Протяжність життя дикої кішки та домашньої істотно різняться. Так, в природних умовах koty проживають близько 5-7 років. А середня тривалість життя кішки у домашніх умовах становить 14 років. Залежно від умов та різних факторів, що включають утримання, догляд та ставлення господаря до вихованця, тривалість життя кішки варіюється від 8 до 25 років.

Порода та спадковість

Одним із факторів, що впливають на тривалість життя кішки – її порода та спадковість. Тому, при виборі породистого вихованця фахівці радять:

  • Купувати тварину у досвідчених заводчиків;
  • Уважно вивчити родовід – це допоможе визначити середню тривалість життя, період активного зростання та можливі захворювання.

Варто пам'ятати, що кожен вихованець індивідуальний, і не важливо, породистий він чи ні. Тому передбачити, скільки проживе ваша кішка – неможливо. А ось зробити її життя цікавим, під силу кожному господареві.

Як подовжити життя своєму вихованцю

Щоб чотирилапий друг радував своєю присутністю якомога довше, необхідно створити сприятливі умови для життєдіяльності кішки.

Список рекомендацій нижче допоможе організувати:

  • Спостерігайте за самопочуттям.
  • Спонукайте кішку до активного способу життя.
  • Не відпускайте кішку гуляти одну.
  • Стерилізуйте вихованця.

Регулярне відвідування ветеринарної клініки допомагає вчасно виявити навіть прихований перебіг хвороби та розпочати лікування, яке пройде без ускладнень. Але якщо помітили найменше відхилення від норми поведінки тварини, наприклад, зниження апетиту, млявість, агресивність та інші симптоми, то негайно звертайтеся за допомогою до лікаря.

На тривалість життя впливає фактор активності кішки. Лежебоки, як правило, живуть менше. Тому всіляко спонукайте вихованця до руху за допомогою ігор та іграшок, прогулянок на свіжому повітрі.

Варто пам'ятати, що відпускати кішку гуляти одну на вулицю небезпечно, тому що існує ризик отримати травму від собаки, автомобіля, отруєння чи заразитися чимось від своїх родичів. Не всі кішки люблять гуляти на свіжому повітрі, для деяких це великий стрес, що негативно впливає на здоров'я вихованця.

Ще один фактор, що виляє на тривалість життя тварини, – це стерилізація. Статистика показує, що стерилізовані вихованці проживають на 2-3 роки довше. Це зумовлено тим, що вагітність та пологи для кішки – це велике навантаження на організм. Стерилізація у разі виступає у ролі регулятора гормонального фону тварини, захисту від стресів і захворювань.