Під час вагітності ви приділяєте пильну увагу харчуванню. Крім забезпечення поживними речовинами в необхідних пропорціях, майбутня мати повинна пам'ятати про вітаміни та мінерали. Під час вагітності зростає потреба в макро- та мікроелементах, що зумовлює правильний розвиток плода та здоров'я майбутньої матері. Перевірте які мінерали вам потрібні під час вагітності.


Навіщо потрібні мікро- та мікроелементи

Під час вагітності потреба в мінеральних речовинах зростає не тільки за рахунок потреб плоду, що розвивається, але й для забезпечення здоров'я майбутньої мами. У цей час жінки піддаються, зокрема, анемії чи карієсу. Серед мінералів, необхідних для правильного перебігу вагітності, є макроелементи, такі як кальцій для вагітних*, фосфор та магній, так і мікроелементи, наприклад. залізо, йод, цинк та селен. Потреба у мікроелементах при вагітності не перевищує 100 мг на добу, тоді як потреба у макроелементах становить не менше 100 мг. Ці інгредієнти повинні надходити з різноманітним харчуванням, іноді під час вагітності потрібні додаткові добавки. Ваш лікар вирішить, чи слід розпочинати лікування.

Пам'ятайте, що в першому триместрі вагітності, хоча потреба в енергії не збільшується, потреба у вітамінах та мінералах, особливо у залізі та фолієвій кислоті, зростає.


Які макроелементи вам потрібні

Кальцій та фосфор - міцні кістки та здорові зуби

Кальцій під час вагітності необхідний для правильної будови та зростання кісток дитини та для підтримки правильного розвитку її нервової системи. Дитина використовує інгредієнти, що зберігаються в організмі матері, тому вагітна жінка, яка особливо схильна до дефіциту кальцію, повинна подбати про відповідне харчування, щоб зберегти здоров'я своїх кісток та захистити зуби від карієсу. Ви знайдете його в молочних продуктах, а також у яйцях, рибі та овочах, таких як зелена квасоля, броколі, брюссельська капуста та буряк.
Фосфор, як і кальцій, підтримує будівництво кісток плода. Його джерелами є: молоко та продукти його переробки, бобові, картопля, м'ясо та риба.

Добова потреба у кальції для вагітних становить 1000 мг, у фосфорі – 700 мг.


Магній: для зниження ризику передчасних пологів

Магній - дуже важливий елемент, що знижує ризик передчасних пологів. Також впливає на правильний розвиток кісткової системи плода. Найкраще засвоюється з їжі у поєднанні з вітаміном В6, натрієм, кальцієм або лактозою, що містяться у молоці. Продукти, багаті магнієм: какао, темний шоколад, гарбузове насіння, мигдаль, лосось, скумбрія та сухофрукти, такі як сливи та абрикоси.

Добова потреба у магнії для вагітних становить 360 мг.

 

 

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.elevit.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Елевіт. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.