Ви любите грати на консолях і хочете отримати максимум задоволення від графіки та звуку ваших улюблених ігор? Тоді вам потрібен хороший телевізор, який відповідатиме можливостям вашої приставки та розкриватиме весь її потенціал. Розповідаємо, які характеристики та налаштування телевізора впливають на якість гри і які критерії потрібно враховувати при виборі ігрової панелі.

Digital-gaming-trends.jpg

«Золотий чотирикутник» геймінгу

Коли ви обираєте телевізор для ігор, то маєте розглянути безліч параметрів, що безпосередньо впливають на якість зображення і звуку, а також на вашу реакцію і координацію під час гри. Однак є чотири головні характеристики, без яких пристрій не задовольнить вимоги гравця: 

  1. Діагональ дисплея. З огляду на те, що телевізор перебуватиме на відстані 1-3 метрів від вас, насолодитися зображенням на маленькому екрані не вийде. Рекомендований мінімум — діагональ 42 дюйми, а краще купити телевізор на 65 дюймів, що дасть змогу повністю зануритися в процес. 
  2. Роздільна здатність екрана. Деталізація картинки покращує її сприйняття, недарма сучасні консолі підтримують роздільну здатність до 8K. Але якщо настільки значна роздільна здатність виглядає надлишковою, можна зупинитися на моделях з 4К матрицею. Головне — не вибирати пристрій з екраном Full HD, цей формат давно не відповідає сучасним геймерським вимогам. 
  3. Частота оновлення екрана. Чим більше кадрів відображає матриця за секунду, тим плавнішим буде зображення. Також це дає змогу уникнути розмиття і тремтіння зображення в сценах, що швидко рухаються. Для ігор рекомендується частота не менше 120 Гц, а краще 144 Гц або вище. Але також переконайтеся, що майбутня покупка підтримує порт HDMI 2.1, оскільки попередня версія інтерфейсу не може виводити зображення з підвищеною частотою обертів. 
  4. Час відгуку. Проміжок, що проходить між натисканням кнопки на контролері та відображенням результату на екрані може виявитися критичним, особливо в змагальних іграх, де кожна мілісекунда може бути критичною. Що менший час відгуку, то краща реакція та координація, тому рекомендується шукати модель із часом відгуку не більше ніж 10 мс. В ідеальних умовах це значення має бути 5 мс або менше.

Враховуйте ці критерії насамперед і ви не тільки отримаєте приємний візуальний досвід, а й отримаєте перевагу перед суперниками.

Додаткові критерії вибору

Якщо за вказаними критеріями ви обрали кілька моделей, зверніть увагу на додаткові параметри: 

  • підтримка HDR10+ або Dolby Vision — технологія, яка покращує динамічний діапазон зображення, робить зображення більш контрастним;
  • функція локального затемнення — використовується в РК-екранах і дає змогу точніше передавати відтінки, виключаючи світіння;
  • ігровий режим — знижує час відгуку, збільшує частоту оновлення екрана, покращує передачу кольору і звук. 

Тепер ви точно знаєте, як знайти оптимальну модель телевізора для ігор на консолі. Вдалого проходження!