Переломи кісток характеризуються порушенням кісткової тканини внаслідок різних травм, які можуть виникати як у дорослих, так і дітей. Найкращим способом лікування є металлоостеосинтез – фіксація кістки. Це хірургічна процедура для лікування переломів кісток, коли фрагменти кісток з'єднуються металевими конструкціями.Благодаря фіксаторам, зламана кістка фіксується переліченим вище і може стабільно зростатися в правильному положенні. У медичному центрі Батьківщина, металоостеосинтез переломів виконується спеціалістами через шкіру або відкрито. Все залежить від локалізації та виду перелому.

Металоостеосинтез один із передових методів лікування складних ушкоджень кісток та суглобів за допомогою спеціальних імплантатів у вигляді пластин, стрижнів та спиць, що використовуються для зовнішньої фіксації уламків та відновлення кісткової єдності.

Особливості видів металоостеосинтезу:

  • Гвинтовий остеосинтез. При гвинтовому остеосинтезі уламки кістки фіксують гвинтами. З цією метою розглядається зламаною деталі просвердлюється отвір. Різьблення для гвинта [натяжний гвинт] висвердлюється в протилежному уламку або використовується безпосередньо гвинт з різьбленням на кінці [шуруп для губчастої кістки]. В обох випадках зламані частини з'єднуються разом затягуванням гвинтів.
  • Пластинчастий остеосинтез – це процедура, коли зламані частини кістки фіксуються пластиною. Хірург оголює зламану кістку та пригвинчує відповідну пластину по лінії перелому до всіх фрагментів за допомогою гвинтів. У цьому випадку зламані кістки міцно з'єднуються один з одним.
  • Інтрамедулярний штифтовий остеосинтез – це процедура, при якій кістковомозкова порожнина розкривається у зламаній кістці. Хірург робить канал і з'єднує кісткові фрагменти металевими штифтами на зразок внутрішньої шини.
  • Фіксація спицями Кіршнера. Спиці Кіршнера є еластичні сталеві дроти, які використовуються для фіксації переломів дрібних кісток, таких як пальці або ключиця. Коли спиці вводяться в кістку, верхній кінець залишається поза кісткою. Після загоєння перелому спиці видаляються.

Якою є ймовірність успіху цієї процедури?

Металоостеосинтез є однією із стандартних процедур, які застосовуються при лікуванні переломів, і зазвичай протікає без ускладнень. Зламані кістки стабілізуються за допомогою різних видів остеосинтезу доти, доки кістки знову не зростуться. В цілому переломи кісток при цій процедурі гояться дуже добре.