Немає чого приховувати, що українці люблять святкувати. Найрізноманітніших вихідних днів, державних та церковних свят в нашій державі надзвичайно багато. На сайті https://daytoday.ua/zavtra/ ви зможете дізнатися, яке завтра свято в Україні. Але найулюбленішими вважаються свята, які дають відчуття єдності родини й всього народу. А серед них українці безумовно вирізняють наступні.

Великдень (Пасха)

Є чи не найбільше шановним національним святом України. Святкується у неділю, що настає після першого повного місяця, який своєю чергою має наступити після дня весняного рівнодення (21 березня). Це свято є одним з найголовніших у католицизмі та православ'ї.

Останнім часом його святкування в Україні набуває національного колориту. Святковий одяг в якому прихожани відвідують церкву має елементи національної вишивки. Також вишитими рушниками прикрашають святкові кошики. Що й казати про різноманітність традиційної української писанки, який було присвячено безліч експозицій, а також відкрито музей у місті Коломия.

Різдво

Це сімейне свято українці прагнуть відзначати удома. Традиційний різдвяний стіл є пісним та налічує 12 страв. Рецепти приготування куті у різних регіонах можуть дещо відрізнятися. У якості основи можуть виступати як пшениця, так і рис. Кутю можуть варити на узварі з сушених яблук та грушок, а щоб підсолодити, можна додавати мед, цукор чи навіть халву. Обов’язковими інгредієнтами залишаються родзинки та перетертий мак.

Що стосується різдвяних традицій, колядки та щедрівки, безумовно розповсюджені по всій території України. Слід відзначити, щедрівка "Щедрик", яка є безумовним гімном Різдва в Сполучених Штатах Америки має українське походження. Її автор Микола Леонтович народився в Україні.

Новий рік

Святкування Нового року в Україні має давні традиції, хоч і є запозиченим святом. Здавна українці більше шанували Різдво. Але не дивлячись на це святкування Нового року в нашій країні стало одним з найулюбленіших та набуло неповторної оригінальності. Слід відзначити, що перехід на юліанський календар став причиною такої оригінальної традиції, як святкування Старого Нового року.

День Незалежності

Майже кожна країна у світі має свій День Незалежності. В цей день відзначається єдність нашого народу та його прагнення до свободи. Це свято і любов до нього всіх українців є однією з ознак нашої самоідентифікації та самодостатності, як нації.

8 березня

Не дивлячись на те, що це свято має давні комуністичні корені його святкування стало одною з невіддільних (частина/ознака) традицій нашого народу. Не дивлячись на те, що 8 березня вилучено з реєстру державних вихідних, його святкування відбувається по всій країні. Традиційно, чоловіки в цей день дарують жінкам весняні квіти в знак пошани, поваги та любові. Останнім часом акцент з 8 березня зміщується до святкування Дня матері та всіх закоханих.