Вагітність є періодом, коли організм жінки піддається значним змінам. Печія при вагітності - це одне з неприємних явищ, з якими можуть зіштовхнутися майбутні мами. Цей стан характеризується відчуттями печіння в грудині, що виникають через перехід кислоти з шлунку в стравохід (1). Жінка в цей період, зазвичай, дотримується спеціальної дієти, що передбачає вживання різних продуктів та виключення тих, які можуть викликати печію. Однак іноді дотримання дієти не допомагає уникнути цієї неприємної симптоматики.

Що робити при печії у вагітних?

Загалом, печія у вагітних – це неприємний стан, який можна и треба полегшувати. Жінці необхідно дотримуватися деяких рекомендацій та допомагати організму подолати відчуття печіння:

  • Консультуватися з лікарем - якщо проблема печії під час вагітності стала постійною, найкращий варіант - звернутися лікаря чи гінеколога. Вони зможуть провести необхідні дослідження та надати рекомендації щодо лікування;
  • Дотримуватися спеціальної дієти - лікар може порадити деякі продукти, які можна включити або виключити з раціону, щоб зменшити симптоми печії. Зазвичай рекомендується уникати гострих, жирних та кислих продуктів;
  • Використовувати засоби для полегшення - залежно від симптомів і рекомендацій лікаря, можна скористатися різними засобами для полегшення печення. Одним з них є препарат Ренні.

Печія це стан, який не можна терпіти. Крім того, що він неприємний, він ще й небезпечний (2). Кисле середовище, яке за шлунку потрапило у стравохід и викликало печіння, може пошкоджувати незахищені слизові тканини стравоходу. А такі пошкодження вже вимагають біль серозного лікування.

Користь препарату Ренні при печії

Компанія Байєр випускає препарат Ренні у формі таблеток. Вони мають здатність нейтралізувати надлишкову кислотність у шлунку, що полегшує симптоми печії. Розглянемо, чому лікарі можуть рекомендувати саме препарат Ренні від печії при вагітності:

1. Ренні є безпечним для вживання під час вагітності і не впливає на розвиток малюка;

2. Цей препарат допомагає усунути відчуття печіння та жару, забезпечуючи швидку та тривалу полегшення.

3. При вживанні Ренні перед їжею можна запобігти виникненню печії після прийому їжі.

Незважаючи на те, що Ренні відпускається в аптеці без рецепту, рекомендується проконсультуватися з лікарем перед початком прийому цього препарату. Він зможе встановити оптимальну дозу і частоту вживання.

Варто пам’ятати, що печія при вагітності не вказує на відхилення в матері чи малюка. В другій половині вагітності малюк зростає, матка тисне на шлунок, його вміст може підніматись у стравохід. Але при частій та сильній печії звернутись до фахівця необхідно (3).

Узагалі, використання Ренні при вагітності може допомогти жінкам знизити неприємні симптоми печії та полегшити їхнє самопочуття. Однак, варто пам'ятати, що цей препарат не є єдиним способом лікування печії під час вагітності, і краще проконсультуватися з лікарем для отримання повноцінного плану корекції стану.

Література

1. Vazquez J. C. (2015). Heartburn in pregnancy. BMJ clinical evidence, 2015, 1411.

2. Bor, S., Kitapcioglu, G., Dettmar, P., & Baxter, T. (2007). Association of heartburn during pregnancy with the risk of gastroesophageal reflux disease. Clinical gastroenterology and hepatology : the official clinical practice journal of the American Gastroenterological Association, 5(9), 1035–1039. https://doi.org/10.1016/j.cgh.2007.05.003

3. Ali, R. A. R., Hassan, J., & Egan, L. J. (2022). Review of recent evidence on the management of heartburn in pregnant and breastfeeding women. BMC gastroenterology, 22(1), 219. https://doi.org/10.1186/s12876-022-02287-w