Щоб оцінити ефективність SEO просування, потрібно розподілити бюджет на просування на кількість цільового трафіку. Фактично, це схоже на модель CPC, де розраховується вартість одного цільового відвідувача. Ця метрика допоможе вам зрозуміти, наскільки вартісним є вхідний трафік з SEO. Якщо вам потрібні швидкі результати від роботи веб-сайту, варто розглянути можливість більш дешевої реклами в контексті (PPC). Адже інвестиції в SEO просування повертаються не відразу і вимагають тривалого очікування з кількох причин: конкуренція у видачі, сезонність, терміни реалізації та недостатній бюджет на розкрутку.

Пошукове просування є довгостроковою та складною стратегією, але вона приносить значний потік органічного трафіку та покращення позицій вашого сайту в пошукових системах.

Що таке KPI в SEO?

KPI (Key Performance Indicator) — це показник досягнення результатів, виражений у числовій формі. KPI для SEO просування допомагає оцінити успішність робіт по просуванню сайту в пошуковій системі. Сео KPI обираються на основі аналізу сайту та зазначених цілей розвитку проекту: від видимості ресурсу до конверсії за ключовими словами.

Як ви знаєте, SEO — це набір дій щодо покращення рейтингу конкретного сайту в пошукових системах. Оптимізація проходить з урахуванням алгоритмів ранжування та вимог пошукових систем.Сео-фахівець використовує програми для аудиту сайту: Ahrefs, Screaming Frog та відстежує ефективність в Google Analytics.

Щоб оцінити якість роботи SEO-спеціаліста, потрібно звернути увагу на позиції сайту за ключовими словами; чи відбувається ріст трафіку на сайті; які зміни відбулися за період діяльності спеціаліста. Наскільки зросла кількість зовнішніх посилань на сайт. Обираючи фахівця із SEO, зверніть увагу на обіцянки швидких результатів після кількох тижнів просування. Подібні прогнози можуть ввести клієнта в оману.

Основні KPI в SEO, які потрібно відстежувати

 • Рентабельність інвестицій, ROI
 • Конверсії (продажі та потенційні клієнти)
 • Органічна видимість.
 • Переходи з органіки.
 • Брендовий трафік.
 • Позиції ключових слів.
 • Зворотні посилання.
 • Органічний CTR.
 • Показник відмов.
 • Час перебування на сторінці.
 • Швидкість сторінки, PageSpeed.

Відстеження KPI в SEO дозволяють збільшити грошовий результат від просування.

Числові показники ефективності відображають динаміку росту проекту. Але для SEO потрібно від 3-4 місяців для досягнення позитивної динаміки росту позицій. Точка беззбитковості досягається шляхом комплексної роботи фахівця з використання різних методів просування. Цілі пошукової оптимізації сайта отримати більше конверсій та органічного трафіку.

Щоб розрахувати показник конверсії (Сonversion Rate) використовуємо формулу:

CR = Кількість конверсій / Число візитів * 100% Проте в погоні за економічними показниками, не забуваймо про фактори ранжування - зовнішні посилання. Приріст посилань буде впливати на позиції проекту, а позиції - на трафік.

Щоб визначити вартість залучення одного відвідувача з каналу SEO, розраховують за формулою (Cost Per Click): (CPC) = витрачений бюджет / об'єм трафіку.

У процесі роботи над проектом просування ресурсу, вона знижується, що природно, при зростанні якісного трафіку.

Використання KPI в сео просуванні гарантують прозорість в роботі фахівця. Key Performance Indicators дозволяє гнучко підійти до розробки стратегії просування проекту та підібрати ефективний метод просування. Інформація про зміни на видачі SERP стануть сигналом до дій.

Як вибрати KPI для SEO-просування?

При виборі КРІ в SEO просуванні веб сайту слід враховувати цілі проекту. Однак не варто витрачати занадто багато часу на збір даних і проведення розрахунків. Достатньо обрати 2-4 показники ефективності та регулярно відстежувати їх, точно вказавши числові дані, період аналізу та порогові значення. Цей підхід дозволить реально оцінити поточний стан результатів просування і досягти поставленої мети.