Цифрова епоха внесла багато змін у шкільне навчання, але книга, як і раніше, залишається для дітей джерелом знань, і підручники зараз — такий самий важливий атрибут навчання, як і раніше. Але якщо раніше стандарти оформлення підручників були високі та неухильно дотримувалися, то зараз на ринку чимало книг, які допомагають не вчити, а псувати зір дитини. Яким має бути шкільний підручник? Розповідають експерти.

Філіал ранок пропонує вашої увазі широкий вибір шкільних підручників та навчальних посібників!

Розмір підручника

Є певні вимоги, яким мають відповідати підручники для школярів.

Так, наприклад, у підручниках з української мови та інших гуманітарних дисциплін, призначених для першокласників, розмір шрифту має бути не менше ніж 18 пунктів. Це пов'язано з тим, що зоровий апарат дітей молодшого шкільного віку ще недостатньо розвинений, і, якщо шрифт занадто дрібний, це може призвести до погіршення зору у дитини, підвищеної втоми і, в результаті, зниження успішності.

На сайті Видавництва Ранок, у розділі класному керівнику, ви знайдете усі необхідні навчальні посібники, які допоможуть налаштувати роботу класного керівника!

У навчальних виданнях з гуманітарних дисциплін для другокласників розмір шрифту має бути мінімум 16 пунктів, для учнів 3-го класу – не менше 14 пунктів.

Вимоги, встановлені санітарними правилами до шкільних навчальних видань, є абсолютно обґрунтовані. При читанні тексту, надрукованого дрібним шрифтом, у дитини перенапружується циліарний м'яз ока, який керує роботою хрусталіка, і ця напруга викликає спазм. За тривалого впливу неминуче розвивається короткозорість. Причому що молодша дитина, то вищий ризик виникнення негативних наслідків для зору. Це з незрілістю зорового апарату. Ще дуже важливо, щоби при читанні дитина тримала книгу на відстані 25-30 см від очей. Всі ці фактори — неякісна допомога, недотримання правил читання, а також надмірне захоплення гаджетами — призводять до того, що ми маємо на даний момент: понад 90% дітей шкільного віку, на жаль, мають проблеми із зором.

Якщо ви шукаєте книги по історії України, то у такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазину Ранок!

Якість паперу та вага книги

Папір підручників не повинен бути сірим або жовтим і повинен бути достатньо щільним, щоб крізь нього не просвічували літери, надруковані на зворотному боці сторінки.

Існують вимоги до ваги підручників: не більше 300 г для 1-4 класів, максимум 400 г для 5-6 класів та до 600 г для 10-11 класів.

Порушення обов'язкових вимог до навчальних видань є фактором ризику виникнення не лише проблем із зором, а й захворювань опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи, насамперед порушень постави та захворювань хребта.