Основою сучасні опалювальних систем різних приміщень, будь то приватний будинок, квартира чи службове приміщення, включаючи офіси і промислові цехи, частіше за все є радіатори. Але мало хто звертає увагу на матеріали, з яких вони виготовляються. Під час ремонту власного дому і реорганізації системи опалення виникає необхідність в підборі максимально ефективних труб і радіаторів для максимальної тепловіддачі і мінімізації теплових втрат.

0sq1Mw8wZgiN_f-v5RzfGO3OeZ30fevH70AJ6GJMFq3HSkzYyWJLUAuURXIPCeFcDq_MkVtzKWwWJiwf1e2MT6a5mdDt33bT8zxm-Csz0Q1LWVQUwhbygCMdf2miZkPkTgJDY6xzlzWnZynDEXDN7Xk  

Сучасні опалювальні батареї виробляються з різних металів з високим коефіцієнтом провідності тепла, в тому числі зі сталі, алюмінії, чавуну. Як приклад можна привести чавунні радіатори часів СРСР і сучасні сталеві панельні батареї, які відрізняються більш ефективними технічними характеристиками, порівняно з вищеперерахованими металами.

Плюси використання радіаторів зі сталі  

Кожен вид матеріалу батарей опалення відрізняється експлуатаційними й технічними показниками. І кожен з них має власні переваги. Розглянемо основні плюси сучасних сталевих радіаторів.

  1. Високий показник теплопровідності. Сталь – це матеріал, який ефективно проводить тепло. Тому сталеві батареї опалення, з моделями яких можна ознайомитись за посиланням https://skvagina.com.ua/ua/otoplenie/radiatory/radiatory-stalnye/, характеризуються відносно невеликим часом нагріву, порівняно, наприклад, з чавунним варіантом. Крім того, після нагріву вони здатні тривалий період часу зберігати температурні показники навіть при вимкненому джерелі енергії, що робить їх енергоефективними і економічними в експлуатації.
  2. Екологічність. Сталь – екологічно безпечний матеріал, який повністю піддається вторинному переробленню. Тому використання стальних батарей безпечно як для людського здоров’я, так і для навколишнього середовища.
  3. Різноманітні дизайнерські рішення. На сьогодні доступні різні дизайнерські рішення радіаторів, що дозволяє встановлювати їх в приміщенні без будь-якої шкоди для інтер’єру. Нержавіюча сталь може бути різних відтінків, що додасть інтер’єру колоритності й затишку.   
  4. Простий догляд. Радіаторі зі сталі характеризуються високими показниками довговічності. Вони слабо піддаються утворенню корозії, тому їх просто утримувати в чистоті. Для догляду за поверхнею батарей рекомендується використовувати неагресивні м’які мийні засоби, розбавлені в теплій воді. Достатньо швидкої протирки таким розчином, щоб радіатор залишався  в чистоті.