об'єкти, в останню – дачні селища та кооперативи. Як резервне живлення виступали генератори, але таке обладнання підходить далеко не для кожного житлового приміщення. Відмінною його альтернативою є джерело безперебійного живлення із вбудованою або зовнішньою акумуляторною батареєю.

Використання акумуляторної батареї вдома

Необхідність у резервному живленні буває різною. В одному випадку воно потрібне для безпечного завершення роботи персонального комп'ютера, в іншому – для забезпечення живленням опалювального котла. Акумуляторні батареї в Одесі не можуть бути готовим джерелом живлення, оскільки вони видають постійний струм. Щоб повноцінно використовувати АКБ, необхідно додатково придбати інвертор, за допомогою якого можна перетворити постійний струм на змінний.

  • АКБ вбудованого типу мають маленьку ємність і призначені для короткочасного забезпечення живленням одного-двох електроприладів невеликої потужності, наприклад, для завершення роботи ПК.
  • Зовнішні АКБ мають велику ємність, а значить дозволяють запитати значну кількість приладів різної потужності.

Типи акумуляторних батарей для дому

Системи резервного живлення складаються з акумуляторних батарей, в основі яких розташований свинцево-кислотний електроліз. На сьогоднішній день існує лише три різновиди: гелеві, AGM та з рідким електролітом. Пристрої, що містять усередині розчин сірчаної кислоти, категорично заборонено використовувати в житлових приміщеннях, оскільки вони «викидають» у повітря токсичну пару та водень. Для забезпечення живленням будинку варто зупинятися на акумуляторах того типу, що не обслуговується, наприклад, на гелевих або AGM. Гелеві моделі здатні забезпечити живленням обладнання протягом тривалого часу, пристрої з технологією AGM – ідеальний варіант для офісних завдань.

Перед тим, як вибрати АКБ, варто за допомогою спеціальної формули розрахувати необхідну потужність. Якщо потрібно пристрій для тривалої роботи, краще звернутися за допомогою до кваліфікованих консультантів за посиланням status-sb.com.ua.