Часто можна зустріти нарікання батьків, що їх діти не хочуть читати та «прилипли» до гаджетів та телевізорів. Давайте поміркуємо, як можна заохотити малечу до книжок без істерик та стресу. Як показати їм, що читання не менш цікаве ніж гра на телефоні? Експерти, викладачі та педагоги радять з раннього дитинства купувати різноманітну дитячу літературу: казки, легенди, ігри, книжки-пазли, видання зі сторінками-секретами чи 3Д візуалізацією. Вони здатні не лише привернути увагу, а й надовго затримати її та мотивувати малят на подальше вивчення. В інтернет-магазині «Ранок» Ви можете обрати книгу на будь-який смак та вподобання дитини. На полицях є видання з мобільним додатком, аудіосупроводом і навіть іграми, котрі тісно переплітаються зі змістом.

Починайте знайомство дітей правильно

Знайомити малечу з книжками можна з того моменту, коли вона вже може гарно сидіти й гортати сторінки. В такий період підійдуть казки картонки з яскравими малюнками, а згодом можна перейти на легенькі казочки про Колобка, Лисичку та Вовчика. Звертайте увагу на вік та зацікавленість дитини, адже саме інтерес мотивує на пізнання та тримає увагу маленького читача.

Є багато порад від спеціалістів, психологів та викладачів, щодо правильного привчання до книжок:

  • Почніть читати казки на ніч або перед сном. Це заспокоїть збуджену нервову систему, а розглядання малюнків - пробудить цікавість та інтерес.
  • Читайте виразно, змінюйте інтонацію і навіть вираз обличчя. Такий спосіб покаже малюкові емоції персонажів, навчить розпізнавати негативні й гарні вчинки, злодіїв та героїв.
  • Грайте в різноманітні ігри з малюком, використовуючи книжки.
  • Дозвольте обирати історії чи літературу, з якою дитина хоче познайомитися.
  • Обговорюйте пройдений матеріал, розвивайте фантазію, додумуючи різні події або питайте щоб зробила дитина, опинившись на місці героя.

Не змушуйте проводити дітей час з книжкою через силу, бо такий підхід викличне відразу та спричинить стрес. Зацікавте малюка пригодами улюблених мультгероїв чи книжкою з мобільним додатком, який змушує малюнки оживати. У разі, коли не маєте часу почитати казочку ввечері, залиште це на аудіодиктора. Знайти всю необхідну літературу можна на офіційному сайті «Ранок» - наразі дуже значною популряністю користується книжка Левенятко. На полицях представлений великий асортимент захоплюючих пригод, казок, енциклопедій, наукової літератури та книжок для власного дозвілля. В залежності від віку та уподобань тут кожен може знайти щось цікаве та корисне.