Вчитися за кордоном вигідно та престижно. Учні старших класів уважно вивчають пропозиції іноземних навчальних закладів та обирають оптимальну. Нині дуже популярно вчитися у Європі. Розцінки на навчання лояльні, а процедура вступу спрощена.

Кожен абітурієнт розуміє, що європейський диплом є першим кроком до безпроблемного працевлаштування та фінансової незалежності. Приїхавши на навчання до Польщі, можна не просто здобути вищу освіту, а й знайти високооплачувану роботу.

Процедура вступу до польського університету

Щоб вступити до вищого навчального закладу Польщі необхідно:

 • вибрати ВНЗ, напрямок та спеціальність;
 • заповнити та подати заявку до приймальної комісії університету;
 • записатися на курси польської мови та отримати сертифікат;
 • зібрати необхідні документи та надати їх до ВНЗ.

Навчання в польщі

Найважливіше правило – діяти оперативно. Кожен навчальний заклад має свої терміни подання документів. Якщо своєчасно не надати все, що потрібно, заявка на вступ буде відхилена. Що ще потрібно знати про навчання в Польщі, Вам розкажуть представники європейського проекту «Освіта без кордонів». Отримайте допомогу у виборі університету та ознайомтеся з основними правилами вступу.

Найкращі університети Польщі для українців

У Польщі функціонує понад 400 університетів із державною та приватною формою власності. Абсолютно усі вони відкриті для іноземних абітурієнтів. Відповідно до міжнародного рейтингу найкращими вважаються такі установи:

 • Ягеллонський університет;
 • Варшавський університет;
 • Вроцлавський університет;
 • Університет імені А. Міцкевича.

Рейтинг престижності складається за такими показниками, як науковий потенціал, якість викладацького складу, інноваційність та інше.

Навчання в Польщі після коледжу або школи можна пройти в будь-якому ВНЗ. Для вступу з українськими дипломами необхідно буде надати нотаріальний переклад документів та апостиль.

Критерії вибору місця для навчання

При виборі вищого навчального закладу слід орієнтуватися на такі критерії:

 • розташування (місто, регіон);
 • вартість навчання;
 • різноманітність спеціальностей та напрямків;
 • можливість проходження практики за межами Польщі;
 • можливість отримання освіти безкоштовно чи з пільгами.

Дуже цінуються державні ВНЗ Польщі, адже практично всі вони пропонують безкоштовне навчання з картою поляка. Якщо абітурієнт має доказ родинних зв'язків з польським народом, він не платитиме за навчання.

Жити та вчитися в мегаполісах країни дуже престижно, адже тут набагато простіше знайти роботу чи підробіток на літо чи вихідні. Однак варто враховувати і той факт, що житло, проїзд та харчування тут завжди дорожче. Куди простіше обрати невелике місто та навчатися у ньому.

Кількість напрямків у ВНЗ просто величезна: астрономія, біологія, медицина, інженерія, архітектура, бухгалтерія та інші. Визначте, що Вам ближче до душі, та виберіть найкращий варіант.

Вартість навчання у польських університетах

Ціни на навчання залежать від форми власності та престижності навчального закладу, мови викладання, міста його розташування та обраного напрямку. Найдорожчими є юридичні та медичні факультети, найбільш доступними – гуманітарій, менеджмент та адміністрування.

Багато ВНЗ пропонують гранти на навчання. Це - гарна можливість здобути освіту при частковому фінансуванні інвестора (компанії або підприємця). Щоб виграти конкурс, необхідно в ідеалі знати польську та правильно виконати завдання. Отримання гранту передбачає погашення 50-70% вартості навчання.