Вибір люстри для вітальні чи зали — справа дуже відповідальна і потребує певних знань. Адже вітальня — це не лише зал для прийому гостей, святкових обідів та урочистостей, а й місце, де збирається вся родина. Ця кімната повинна поєднувати в собі певний офіціоз і одночасно затишок. Це залежить від типу освітлення, а також дизайну основного світильника. Існує безліч критеріїв того, яку люстру підібрати до зали чи вітальні — ми постараємося розглянути основні з них.

Люстри Nowodvorski

Як підібрати оптимальний розмір люстри для вітальні?

Розмір пристрою освітлення слід підбирати за шириною (діаметром) та висотою. Багато в чому розмір залежить від типу люстри:

 • Підвісна. Плафони підвісної люстри кріпляться до стелі за допомогою троса чи штанги. Висота світильника в цьому випадку вимірюється відстанню від стельового ковпачка до нижнього елемента конструкції. Існують моделі з регульованою висотою підвісу.
 • Стельова, в якій кріплення основи відбувається безпосередньо до стелі. У цьому випадку висота — це відстань від нижньої частини плафона до кріплення.

Параметри люстри повинні відповідати площі вітальні та висоті її стель. Відстань від підлоги до нижнього елемента світильника не повинна бути менше 1,9-2,0 метрів. Низькими будуть стелі заввишки 2,5 м і менше. Для них не підійдуть люстри з довгою штангою чи підвісом. Краще вибирати регульовані по висоті моделі, що підвішені на ланцюгу або шнурі. Для приміщень з високими стелями 3,0 і більше метрів можна вибирати найпотужніші, розкішні, багаторівневі освітлювальні пристрої.

Трохи складніше розрахувати діаметр світильника — максимальна відстань між кінцями його протилежних елементів. Він залежить від площі приміщення і обчислюється за спеціальною формулою: (ширина + довжина кімнати) х 5. Щоправда, у різних джерелах цифра, на яку слід множити напівпериметр, може бути різною, іноді це 7 або навіть 8. Підстрахуватися можна, використовуючи іншу закономірність — діаметр люстри не повинен бути більшим за 1/3 розміру меншої сторони приміщення. Наприклад, при ширині кімнати 4 м незалежно від її довжини ширина люстри не повинна перевищувати 1,33 м.

Люстри Новодворськи

Як підібрати дизайн люстри?

Зовнішній вигляд світлотехніки — це те, на що в першу чергу орієнтуються покупці. Особливо прискіпливі у цьому відношенні жінки, адже для них питання, яку люстру підібрати до зали чи вітальні, зводиться насамперед до краси виробу.

Головне, що потрібно враховувати при виборі певного дизайну — це те, що краса має бути функціональною. Люстра має бути візуально приємною, гармонійно вливатись в інтер'єр, а також ефективно виконувати свою головну функцію джерела освітлення.

Основними компонентами дизайну є:

 1. Стиль. Не має бути дисонансом у загальній стилістиці інтер'єру. Усі стилі оформлення об'єднані у 4 групи:
 • Класичні, чи традиційні. Представники — класика, ампір, бароко, рококо та ін. Для них характерні виразність, розкіш, багатство декору, масштабність та помпезність. У цьому стилі виконано світильники EGLO, ESEO, LUMINARIA, Trio.
 • Неокласика, що поєднує у собі традиційність та сучасність. Сюди входять стилі модерн, ар-деко та ін. У цьому напрямі працюють такі відомі бренди як Ideal Lux, Faro, Kanlux, MARKSLOJD, TK-Lighting та ін.
 • Сучасний стиль із простотою форм, ліній, максимально практичний та функціональний. Найпопулярніша стилістична група, яку випускають бренди Nowodvorski, EGLO, JAGO, Lucide, MAXUS, Eurolamp, Philips, Trio, VIDEX тощо.
 • Етнічні з характерними для певного регіону мотивами середземноморські, африканські, скандинавські, східні. Етнолюстри входять до асортименту виробників Nowodvorski, Nordlux, Ideal lux, EGLO, Trio, Wunderlicht та багато інших.
 1. Колір. Відіграє провідну роль у психоемоційному сприйнятті. Білий — колір свіжості та спокою, бежевий уособлює тепло та затишок, чорний — найкраще працює у комбінації з білим, насичені відтінки віддають перевагу любителям чогось креативного та виразного. Колір люстри може поєднуватись з основним кольором інтер'єру, а може працювати на контрасті.
 2. Матеріал виконання. Люстри можуть бути виконані з металу, кришталю, кераміки, тканин, скла, оргскла, пластику та термопластику.

Люстри Nowodvorski фото

Короткі поради щодо вибору люстри для вітальні

Зверніть увагу:

 • Якщо ви зупинили свій вибір на люстрі з плафонами, спрямованими вниз, майте на увазі, що висвітлити всю площу рівномірно вам не вдасться — знадобиться додаткове освітлення.
 • Розсіяне та відбите світло від плафонів, спрямованих вгору, також буде недостатнім.
 • В ідеалі максимум освітлення може дати люстра з різноспрямованими плафонами.
 • Особливо ретельно перевіряйте пристрій на наявність дефектів — сколів, тріщин і навіть неприємних запахів.
 • Вибирайте світильник із стандартним патроном, інакше ви ризикуєте отримати неремонтопридатний пристрій.
 • Якщо в інтер'єрі переважають темні відтінки, краще вибрати люстру з прозорими плафонами на кілька ріжків. Для світлих приміщень світло від люстри можна пом'якшити за рахунок непрозорості та забарвлення абажурів.

Люстри Nowodvorskihttps://electrica-shop.com.ua/lyustri/Nowodvorski — це те, з чого найкраще розпочати вибір світильника для вашої вітальні. Бренд відрізняється креативністю виконання, елегантністю та красою декору, максимальною функціональністю світильників. Вибір люстр настільки величезний, що дозволяє підібрати варіант, який гармонійно входить у будь-який інтер'єр, здатний задовольнити навіть найприскіпливіші смаки покупців.