Читання у підлітковому віці характеризується колористичністю сприймання, адже це вік, коли дитина ще зберігає допитливість, для розв’язання різних питань застосовує креативний підхід, здатна робити нові відкриття, вдається до рішучих спроб у висловленні життєвої позиції, активної, інколи максималістичної. Але водночас поступово пізнає елементи складного дорослого життя: всередині підлітка усвідомлюється цінакожного вчинку, наслідками якого тепер є не лише покарання, похвала чи заохочення, формується відвага та відповідальність.

Однією із захопливих історій, улюблених у декількох поколінь дітей та підлітків, є книга автором якої став Всеволод Нестайко Тореадори з Васюківки, яка належить до класичних творів української художньої літератури та входить до шкільної програми. Недаремно це оповідання було внесено до «Особливого почесного списку Ганса Крістіана Андерсена». Варто купити книгу Тореадори з Васюківки й поповнити домашню бібліотеку, бо та є взірці дитячої та підліткової літератури, які цікаво перечитувати разом із дорослими в родинному колі.

Нова редакція книги для сучасних книголюбів

Всеволод Нестайко був не лише вчителем, але надихав багатьох творчо ставитися до виховного процесу, закладати фундаментальні моральні цінності через просте спілкування про рослинний і тваринний світ, природу рідного краю, вчинки книжкових героїв тощо.

Серед популярних творів автора:

- Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів;

- серія «Дивовижні пригоди в Лісовій школі»;

- «Одиниця з обманом».

Кожен згаданий твір неодноразово отримував визнання, автора нагороджено численними літературними преміями. Деякі тексти навіть було екранізовано. Перша режисерська робота Самарія Зеликина саме була пов’язана зі створенням однойменного фільму за твором Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Знятий у харківській студії телебачення, згодом він отримав визнання у світі. Українська книга про Павлушу та Яву була перекладена близько двадцятьма мовами. Автор неодноразово модернізував текст трилогії, щоразу вдосконалюючи сюжет. Із книги зникали неактуальні політичні й ідеологічні нюанси, натомість додавалися зрозумілі сучасним читачам обставини та події, слова та вчинки персонажів. Так, у виданні 2022 року, яке видавництво Школа уклало разом із дочкою Всеволода Нестайка Оленою Максименко, внесено нові редакційні корективи до тексту відповідно до останніх дописів автора, які він зробив у 2004 році.

Пригоди кращих друзів Павлуші та Яви

Хлопчики-підлітки у всі часи відрізняються вигадливістю та здатністю самими створювати собі перешкоди, а потім — долати їх. Популярна цікава книга Тореадори з Васюківки— це скарбничка пригодницьких історій про витівки, мандри, щоденне життя двох друзів. Вона поділена на 3 розділи:

- Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурузо та його вірного друга й однокласника Павлуші Завгороднього в школі, вдома та на безлюдному острові поблизу села Васюківки;

- Незнайомець із тринадцятої квартири, або Злодії шукають потерпілого;

- Таємниця трьох невідомих, або Повість про те, як посварилися Іван Васильович з Павлом Денисовичем і що з того вийшло.

Усі події відбуваються в Україні, здебільшого в селі Васюківка. Кожен персонаж має власний характер і стиль висловлювання. Сюжетна лінія насичена цікавими народними мудростями, приказками та ідіомами.

Головними героями стали Павлуша Завгородній та Іван Рень (Ява). Читачі дізнаються, як зародилася міцна дружба, яку неможливо купити за жодні гроші. Їхній творчий й часами чудернацький підхід до сприймання довкілля спонукає дітей та дорослих постійно посміхатися під час читання: хлопці захотіли побудувати метро під свинарником, вони перетворилися на шпигунів, які уважно стежать за Книшем та Бурмилою, вирушили на безлюдний острів, хоробро покрокували по невідомому місту...

У тексті основною є ідея цінистосунків, чесності, відваги та доброти. Попри різні обставини, чиїсь скептичні думки хлопці впевнено йшли до своєї мети та розкривали правду, віддано допомагали тим, хто цього потребував. Звичайно ж, у книзі буде розповідь і про закоханість, і непорозуміння та сварки. Але це лише максимально наближає її до реального життя.

Зростаємо разом із героями книг Всеволода Нестайка

Знайомство із творами письменника-класика починається з читання казки про учнів лісової школи, де дітлахи співпереживають головним героям у кожній їхній пригоді. Далі час переходити до більш серйозних питань, які порушуються у трилогії Тореадори з Васюківки купити які можна декількома способами. У багатьох містах України є офіційні представники Видавничого дому «Школа», знайти перелік, а також їхню адресу та контактну інформацію можна на офіційному сайті видавництва. Крім цього, щоб залишити відгуки, або познайомитися з цікавинками про новинки зі світу сучасної дитячої художньої та навчальної літератури, переходьте в інтернет-магазин schoolbook.